Bacaklarda Yorgunluk

Üye
Tepki
33
Öncelikle Merhaba
3 yıldır düzenli olarak profesyonel olarak atletizm yapıyorum. Havaların düzelmesi ile eski tutkum bisiklete geri döndüm ancak bisiklet kullandıktan sonra bacaklarımda özellikle üst bölgelerde aşırı yorgunluk oluyor ve sürekli kaslarımda ağrı hissediyorum. Yürümek bile zor oluyor.
Bunun sebebi ve çözümü nedir?

Kullandığım bisiklet Salcano NG303 SRD 16"
Yaş 17
boy 1,82 kilo 71
günlük ortalama mesafe 20 km
sigara ve alkol kullanmıyorum

Scudo

Göker Gülay

Daimi Üye
Tepki
83
Profesyonel spor yapıyorsan bunları söylemeye gerek olmayabilir ama sanırım biraz fazla yüklenmiş olabilirsin. Yüksek kadansla, 10 dk kadar ısındıktan sonra sürüş yaparsan zamanla ağrılar azalacaktır. Ayrıca bisikletin sele yüksekliği gibi ergonomi ayarlarını kontrol etmende fayda var.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1,82 boya 18" kadro gerek.

Üye
Tepki
33
Malum atletizm ile bisiklet farklı kas grupları ile yapılan sporlar bende koşarken sağlam olduğum düşüncesi ile bisiklete iyice asılmaktayım kas grupları da güçlü olmadığı için laktik asit birikmesinden Dizimin üstündeki kaslarda ağrı oluşmakta ağrı jog veya soğuk duş uygulaması ile geçmekte

GÖKER GÜLAY arkdaşımızın önerisi ile gecen gün 10 dk ısınma turu ondan sonra da vücudu yormadan yüksek kadans da 10km kadar yol aldım. Uzun zamndır bisiklet kullanmadığım için bisiklet konusunda hamlamışım.

18" kadro benim boyuma göre olması gerek ana bisiklete bindiğimde bacak açım normal kadaro boyu da etkili olabilir ama bu kadar fazla olacagını düşünmüyorum.