Bakırköy Bisiklet Yolu Olayındaki Gelinen Başarı

VeXoR

Üye
Tepki
71
İsim
Tayfun
Bisiklet
Carraro
Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım 3 haftadır bisiklet kullanıyorum yoğun bir şekilde ve sanırsam camiaya hızlı bir giriş yaptım :)
Geçen hafta paylaştığım videoyu bisiklet severlerin sayesinde baya ses getirmeyi başardık.
Şuan için bildiğim kadarı ile Ntv, Fox, Show tv, A haber ve daha bilemediğim kanalda yayınlandı.
Twiter, Facebook gibi ortamlarda benim hesabıma göre 700 bin civarı izlendi. Ve genel olarak herkesten
destek görebildik. Herkese teşekkür etmek istiyorum gerçekten çok destek oldular bisiklet kullananların
birbirine bukadar insancıl yaklaştıklarını öğrendim.
İnşallah az da olsa farkın dalık yaratabilmişizdir insanımıza.

Haber Linki
(link)

Diğer kanalların linkini bulursam paylaşacağım
Tayfun KAPUCU

Edit:Bugün verdiğim röportajdan sonra ntv muhabiri Bakırköy belediye başkanının yanına giderek konuyu açtı ve Büyükşehir belediyesinin konuya el atacağını söyledi

Scudo

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
hocam eline sağlık öncelikle cesaret ettiğin olay muazzam
fakat ufak bi tavsiyem olacak böyle bir video çekmeye karar verince bir daha ki sefer daha soğukkanlı ol çünkü videodan da anlaşılacağı üzere biraz daha çeksen hastanede açabilirdin gözünü..nihayetinde çomara laf anlatmak zor, en basitini yap ses etme videonu çek,
tekrardan eline sağlık.

• Beğen
Tepkiler: ilhnkz

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Harika olmuş @VeXoR :)

Yine huysuzluk yapmak istemiyorum ama bunun bir başarı olarak nitelendirilebilmesi için bundan sonra oraya araç park edilmemesi gerekir. Bu pazar bi tur atalım bence aynı yerde :)

Lafın özü, bir günde olacak iş değil, süreklileştirmek lazım. Hatta forumca bir çizelge hazırlayalım, her haftasonu belirli bisiklet yolları ve aramızdan birileri belirleyelim, gitsin videosunu çeksin :D Forumca ne büyük başarıya imza atarız be!

Ayrıca bu plakalara ceza yazıldı mı onu da merak ediyorum? Ceza yazılmıyorsa yapacağımız iş tamamen hava civa olur :(

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@Serkan Mıstınoğlu Ben de başlığı okuyunca artık denetleniyor; araç ve yaya trafiğini kaldırdılar olarak anladım.

Yine de iyi bir şey tabii, daha dün TR rekoru kırıldı ve hiçbir yerde çıkmadı, o kadar zor ki bisikletle ilgili bir haberin vatandaşa ulaşması.

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@volkan Öz Aslında bulunduğumuz yerden bakmaya meyilliyizdir, bisiklet odaklı değil diyoruz trafik ama yaya odaklı da değil, hatta motorlu taşıt odaklı bile değil, ekosistem komple insana karşı kurulmuş durumda. Bisiklet yolu diye yaptıkları yere bak, motocross parkuru gibi, bizim gözümüze batan ucubelikler diğer taşıtların sahalarında da mevcut. Bu kadar insanı göç etmeye zorla, bu kadar araba ve ehliyet alımını kolaylaştır sonra bu millet bu arabaları nereye koyacak, katlanır araba yokki.

