Babadağ Tırmanış yarışı 10 Ekim 2010

Konu, 'Extreme ve Macera Yarışları' kısmında levent sünger tarafından paylaşıldı.

 1. levent sünger

  levent sünger Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  145
  Beğeniler:
  435
  Şehir:
  Dalyan muğla
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  BABADAĞI HILL CLIMB CHALLENGE


  Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan “Babadağı Hill Climb Challenge” yarışı 10.Ekim.2010 tarihinde Fethiye/MUĞLA’da yapılacaktır.

  1-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise Yıldız Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
  - Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
  - Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır.

  2-) Yarışmanın sporcu kayıtları 09.Ekim.2010 tarihinde; saat 16.00’ de yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir (U23 kategorisi ulusal kategori olarak açılsada, U23 kategorisi ile Elit erkek kategorisi birlikte start alacağından dolayı, Elit Erkek kategorisinde dereceye girecek U23 kategorisindeki sporcuların puan almalarını engellememek amacıyla U23 kategorisindeki sporcular Uci lisanslarını teslim edeceklerdir. Mevcut Uci lisansları Elit erkek olan ancak U23 kategorsinde yarışacak sporcuların ayrıca U23 kategorisi için Uci lisansı başvurusu yapmalarına gerek yoktur. ). GSGM lisansı ve Uci lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. (Daha önce verilen plaka ve numarasını getirmeyenler, yarışa alınmayacaktır.

  3-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte saat:18.00’ de aynı yerde yapılacaktır. Toplantıya; Kulüplerden idareci veya antrenörleri, Ferdi sporcular ise kendileri katılacaktır.

  4-) Yarışmalarda ;
  a.) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
  b.) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2-4 sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulübün 1 antrenör ve 1 idarecisine, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
  5-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini Federasyon Görevlisine vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı, Şube Kodu, Hesap Numarası ve Iban Numarası)

  6-) Federasyonca harcırah ödenmeyen idareci-antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

  7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır.

  :cool: Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2010 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

  9-) 10.Ekim.2010 tarihinde;
  a) 10.00’da Elit Erkek, U23 Erkek, Elit Bayan, Genç Erkek, Master Erkek, +40 Erkek ve Yıldız Erkek Startı
  b) Ödül töreni müsabakalar bitiminde gerçekleştirilecektir.

  Not: Federasyonun sayfasından alıntıdır.
   
 2. gurol

  gurol Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.745
  Beğeniler:
  3.125
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Dostlar,

  Yarış toplantısı 18:00'de Fethiye Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda, kayıtlar da aynı yerde 16:00 da başlayacak. Orman bölge, merkezde Fethiye stadına çok yakın.

  Start Pazar günü 10:00'da verilecek. Ovacık, Ölüdeniz'de. Bütün kategoriler birlikte yada peşpeşe verilecek. Yani tüm kategoriler yaklaşık 10'da başlar.

  Ödül töreni zirvede.

  Kalacak yer bakanlar, Orman Bölgenin misafirhanesinde yer var. Biraz daha renkli bir cumartesi akşamı isteyenler Ölüdeniz de plaja yakın otel tercih edebilirler. Ayaküstü konuştuğum Tonoz Beach Hotel (0 252 617 0403), iki kişilik oda, kişi başı 25 lira, kahvaltı dahil fiyat verdi.
   
  heng, victor, Fırat Ayanyan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 3. Cumhur Boyraz

  Cumhur Boyraz Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  666
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  istanbul-çanakkale-Ankara
  Seviye:
  gürol abi yarış hakkında biraz bilgi verirmisin ? kaç km nasıl açıklama göremedim ? Şİmdiden teşekkürler
   
 4. Ali ALTIN

  Ali ALTIN Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  Niğde
  Seviye:
  Ulusal bir dağ bisikleti yarışında ilk kez derece yapan Niğde'li bsikletçileri gönülden kutluyorum. Yolunuz açık olsun. Antrenörlerini de buradan tebrik ediyorum. Hepinize teşekkürler. Kürsüde Niğde'nin ismini görmek gerçekten gurur verici. Darısı yol bisikletinin başına :in:
   
 5. Hüseyin Çelebi

  Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Eylül 2004
  Mesajlar:
  516
  Beğeniler:
  2.089
  Şehir:
  Münih-Trabzon
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Federasyon sitesinde sonuçlar açıklanmış.
  http://bisiklet.gov.tr/tr/yaris_sonuclari/MTB/2010_10_10_fethiye.pdf


  Zirveye çıkan yol önceki haline göre asfaltlanmış sayılır. En dik yerler parke döşenmiş, diğer kısımlarda taşlanıp ezilmiş. Eskisi gibi boş taş üstünde patinaj yapa yapa denge sınavı vererek tırmanma yok. 2007'de 1:22 civarlarında olan en iyi zamanların bu sene 1:13'lere inmesinden de belli oluyor değişim.
  Yol tamamen asfaltlanınca bu muhteşem yarışı kaybedebiliriz.

