balata temizleyici yardım!

Tepki
0
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Bisikletimi alalı 1sene oldu ve artık temizlik yapmanın zamanı geldi diye düşündüm ve wurth bulamadığım için başka bir marka balata temizleyici aldım ve bisikletçime gittim.Balatalara ve zincire sıktı zincirdeki yağları döktü zincir pırıl pırıl çıktı fakat yağlar ve pislik döküldükten sonra yağlama yapmadı neden yapmadığını soruncada şimdi yağlamayalım 3,4gün sonra yağlarız dedi zaten zincirde biraz yağ var dedi.Yarın 50kmlik tura çıkacağımı söyledim birşey olmaz dedi.Fakat bu çok kafama takıldı zincirdeki yağlar döküldüğüne göre yeniden yağlamamız gerekmezmi?Eğer bu şekilde yarınki tura çıksam sıkıntı yaratırmı?Yardım ederseniz çok sevinirîm.Birde bu balata temizleyiciyi balatalarada iyice sıktı ve temizledi fakat şuan frenlerim temizlenmeden önceki halinden daha kötü tutuyor,fren mesafesi oldukça arttı bu temizleyicinin biraz kurumasımı gerekiyor?hemen bindiğim içinmi böyledîr yoksa başka bir sorunda olabilirmi?

Scudo

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Kuzenimin bisikletinin zincirinede temizledik.Ertesi gün bana geldi zincirinden çatur çutur sesler geliyordu ama yağlayınca geçti.

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Zinciri kesinlikle yağlayın, sonra da pamuklu bir bezle, zinciri bezin içinden geçirerek fazla yağını alın. Yoksa yağsız kullanmak zincire ve dişlilere zarar verir. Vites geçişleri de zorlaşabilir.
Balata konusunu bilmiyorum. Ama onu da kuru bir bezle temizlemeniz fayda edebilir. Diskin tamamen yağsız olması gerekiyor. Balatalar yağlandıysa durumunuz zor.