Bagaj çantası hakkında

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
arkadaşlar işe gidip gelirken kullanabileceğim arka bagaj üstü için işte giyeceğim kıyafetlerimi ( pantolon, gömlek, iç cmşr, ) alabilecek çok fazla kırıştımadan kullanabileceğim bir çanta arıyorum, halen sırt çantası kullanmaktayım, çok terlettiği ve kıyafetlerimin kırışması çok olduğundan bu tarz bir çanta arayışına girdim, bunun dışında tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum.

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
(link) beliren bir model var: (link)

Türkiye dağıtıcısı Delta Bisiklet. Topeak markasına ait modelleri(link)

Topeak DXP ürünün iki modeli var.
Biri mevcut bagaj üstüne cırt cırt ile bağlanıyor.
Diğeri kendi raylı bagajına kaydırak sistemiyle takılıyor.

• Beğen
Tepkiler: skapilar

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
üstad bunlar çok pahalı ebay'de ucuzları mevcut ama genişlikleri yeterli gelmiyor ben en az 30 cm genişlik olsun istiyorum. ilgine çok teşekkür ederim.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bence de pahalı ama bu ürünün artısı yan gözleri açıldığında heybe olarak kullanılabilmesi. Normal bir çanta aldığınızda ihtiyaç doğduğunda heybeye de ayrıca para ayırmanız gerekiyor.
Çeşitli ürünler var tabii piyasada. Bulduğunuz ürünü ve nerede bulduğunuzu bize bildirirseniz iyi olur. Sonradan bakanlar istifade etsin. Bu arada ben de alırım belki bulduğunuzu :D

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bu da güzelmiş. Alacak mısınız bunu?

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Hocam farklı bir öneri olacak ama, ben "ayakkabı cantası" diye tabir edilen hafif ücgenimsi cantalardan edindim. Pazarda 3-4TL ye bulunuyor, buna eski kullanılmayan bir cantadan 2 adet toka diktim alt kısımdan.. Bu sekilde kücük bir cantaya ihtiyac duydugumda bisikletin bagajına takıyorum.. Bana maliyeti 5TL gibi birsey oldu ve ben gayet de memnunum.. Böyle bir şey edinebiliyorsanız ya da benzer ve bir cantanız varsa böyle degerlendirmeyi bir düşünün isterseniz.

• Beğen

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
üstad? benim de aklımda bu ve benzeri bir şey var genişliği hakkında bilgi verebilirmisin ?

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Germe ipiyle çantanızı bagaja sabitleyebilirsiniz. Omuza asılan spor çantalar veya küçük bavul, bagaj için uygun olur.

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Geçen hafta germe ipiyle notebook götürdüm iş yerine :p Çaresizliğin gözünü seveyim.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Bu çantaların boyu yaklasık 15cm x 30 cm oluyor. Benim kullandıgımı içi doluyken baktıgımda 16cm x 33cm gibi cıktı. Genişlik olarak bagajdan 1-2cm kadar geniş, bu da baglarken aslında avantaja dönüyor. uzunluk olarak sa neredeyse tam oturuyor diyebilirim.
.
Bir ara içine mukavva koymayı düşünmüştüm şekli düz dursun diye ama sonradan gerek duymadım.
.
Ayrıntılı fotografları (link) başlığı altında yükledim dün aksam, oradan da bakabilirsiniz isterseniz..

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
üstad ellerine sağlık çok güzel olmuş, yapımı da gayet basit bir şekilde anlatmışsın :)

redcat1.6slx

Aktif Üye
Tepki
229
İsim
Ali
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bagaj çantalarının fahiş fiyatları benim gibi öğrencileri çok üzüyor,

Bende yapımarkette gezerken bu takım çantasını gördüm( 32x15 boyut)
(link)

Ve bir ışık yandı ve bunun tam bir bagaj çantası olabileceğini düşündüm gördüm ve 15₺ fiyatıyla "praktiker"den aldım.

İçine günlük tur ekipmanlarını doldurdum
(link)

(link)

(link)

Arka tarafınada, kedi gözü ile btwin'in ışığını koydum
(link)

Bence çok hesaplı ve çok kullanışlı oldu
Yarın kargodan gelecek olan bagajıma
Bagaj halatım ile bağlayıp fotoğrafı atarım

Düşünceleriniz-tavsiyelerinizi okumak isterim :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@Alidemir56 şöyle bir çanta alabilirdin fiyatı fazla değil, şehir içi kullanımda heybeyi söktüm bunu kullanıyorum
(link)

redcat1.6slx

Aktif Üye
Tepki
229
İsim
Ali
Bisiklet
Kron
@appendix evet bunu gördüm
Ama hiç yorum ve incelemesini görmediğim için almadım, satıcı sadece tek mevkiden foto çekmiş, başka bölmesi varmı ve dayanıklımı acaba. Teşekkürler