Babanın MİT ajanı olması sorunsalı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cruiser76 tarafından paylaşıldı.

 1. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Eğer babanız bir Mit ajanı olsaydı ve karakter olarak her işinize karışan ve herşeyin onun kontrolunda olmasını isteyen eve iş getiren biri olsaydı, nasıl bir hayatınız olurdu? İstediklerinizi gerçekleştirmek için yada istediğiniz gibi özgür bir yaşamınızın olması için ne yapardınız?
   
  nazz bunu beğendi.
 2. nazz

  nazz Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Mart 2007
  Mesajlar:
  496
  Beğeniler:
  294
  Şehir:
  Ant
  Seviye:
  merhaba,
  Baba ve tabii ki aile, bir çocugun yetişmesinde en büyük rol oynayan unsurlar..
  Onları örnek alırız, bir işe başlamadan,birşey yapmadan önce onları düşünür, danışırız,yada danışmak isterde danışamayız..
  Bir insanın hayatına sürekli baba müdahelesi olması, çok olumsuz etki yapar...
  Öyle bir babayla konuşulmalı, gerekirse 'benim sorunlarım var diyerek bir terapiste gitmeli ve babada çağırılıp,terapist tarafından olayın babaya aktarılması' olabilir.Ama baba anlamıyorsa ,hala aynı tutum içindeyse,
  ne yazık ki benimd ebir hayatım var..ve bir gün öleceğim..
  Bu yüzden önce bir şekilde kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışır ve bir şekilde ayrılırım aileden..Arada görüşürüm,saygı duyarım,yine isteklerini dinlerim ama sürekli müdaheleyle yaşayamam.Diyelim bu da olmadı olamadı,
  onun isteklerini gözden geçiririm,ne kadar mutlu olabilirim öyle diye..
  ama gerçekten durum çok kötüyse kesinlikle çözüm bulurum,hayat çok kısa...
  Bu tarz babalar ve baskıları yüzünden bir çok insan ya evi terkediyor, genç kızlar evleniyor( aileden kaçış için) veya psikolojik problemler oluşuyor.
  Birde bu özgürlük konusuna nerden baktıgınıza bağlıdır,bir insan kendi özgürlüğünü yaratabilir zamanla diye düşünüyorum..
  Yalnız olmak, veya aileden uzak olmakda kesinlikle özgürlük değildir ki özgür değiliz bence..
  Sokakta rahat yürüyemiyorsak,gece istediğimiz yere çıkamıyosak,her ortamda her an bir olay çıkabilirse,yeni tanıştıgımız her arkadaşlığa güvenemiyorsak özgürlük kısıtlı değilmi zaten sizce de..
  Babamın eve iş getirmesi beni sıkmaz, çalışan ,işine önem veren insanları çok severim, ama onun bizlerlede ilgilenmesi için elimden geleni yaparım...
  Eminim ki ,hiç bir baba evladının kötülüğünü istemez, saygı duyarım ama dedim ya HAYAT KISA........
  Kesinlikle bu durumda babayla konuşulmalı, herşey..

  Konuyu açma nedeninizi merak ettim, umarım siz bu tür sıkıntılar yaşamıyorsunuzdur, yaşıyorsanız da bu çözülmeyecek bir problem değil emin olun..yinede iyi bir konuya değinilmiş,teşekkürler..

  selamlar
   
 3. goxelkurt

  goxelkurt Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2006
  Mesajlar:
  423
  Beğeniler:
  121
  Şehir:
  istanbul/bakırköy
  Seviye:
  subay olurdum:)
   
 4. #4
  cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  nazz olay dediğin kadar basit olsaydı keşke. Bunlar zaten bütün işlerini konuşmadan gizlice hallediyorlar zaten :)) . Enson sinemada -- Kirli Sırlar --filmini izledim, oradan etkilenerek biraz fantazi yapıyım dedim. Harbiden zor durum, filmde cia ajanının oğlu sevdiği kızın ölümüne sebep oluyor bu gizli servis işlerinden dolayı.

  goxelkurt un bulduğu çözüm daha mantıklı, çünkü eğer biraz bu konularda kitap filan okuduysan onlarla baş etmek imkansız.
   
 5. fiestahmet

  fiestahmet Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Mart 2006
  Mesajlar:
  370
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  benzer bi durum arkadaşımda var sürekli yalan söylüyor gece çıkması hep sorun...ailesine söylediği yalanlar karekterine yerleşmiş başka yalanlar da söylüyor...ailesi güvenmiyor sorunlarıı var fazla aile baskısı iyi değil...cocuğun yetiştirilişinde en önemli faktör cocuğun eğitilmesi değil ailenin eğitilmesi doğru cocuk yetiştirmeyi bilmelerini sağlamaktır....tabi bazı nedenler ne ailenin ne de cocuğun suçu suç ne zaman ne olucağı bilinmeyen sokaklar ne yazıkki...
   
