Bagaj Deliği Olmayan Kadroya Bagaj Takmak

Tepki
12
Arkadaşlar merhaba. Scott scale 80 kullanıcısıyım. Eylül başında iç anadolu turu yapmayı düşünüyorum. Fakat bildiğiniz üzere scale serisi bisikletlerde bagaj takmak için delikler yok. Sele borusuna takılan bagajlarda işimi görmeyecek. Nasıl bir şekilde arkaya bagaj takabilirim??

Scudo

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
delmen gerekli kadro aliminyum kesinlikle delmemelisin o yüzden.sele borusuna konularlardan kullan bende kullandım.Yaklaşık 30 kilo yük taşıdım hiç zorlanmadı.topeka marka almıştım.

gokberkoz

Üye
Tepki
10
topeak olacak heralde yanlış yazmışsınız... yanlış anlamayın arkadaş araştırmak ister diye yazdım

Tepki
12
Kadro deldirme gibi bir uygulama yaptırmam. Araştırdığım kadarıyla kelepçeli sistemlerle bağlantı yapılabiliyormuş. Fakat o bağlantının nasıl yapıldığına dair bir bilgi bulamadım...

Tepki
12
Bu uygulamadaki bisiklette görebileceğiniz üzere bagaj takmak için delikler mevcut. Buradaki uygulama, uygulama sahibininde belirttiği gibi sele borusundan kaynaklanan bir problem...

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Tamam sizin sorununuz hem üst çatalda hemde alt mandalın takıldığı mil kısmında vida yeri olmaması.Üst çatal için 2. bir sele kelepçesi ile olayı halledebilirsiniz veya kelepçe sistemi yapmalısınız.Race kadrolar dediğimiz bu tip kadrolarda vida yerleri olmamakta ve bagaj vb. ekipmanları takmakta zorlanmaktayız.Bu durumda Alt çatala da kelepçe sistemi takabilme gibi bir çözüm içerisine girmeniz lazım.Bunu da disk fren kullanıyorsanız.Disk veya kalipere dokunmayacak mesafede kelepçe takmalısınız.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
(link)
(link)

(link)
bu linkte aradığın ilaç var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yucel gulesenoglu

Bornova'daki Özge Bisiklet'te bunu ayarlıyorlarmış . Bende de bagaj delikleri yok. Sahibi Selim Abi bana ' ayarlarız ama orijinal olmaz demişti . Kadroya bir şeyler yapıyor demek ki. Bisikletim Carraro 473 H Race

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
yarın bi Selim ustaya uğrayayım sağolasın.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, öncelikle konu hortlayacak fakat yeni başlık açmaktansa buraya yazmayı uygun gördüm. Kron xc4000 kullanıcısıyım ve bisikletimde bagaj deliği yok. Uzun zamandır aliexpress'ten aldığım kelepçe bağlantılı bagaj ile turlara çıkıyorum, kapasitesinden memnundum fakat üstünde 15'e yakın vida var ve sürekli gevşiyorlar, bu durum can sıkıyor ve turlarda tehlike yaratıyor, ayrıca bagaj ilk taktığımdan beri çarpık duruyor çünkü bir tarafta disk fren bir tarafta arka vites kablosu olduğu için iki tarafı aynı noktadan bağlayamadım. Bugün en sonunda "ööeh yeter" diyip Tubus Santos bagaj ve Tubus Qr adaptör seti almaya karar verdim. (link) Şimdi Tubus bagaj için 40kg taşıma kapasitesi verilmiş, ondan hiç şüphem yok lakin ilk sorum olarak bu adaptör bu kapasiteyi ne kadar etkiler veya etkiler mi? ikinci olarak ise yanal kuvvetler de tekerlek miline bineceğinden yük bindiğinde tekerleğin kadroya olan açısını değiştirme imkanı var mı? yani ayakta sürerken kadroyu sola yatırdım diyelim, ağırlıktan dolayı bagaj sağa çekerse arka tekerlek yerinden oynar mı? bu durum disk frende sıkıntı yaratabilir. kullanan fikri olan varsa yazarsa çok memnun olurum. iyi akşamlar.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@aliburak

Geçen aliexpress'te gezinirken şu bagaja denk geldim ve benim ilgimi çekti açıkçası, yakında almayı düşünüyorum: (link)

Gayet sağlam gibi duruyor. Sizin şuan kullandığınız bagajdan ne kadar farklı tabii bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: phrygian

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
öneriniz için teşekkür ediyorum, kullandığım bagaj bu değildi fakat alttan bağlantı şekli bunun gibiydi ve artık bagajımın kadroya yük bindirmemesini istiyorum. :) ayrıca bu bagajın yanlardan aşağı uzanan kısımları pek uzun değil ve tur çantalarını sabitlemede sıkıntı çıkarır gibi geldi bana. tubus bagajı seçmemin bir nedeni de aşağıdan ikinci çanta takma demiri sayesinde çantanın üstüne yerleştirdiğim çadır vs malzemelerin çantanın qr mandallarına baskı yapmayacak olması, tek merak ettiğim şu adaptörler bagajın dayanımını düşürecek mi acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kadroda bagaj deliği yoksa o kadro bagaj taşımayacak şekilde tasarlanmıştır. Kadronuzun bagajınızın yükünü taşıyamayıp zarar görme ihtimali yüksek.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bir üstteki yoruma sonsuz katılıyorum. Bagaj takma yeri yoksa bagaj takılmamalıdır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: phrygian

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugüne kadar taşıdım fakat haklısınız, o sebeple yükü tekerlek göbeğine bindirmeye çalışıyorum.

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
images (3).jpg
Eger kadroda bagaj baglamak icin delik yoksa Tubus clamp set isinizi gorecektir. Yurtdisi sitelerde satilmaktadir..images (1).jpg
daha uygun fiyatli diger bir kelepçe sistemi de topeak p-clip.

indir (1).jpg
Salsa Post-Lock Rack Mount
images (4).jpg

Dosyalar

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Konuyu yine hortlatmış oluyorum.

Sedona 310 bisikletimde çamurluk deliği var ancak bagaj deliği yok. Fotoğrafta görünen U formlu parçayı yaparak aynı delikten hem çamurluk hem bagaj bağladım.

01.jpg

02.jpg

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@Kaan.Özçelik çok başarılı olmuş benim kadroda delik varmı yok mu hiç bilmiyorum ( kron xc 750 ) eğer yoksa böyle bir sistem uygulanabilir. bu arada bagajın markası ne ?