Bahaneler

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Hepimiz gündelik yaşamımızda illa ki bazı şeylere, bahaneler buluruz,
mesela bir telefon görüşmesinin bitmesini istediğimizde veya dışarıya çıkmak istemediğimizde,bir filmi izlemek istemediğimizde, eve geç geldiğimizde,işe adapte olamadığımızda v.s. sizin bahaneleriniz neler olur yazabilir misiniz?
bir arkadaşım telefon görüşmelerinde trafikteyse genelde, 'polis var şimdi ben seni sonra ararım' der..(bahane:)
Başka bir arkadaşım ise , yaptıgı herşeyi psikolojisiyle alakalı oldugunu söyler ve her hatasında 'ya bu benim psikolojimle alakalı sonuçta napaaabilirim ki,sanırım terapiye gitmeliyim,inan bana ben istememiştim böyle olsun' der...(bahane) :)
sizin bahaneleri merak ettim, hadi yazalım ;)

Scudo

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Sevgili Nazz, çok önemli bir konuya değinmişsin kutlarım. Belki deneyimlerimdendir bilemiyorum? önceki yıllarda muhakkak benimde başvurduğum bir yol olmuştur.. :rolleyes: fakat sonraki yıllarda bunun çok gereksiz olduğuna inanmışımdır.. evet bahane diye birşey, biryol vardır.. fakat bence bu yol kesinlikle kullanılmamalıdır.. gerçekten o anda, o problemi yaşayan kişi, içten ve samimi biriyse bunu zaten söylemekten kaçınıyor.. fakat bunu bahane olarak sunanların ise çok samimi olduklarını sanmıyorum.. bir nezaket kuralı olarak; Gerçekten yaşanmış bir problem olsa bile, bunu bahane olarak göstermenin doğru olabileceğini düşünmüyorum.. :) "Şimdi çıkmam lazım" sonra görüşürüz.. :D

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Annem laf söyler :) Genelde kız arkadaşlarımı ekmek için kullanıyorum ( aman ha duymasınlar çiğ çiğ yerler beni )

Sonra günlük antrenman saatleri dışında eğer bir yere çıkmak istemiyorsam ve de dinlenmek istiyorsam bazı arkadaşlarımın taleplerini spor salonuna gidiyordum bende derim :)

Eğer yemedigim tarzda bir yemek , içicek olursa diyet dönemindeyim ve kusura bakmayın kesinlikle bozmam mümkün değil diyip almıyorum ..

Ama sonuçta gerçekten bahaneler işe çok yarıyor. Genelde bahane herzaman olmuyor belki ayda 1-2 kere ya da haftada belki 1 kere oluyor bende.

http://www.komikaze.net/sitebocugu/karikaturler/20060913.jpg

• Beğen
Tepkiler: nazz ve ismailofli

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
@Başar

kanka yaptın yine :D :D

valla ben napıp edip kendimi haklı çıkaracak bi şeyler buluyorum çoğu konularda. :D siyasetçimi olsam ne yapsam seçimlerede az kaldı.

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
valla bunlar benim değil ama genel yakınımdakilerden duyduğum bahaneler:

" çok acil işim çıktı"
"beni bekliyolar" (aile muhabbetlerinden evden sıkılan kardeşim ve kuzenimin vazgeçilmezleri)

"neden anlamıyosunuz depresyondayım" (agresif davranışların bahanesi)

"yoğundum" (asla telefonla bağlantı kuramadığımız kuzenim)

"telefonun şarjı bitti" (aramak istemediklerimize ve telf. özürlü kuzenin sevgilisi)

"hayat zaten vuruyo bide sen.." (suçluluk psikolojisinden kurtulmak için)

"başım ağrıyo hastayım zaten" (rahmetli babaannem işine gelmeyince)

• Beğen
Tepkiler: nazz

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
en güzeli işim var şimdi sonra görüşelim kısa ve öz

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Ben genelde..,

Ağ bağlantıların'da sorun var galiba sonra görüşelim derim,meslek gereği alışkanlık oldu.:);)

• Beğen

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bahaneler bazen gerekli oluyor. İnsanları kolay kolay kıramıyorum ama bazen hoşlanmadığım insanlardan uzaklaşmak için onu kırmadan bir kaçış yolu gerekiyor :eek: Bahaneler olmasa daha zor olurdu.

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
arkadaşlar burada neler olmuş anlamadım , o mesajı kim yazmış ki? yeni gördüm alıntılarınızdan..çok çirkin bir davranış bu!...
neyse!
arkadaşlar bahanelerinizi okuyorum gerçekten teşk. paylaştıgınız için , karikatürde süperdi :) aklınıza gelen olursada yazın ;)
sevgiler

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
bende bir sorunu paylaşmak istiyorum bu konuda,
bazen gerçekten bahane olmasada söylediklerimiz yanlış anlaşılabiliyor,
Genelde yogun oluyorum ve bunu söylediğim hiç kimse anlamıyor,ailem dahil!
'Hep işi bahane ediyorsun,sanki bir sen mi çalışıyorsun deniliyor' aah ahh çalışan kadını kimse anlamıyor bu bir gerçek işimiz zor :(
Gelelim tatil günlerine insan o kadar çalıştıktan sonra biraz dinlenmeyi,gazetesini okuyup yayıla yayıla kahvaltı yapmak istiyor ama zırt telefon...
Özellikle aile ziyaretlerini sevmediğimi bildikleri için öyle sanıyorlar galiba..ama açıklayamıyorum fırsat olsa geliriz herhalde:)
yani bazen bahane olmadıgı halde bahane gibi anlaşılabiliyor,üzücü ama alıştım artık... :)

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Arkadaşlarım telefonda veya msn üzerinden bilgisayar ile ilgili bir sorunu bana nasıl çözeceklerini sorduklarında "görmeden birşey diyemem" derim, ama bu her zaman bahane değil tabe ciddi anlamda bazı problemleri yerinde görmeden çözmek mümkün değil.

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
bir de kendimize uydurup inandýðýmýz bahanelerimiz var. mesela bir iþ yapacaðýz ama yapmak istemiyoruz, (atýyorum) o sýrada tv seyretmek daha iþimize geliyor. "ya bu sýcakta da o iþ yapýlýr mý" falan diyoruz. sonra iþler birikince de sýkýþýyoruz tabi...

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
@maosxs

vallahi dediğiniz kesinlikle doğru ben " aman hayata çalışmayamı geldim beklesin biraz işler" diye bahane yaratıyorum ama işlerin beklemeye pek niyetleri olmuyo:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güzel bahaneler,daha geniş bir bahane yelpazesine sahip olduk :D:D:D

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
@LITLLE_PRINCE

evet forumda hiç değilse kim ne bahane uydurur öğreniyoruz, yani bize sökmez bahaneler artık :p :)))

papilloniac

Daimi Üye
Tepki
78
(eyvah, bi bit yeniği olduğunu fark etmeliydik :)

kaçmak istediğimiz anlarda hep bahane üretiyoruz, doğrusu bu konuda çok yaratıcıyız da....örneğin, ne zaman antreman yapmak istemesem, ağrımayan yerim kalmaz, açlık krizim tutar vs...:)

• Beğen

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
arkadaşlarım hiç aramıyosun dediklerinde en çok kullandığım bahane , çok çalışıyorum , işten çok geç çıkıyorum :):))

• Beğen