 6. klavyem3

  klavyem3 Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2007
  Mesajlar:
  165
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  baba ajan olsaydı ruhum bile duymazdı .ayakta uyuturdu valla.:)
   
 7. arabaci

  arabaci Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mart 2007
  Mesajlar:
  42
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  Sakarya
  Seviye:
  Babanın istihbaratçı olması, evinde terör eseceği anlamına gelmez. Hatta her biri özel eğitimli ve yüksek öğrenim mezunu olduğu için daha rahat ve profesyonel insanlardır. Bizim tırsıp üç buçuk atacağımız durumlarda onlar gözlerini bile kırpmazlar. Tüm ajanların psikopat olması gerekmez değil mi? :)
  Özgür yaşamdan kasıt nedir bilmiyorum. Eğer özgürlük, her istediğini yapıp Avrupa'nın veya Amerika'nın boş kafalı gençleri gibi olmaksa, baskıcı bir ailede yaşamayı tercih ederim. Her aile çocuğunu takip eder ve izinsiz birşey yapmasına müsade etmez. Ama bunu yaparken bağırıp çağıran da vardır, sebeplerini anlatıp başını okşayan da. Bence buradaki esas fark özgür - baskıcı ayrımı değil, yöntem farkı.
   
 8. d.berkay

  d.berkay Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.886
  Beğeniler:
  3.207
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Demir Berkay
  Bisiklet:
  Marin
  Seviye:
  valla direk babamı tarif emiş bu yazı:rolleyes:
  Valla benim babamda aynı böyle işte...Detay veremiyorum:D


  ama bu demek değil ki bütün mitçiler böle:)
   
 9. #9
  cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Aslında kurum adı kullanmam hoş olmadı, benim kastım genel anlamda ajanlardı, ilk aklıma geleni kullandım. Maksadımda şuydu, başkalarının benim yaşamıma müdahele etmeleri ve beni kontrol etmeye çalışmaları beni çileden çıkarıyor. Ajan örneği vermemde onların meslek icabı insanların yaşamlarına ve olaylara daha fazla müdahele etmeleri tabiki. İzlediğim filminde (Kirli Sırlar) etkisiyle konu buraya geldi.

  Aslında benim söylemek istediğimin ana fikri şu; Eğer günü birinde bir çocuğum olacaksa ona doğru ve yanlışı ayırt edebilecek kişilik kazandırmak ve sonrasındada hayatın kontrolunu ona bırakmak. Ancak uzaktanda yaptıklarıyla ilgili görüş alışverisişinde bulunmak, yanlış yaptığında kendi yanlış yapma şansını ona vermek ve düzeltme şansınıda ona vermek, böylecede hayatı öğrenmesini sağlamak. Yoksa bunu böyle yapacaksın diyerek çocuğun kişiliğini ezmek değil.

  Çünkü hayatta yanlış yapmak, bunu görmek ve düzeltmeye çalışmak büyük bir erdemdir.

  Bu bağlamda yukarıda bir arkadaşda söylemişti, şimdiki aklım bundan 15 sene önce olsaydı kesinlikle bir askeri okula girer ve ailenin bana yapmış olduğu baskılardan kaçardım, genç yaşta hayata atılırdım. Askerlik sanıldığı gibi baskı değil, disiplindir, bunuda belirtmek isterim.

  saygılar
   
 10. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  kirli sırlar The Good Shepherd mi? izliyeyim de sonra yorum yapayım :D
   
 11. mkurt

  mkurt Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2006
  Mesajlar:
  100
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Konu başka bir noktaya kayacak ama neyse, teoride öyle ama bu askerlik yada görev yaptığın yere göre değişir. Kimi yerde hem baskı hem disiplin vardır, kimi yerde sadece disiplin vardır kimi yerde hic biri yoktur. Egosunu tatmin etmeye çalışan bir amire denk gelirsen hayatın cehenneme döner. Ben şuan askerlik yapıyorum, mesleğimle ilgili işler yapıyorum ve olabileceğim en iyi yerlerden birindeyim burda bana asker gözüyle değil mühendis gözüyle bakılıyor, disiplinide severim ama herzaman burda olmayı istemezdim.
   
 12. #12
  cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Onlarda zaten sürekli aynı yerde kalmıyorlarki, 3-4 snede bir tayinleri var, farklı mekan farklı insanlar, business çevrelerinde kim 2-3 senede bir iş değiştirebiliyor, çoğu insan emekli olana kadar aynı yerde aynı işi yapıyor,
   

İlginizi Çekebilir

marco-pantani.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
WATSON_00004704-074-630x448.jpg
Bu 11 madde gerçekten onun maddeleri mi bilmiyorum ama, CyclingWeekly böyle demiş :) Orijinal Link, yazının sonunda olacak. [ATTACH] 2016 olimpiyatlarında altın madalyaya giderken Cancellara......
upload_2016-12-15_15-15-20.png
Hatırlarsınız, geçen yılın Aralık ayında Recovery nabızdan bahsetmiştim (*). Kısaca hatırlamak gerekirse; bir intervalin sonunda pedala basmayı bıraktığımızda nabzımızın ne kadar hızlı düştüğüyle...