Bahçeköy-florya 17 haziran pazartesi günü için

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Merhabalar herkese. Ankara'dan İstanbul'a yeni geldim henüz burada hiç bir bisiklet grubuyla pedallamışlığım yok :D yarın bu rotayı (Bahçeköy-çayırbaşı-tarabya-beşiktaş-eminönü-florya) izlemeyi düşünüyorum günlük bi sahil turu bi deniz havası alma amaçlı yani aslında :D birlikte pedallamak isteyen arkadaşlar bana yarın 05435482648 bu numaradan ulaşabilirler. evden çıkışım 10.00 da olacak bunu bilmenizde fayda var sanırım.Hafta içi olduğu için aslında sanmıyorum ama umarım yanlız olmadığım bir tur olur :) herkese iyi geceler mutlu pazartesiler...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Salı günü turlasaydınız gelirdim ama yarın meşgulüm.
Bir daha ki sefere artık :)

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
salı günü bahçeköy-kemerburgaz düşünüyorum bir dahaki sefere görüşmek üzere :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güzel bir rota, C.tesi günü biz de B.paşa - Kemerburgaz - Belgrad - Sarıyer - Eminönü- B.paşa güzergahında turladık. Kemerburgaz-Belgrad yolu gerçekten mükemmel güzellikte. Hafta içi pek trafikte olmayacaktır. İyi eğlenceler size..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
özgür bey belirttiğiniz tura ait rotayı özellikle ilk kemerburgaza ulaşımı maps ten çizip paylaşır mısınız?
ayrıca yol güvenliği açısından bir sorun yaşadınız mı?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Benzer bir rotayı arada yapıyorum.
Gayet keyifli bir rota.
Güvenlik olarak sıkıntı olabilecek tek yer sanırım Hasdal Kavşağı.
Eğer Eyüp'ten Kemerburgaz'a çıkmak isterseniz Hasdal Kavşağı civarında karmakarışık yolların ortasına çıkıyorsunuz ve sağdan sürekli bağlantı yolları nedeniyle arabalar çıkıyor.

Onun dışında Kemerburgaz'dan sonra Bahçeköy yolu inanılmaz keyifli bir yol.
Forumda daha önce (link)paylaşmıştım rotayı.
Ayrıca (link) da bakılabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@edin

Edip abi rotayı paylaşmış. Ben de bu haftasonu kullandığımız ve çok hoşumuza giden bir rotayı paylaşayım. Aynı bölgeye farklı bir güzergahtan ulaşım.

(link)

Yolda hiçbir sorun yaşamadık. Pazar günü piknikçilerin yoğunluğu nedeni ile biraz sıkıntılı olabilir. Ancak bir Cumartesi günü bu rotayı kullandık, genel olarak trafik Belgrad ormanına kadar çok seyrekti. Kemerburgaz-Belgrad arası ise orta düzeyde bir trafik vardı, ancak rahatsız edecek yoğunlukta değil.
Yol üzerinde, özellikle Pirinççi Köyü yakınlarında çok sayıda köpek var. Ancak hiçbiri saldırgan değil, sadece izliyorlar. Hatta yüzünüze bile bakmıyorlar, bisikleti inceliyorlar.
Pirinççi köyü çıkışında bir adet de köy çeşmesi var. Soğuk ve tadı hoş bir suyu var.
Kemerburgaza kadar yanımızdan 3-4 defa tır geçmiştir. Bunun dışında küçük araçlar geçiyor fakat çok kullanılan bir yol değil.
Eski Edirne Asfaltında ki ufak rampalar haricinde köye ulaşana kadar devamlı yokuş iniyorsunuz. Köyden sonra ise çıkışlar başlıyor fakat bizi hiç yormadı çıkışlar. Yani eğimi çok fazla değil, rahatlıkla sohbet edilerek çıkılabiliyor.

Tavsiye edebileceğim, oldukça eğlenceli bir rota. Gelecek hafta tekrar kullanacağız bu rotayı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
özgür bey ve edip bey çok teşekkürler,
çok faydası oldu bu bilgilerin