Babasını Çaldılar

gravesbf

Üye
Tepki
49
Bisikletiyle dünya turuna çıkan İskoçyalı turist Keith Hallagan (40), Mersin'deki gezisi sırasında bisikletinin ve bisikletinde çantada bulunan babasına ait küllerin çalındığını ihbar etti.
Mersin Tren İstasyonundan Adana'ya gitmek üzere bilet almak için içeri girdiği sırada dışarıda bıraktığı bisikletinin çalındığını görünce en yakın karakola şikayette bulunan Keith Hallagan, bisikletiyle birlikte babasının küllerinin de çalındığını ihbar etti.
İskoçyalı turist Hallagan şikayetinin ardından yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 ay önce bisikletiyle İskoçya'dan dünya turu için yola çıktığını, Belçika, Almanya, Fransa, Yunanistan, Mısır ve Kıbrıs'ı gezdikten sonra Mersin'e geldiğini söyledi.
Buradan trenle Adana'ya gitmek istediğini anlatan Hallagan, Mersin Tren Garı'na bilet aldıktan sonra dışarıya çıktığında bisikletini bulamadığını, çalınan bisikletinde çantasının da bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bisikletimdeki çantamda pasaportum, fotoğraf makinem, kameram ve çeşitli özel eşyalarım vardı. Ama her şeyden önemlisi de benim en önemli anılarım vardı. Yaklaşık 7 yıl önce ölen babamın cesedini inanışımız gereği yakmıştık. Bisikletimdeki çantamda ölen babamın külleri de vardı. Külleri gittiğim her ülkedeki beğendiğim yerlere atıyordum. Kaybettiğim her şey için çok üzülüyorum ama beni en çok yaralayan babamın küllerinin kaybolması.”

Bisikleti çalındığı anda “şok” geçirdiğini dile getiren Hallagan, “Türk polisi mağduriyetim karşısında bana çok yardımcı oldu. Ama benim tek anlayamadığım şey, bulunduğum alanda güvenlik kamerasının bulunmaması. Yaşadığım olay İskoçya'da olsaydı, güvenlik kamerası kayıtlarından hırsızın eşkalı hemen tespit edilirdi.
Hırsızın bulunmasını beklemekten başka çarem kalmadı. Bir süre bekleyeceğim, bisikletim ve babamın külleri bulunmazsa Ankara'ya gidip yeniden pasaport çıkartıp yoluma devam edeceğim” diye konuştu.

hurriyet.com.tr 24/06/09

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Çalan hırsız azıcık olsa onurluysa o külleri teslim eder en azından .. yazık!:(

• Beğen
Tepkiler: fecredall

fecredall

Forum Demirbaşı
Tepki
460
@Zeki.Alper

Hırsız, o küllerin boş bir yük olarak taşınmadığını, bunun bir anlamı olduğunu anlar m sence ? Bence anlamaz...

• Beğen
Tepkiler: uğur kocaağa

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@gravesbf

Keske olmasaydı.Maalesef bazen utanıyoruz bir vatandasımızın yaptıklarından.Ne demek onun için manevi degerler tasıyan bazı seylerin yok olması.
Biz olsak ne yapardık. o kaldıkı yabancı bir ulkede. ozur dilesek kimin için.Tuhaf vallahi

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
haberle ilgili bir link
(link)

Cem TURKPOWER

Daimi Üye
Tepki
222
Herkese selam,
Arkadaşlar gazeteciye ulaşarak bugün için keith le bir buluşma ayarladım. Ve forumdan da bir arkadaşımız bisikletini keith e hediye etmek istedi. Ben de diğer malzemelerini alarak katkıda bulunacağım. Evet bütün dünyada böyle şeyler olabilirim ama benim vatanımda bu olayın olması beni birşeyler yapmaya zorunlu hissettirdi. O yüzden ülkemize gelmiş olan pedalşör dostumuzu yalnız bırakılmadığını herkes bilsin.

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
Keith Hallagan dua etsin ona teceavüz edip öldürmemişler :) yazık biz böyle 1 toplum olmamalıydık.bizler osmanlının torunlarıyız.nerden nereye geldi insanımız.

• Beğen
Tepkiler: Cem TURKPOWER

Melike S. Ünver

Aktif Üye
Tepki
286
Cem bey davranışınız tek kelimeyle mükemmel. Şu anda kendisi İstanbul'da mı? Adana'ya gelecekse ben de yardımcı olmak isterim.

• Beğen

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
bu kadar büyük haysiyetsizliği memleketimizde yaşayan bir insanın yüzüne nasıl bakacaksınız cem bey? yardımcı olduğunuz için ben çok teşekkür ediyorum. ne kadar yerini tutmayacak olsa da muhteşem bir hareket. tebrikler.

• Beğen

Cem TURKPOWER

Daimi Üye
Tepki
222
Keith le bugün buluştuk. Forumdan bir arkadaşımız (belki ismini vermek istemeyebilir o yüzden yazmıyorum) bisikletini keith e teslim etti. Sevincini görmeliydiniz. Çok duygulandı ve artık yolculuğuma devam edebilirim dedi. Taksimde oturup bişeyler içtikten sonra bisikletine bakım yapmak ve bazı araç gereçleri alabilmesi için sirkeciye gittik. Orda bisikleti emin ellere teslim ettikten sonra ayrıldık. Pasaportu da çalındığı için onun işlemleri sürerken 10 gün daha İstanbul'da kalmak zorunda olduğunu söyledi. Maille haberleşiceğiz bana İstanbul'dan ayrılış gününü söyleyecek.
İstanbuldan ayrılışında onu yolcu etmek istiyorum. Bana katılın gelin çok kalabalık bir bisiklet grubuyla Keith i yolcu edelim..

Cem TURKPOWER

Daimi Üye
Tepki
222
@Melike S. Ünver

Melike teşekkür ederim. Yola çıkmadan mutlaka Keith le görüşüceğim. Adana dan geçecek olursa senin mail adresini veririm buluşursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Melike S. Ünver

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
adanadan geçecek olursa bende onu görmek yardımcı olmak isterim.maddi olarak çok 1 şey yapamam ama 1 kaç gün misafir eder yer içirir hırsız,tecavüzcü ve katillerden korurum...

• Beğen
Tepkiler: Melike S. Ünver

Melike S. Ünver

Aktif Üye
Tepki
286
Keith'in rotasını ve varsa telefon numarasını (vermek isterse) buradan yayımlasanız, geçeceği illerden destek alması daha kolay olur diye düşünüyorum.
Bir de bisiklet hediye eden arkadaş kimdir, tebrik etmek isterim.

Cem TURKPOWER

Daimi Üye
Tepki
222
@Melike S. Ünver

Turu Mersin'de bisikletinin çalınmasıyla son buldu. Ve şimdi yine Mersin'den devam etmek istiyor. Rotası da İran vizesi verilmesi durumunda değişebilir. Ama öğrenir öğrenmez burdan size yayımlayacağım.
Ve şunu söylemek isterim burda tebriklerinizi bana yapmışsınız ama ben sadece oğlumun yanında Keith'in babasının küllerinin çalınmasını okurken, birşeyler yapmak istedim ve insanlığı önemsiyen dostlarımızın Keith'e ulaşmasını sağladım. Sizleri teşekkür ederim ve eminim sizin bulunduğunuz illerden geçerken onu en iyi şekilde ağırlıyacağınıza eminim.

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın