Bagaj seçimi için yardım

kaanduro

Üye
Tepki
14
Arkadaşlar selam,

Birkaç aydır severek kullandığım sedona 341 bisikletim ile fırsat buldukça şehir dışı 100 km civarında turlar yapıyorum. Bu turlarda asfalt yollar yerine münkün olduğu kadar stabilize, toprak hatta çamur içinden geçmeye çalışıyorum. Ayrıca Ataşehirden Tuzla, Polonezköy boğaz hattı tarafına da turlar yapıyorum.
Şimdiye kadar eşyalarımı taşımak için hep sırt çantası kullandım. Fakat kış yaklaşıyor ve yanımda taşımam gereken malzemeler de artmaya başlayacak. Zaten çanta ile de pek rahat edemiyordum.

Zorlu yol şartlarında kırılıp beni zor durumda bırakmayacak bir çözüme ihtiyacım var. Günübirlik turlarda ihtiyacım olacak yiyecek, yedek kıyafet, tamir takımı, ilkyardım kiti gibi malzemeleri taşıyacağım. Sabit bagaj kullanmak istemiyorum çünkü şehiriçinde kısa turlara çıktığımda kolaylıkla bagajı çıkartabilmeliyim.

Gönlümden geçen, linkteki çantayı sipariş etmek

(link)

Fakat görüp denemeden almak malum biraz riskli. Buna benzer çantalar ülkemizde hem pahalı, hem de pek iyi değil.

Yada alternatif olarak linktekiler gibi bagajı ayrı alıp üzerine uygun bir çanta almak.

(link)

(link)

Bu konuda tecrübeli olanların tavsiyelerini bekliyorum. Farklı alternatifler varsa da değerlendirmeye açığım

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Palladium'un karşısında Yeşil Bisiklet var. Oraya bisikletle gidip deneyerek görerek alsanız daha iyi olur.

kaanduro

Üye
Tepki
14
Atasehirdekine gitmedim ama kadikoyde pek cesit yoktu maalesef

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ya da şöyle: (link)

Marintek Kızıltoprakda.

kaanduro

Üye
Tepki
14
Dostum bunlar sabit sele takip cikartmak pek pratik olmaz. Kampli tura gitmedigim icin heybe cantaya ihtiyacim yok 2-3 kg agirlik tasimasi benim icin yeterli

kaanduro

Üye
Tepki
14
Yedek kiyafet yiyecek ilkyardim ve tamir araclari

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bunlar sele altı çantaya fazla gelir. O alternatifi elemelisin.

kaanduro

Üye
Tepki
14
Ben bunları sele altı çantaya sığdıracağım demedim zaten. Sele altı çantam var onun içine sadece yedek iç lastik alyan takımı vs. koyuyorum.
Benim bahsettiğim sele borusuna takılan çantalar

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Gidon çantası düşündünüz mü?

(link) şunun gibi..

kaanduro

Üye
Tepki
14
Gidon çantası pek düşünmüyorum.
İstediğim kadar eşya almayacak diye düşünüyorum. Gidona bağlı ışık, zil, km sayacı ve amortisör kilidi var. Bütün bunların üzerine sabitlemek sıkıntı olacaktır.
Ayrıca iyice sabitleyemezsem arazide sorun çıkartabilir

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Kız arkadaşımın bisikletine aldık bir tane, ihtiyacı oluyor diye. İçinde pompa, şapka, ilk yardım seti, yedek tişört, güneş kremi, yiyecek ıvır zıvır, kilit vb. şeyler var. Yer sıkıntısı sorun olmuyor.
Araziye çok çıkmadık ama, bozuk veya stabilize yollarda sorun çıkarmadı.

Amma velakin gidonda gerçekten yer sıkıntısı yaratıyor. Işığı çıkarmak zorunda kaldık, zile dokunmadık, km saatini de gidon boynuna taktık, amortisör kilidimiz yok=).
Ama ışıksızlık kötü bir şey.. Yazın uzun bir turun sonunda karanlığa kaldık ve gözüm sürekli üstündeydi. Çok korktum bir şey olacak diye..

dip not: Yanlış anlamayın sizi bir şeye ikna etmeye çalışmıyorum, alternatif fikir olsun diye söylüyorum =). Belirteyim istedim.