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12961554_1704770633132306_26652819260795700_n.jpg?oh=22de3f846f62f41706f2e09018374a44&oe=57B6564A

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Senin gibi duyarlı yeni bisikletlileri göemek çok güzel..Son 6sn görünen 5 kişiden biriyim dün köprüden geçtik boştu ntv yayın yapıyordu bu olayın duyulması adına çok emeğin var kardeşim sana teşekkürlerimi sunuyorum

• Beğen
Tepkiler: bsklt07

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@Serkan Mıstınoğlu

Bugünden yarına ceza yazılıp park işgalinin sona ereceğini beklemiyordunuz herhalde :)

Forumda verilmişti hollandalılar bisiklet yollarına nasıl kavuştular diye. Kimse kimseye altın tepside birşey sunmuyor maalesef. Böyle böyle öğrenilecek bu iş. Bugün "ne var la" diye üstümüze yürüyecekler, yarın bir gün cezalardan sonra özür dilenecek. Bir de bisiklet yoluna böyle park edenlerin hepsi art niyetli değil; bisiklet kültürü sıfır bir ülkede bisiklet yolunun farkındalığı sıfırın altında. Adamlar bisikletliyi görmüyor ki yolunu görsün. O yüzden böyle girişimler en azından dikkatleri çekiyor.

Ama öte yandan bisiklet yolu da plansız olmaz arkadaş. Belediye işin kolayına kaçıyor, yolu boyadı hadi sana bisiklet yolu, al sus otur. Evet, ama yetmez. Şehir planına bunlar da dahil edilmeli. İşte Kadıköy'de güya kentsel dönüşüm var; acaba bir yetkilinin aklına da altyapı artı bisiklet yolu geldi mi?

Bizler şansımız yaver giderse @Kudret Kurtcebe abinin yaşlarında belki görürüz adam gibi bisiklet altyapısı, ama bari çocuklarımız zamanında görsünler (bir umut işte) :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Kurtuluş E. Aynen oyle :)
O sahil seridine her haftasonu yuzlerce araba piknige geliyor, kaldirima tekerlek cikarip park etmeye calisiyorlar hatta bazen sahil yolunun bir seridini kapatip arac parkediyorlar. Buna cozum bulmak cok mu zor da cozulemiyor bu park sorunu. Adam bos gordugu yere koyiyor tabi haliyle. Belediyeye yuklenmek istemiyorum ama cozum onlarin elinde

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
@Serkan Mıstınoğlu Aslında biraz zor çünkü fırına arabayla giden toplum oldu büyük çoğunluğu... Adam karşı sokakta oturup oraya arabasıyla geliyor iş belediyede gibi olsada bence iş yine vatandaşta. Hayat tarzları beyinlerini almış ellerinden

• Beğen
Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
Hocam eline sağlık. Bu kadar ses getirebilmesi başlıbaşına çok büyük bir başarı. Haberi NTV ana haberde seyrettim

• Beğen
Tepkiler: VeXoR
Tepki
44
Bisiklet
Salcano
Güzel gelişme ama bir de denetleme ve cezalar gelirse oraya park edenler için o zaman daha süper olur. Belki bu şekilde cezadan korkup daha duyarlı olurlar.

• Beğen

turul t.

Üye
Tepki
6
Bisiklet
b'Twin
BBC'de de yayınlansa şu görüntüler toplum olarak ''saygı duymayı'' içselleştirmeden bu iş çözülemez. Bir an önce reform ve rönesans hareketlerini başlatmayı teklif ediyorum.:D Ya da Finlandiya'dan sığınma talep edelim.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
kimse kusura bakmasın ama siz (bisikleti olanlar) istanbulda yaşamıyorsunuz, resmen eziyet çekiyorsunuz :naslyany:

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
Gercekten nedense hic tahammulum yok artik bu tur olaylara. yukari da arkadasin paylastigi videoyu izledim yine kan beynime sicradi. adam diyor ki burasi piknik alani ve bizde nefes almak istiyoruz. oburu diyor 5 dakikalik isim vardi ondan. KARDESIM BANANE ? banane birader? ben gelip trafigin ortasinda bisikleti birakip gidiyormuyum? donuste 5 dakika isim vardi diyor muyum? nebicim insanlar bunlar ya. cidden tahammulum sifir. akli olan bu sehri terk etsin denilmis yukarda. ama bence akli ulan ulkeyi terk etsin.