  Ulusal bir yarışta ilk defa madalya aldım. 2 kg daha hafif bisiklete ve iyileşen zemine rağmen 2005'te yaptığım dereceden sadece 1 dk 40 sn daha iyi bir derece yapabildim. Eylülde yaptığım 10 günlük Trabzon kampı hariç sadece 21 temmuz'da satın aldığım trainer ile akşamları iş dönüşü 1-2 saatlik seanslarla antrenman yaparak aldığım bu sonuç iyi bile. Trainer yüzyılın bisiklet icadı bence :)
  Sadece 10 haftada 11 aydır yatan bünyeyi iyi bir duruma getirdi. Benim gibi çok az vakti ve enerjisi olanlar tereddüt etmeden trainer alabilirler.

  Bu arada trainer alıp bu yarışa hazırlanmamda ilk gazı veren Gürol'un forumda bir arkadaşa yazdığı "bu gereksiz tartışmaları bırakın, mesela benim yaptığım gibi Babadağ yarışına hazırlanın" mealinde bir mesajıdır. E ben de hazırlanayım bari diyerek projeyi başlatmıştım.
   
  d.berkay ve Pelin bunu beğendi.
 6. Cem Helimoğlu

  Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Haziran 2010
  Mesajlar:
  798
  Beğeniler:
  127
  Şehir:
  bursa
  Seviye:
  bende niğdeliyim ama bursada okuyorum kürsüye cıkan nıgdelı arkadası öğrenmek ısterım
   
 7. Ali ALTIN

  Ali ALTIN Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  Niğde
  Seviye:
  Niğde'de yeni kurulan bisiklet takımından bir kişi 3. bir kişi 4. olmuş gerçi çok sayıda katılan sporu yokmuş ama Niğde için bu kadar kısıtlı imkanlarla bu da bizim için başarı :)
   
 8. gurol

  gurol Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.745
  Beğeniler:
  3.125
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Yıldız Erkekler:

  1. Ömer Faruk Kansız (Rize Gençlik Spor)
  2. Uğur Okyay (Niğde Gençlim Spor)
  3. İbrahim Akar (Niğde Gençlik Spor)
   
 9. Ahmet Zerman

  Ahmet Zerman Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  85
  Beğeniler:
  14
  Şehir:
  niğde
  Seviye:
  çok iyi niğdeli arkadaşlarım başarılarınızın devamını dilerim
   
 10. #10
  levent sünger

  levent sünger Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  145
  Beğeniler:
  435
  Şehir:
  Dalyan muğla
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Burda bir hatayı düzeltmek isterim , Yıldız erkeklerde 2. Uğur Okyay değil Muğla dan ( Fethiye) ilk defa yarış koşan Tugay Selçuk olmuşdur , Federasyon önce bu hatayı yapmış fakat sonra genel sonuçları açıklarken bu hatasını düzeltmişdir.

  [​IMG]

  Uploaded with ImageShack.us

  Muğla lı bir bisikletci olarak genç arkadışımızı bir kere daha tebrik ediyorum bu arada Muğla lılar olarak bir kafile listesiz yani harcırahsız yarış daha koştuk , burdan Muğla Bisiklet İl Temsilcisi Can Demirel Beyin kulaklarını cınlatırım , kendisi supansör destekli gezisinden ( GPA 4 ,her halde bedava olunca sonsuza kadar gezmeye devam edicekler) o kadar yorgun dönmüş olmalıki bırakın kafile listesi , kim katılıyor falan merak etmeyi Muğla nın bu yılki tek MTB yarışına bile teşrif edemediler , bakalım Muğlada bisikletin bedava gezmek kadar bir sporda olduğunu ne zaman anlıyacaklar , neyse bu kadar şikayet yeter bisiklete binmeye devam .
   
 11. aykut fethiye

  aykut fethiye Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Ekim 2006
  Mesajlar:
  35
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  Fethiye
  Seviye:
  Tugay'ı ilk defa katıldığı yarışta 2.10 gibi iyi bir derece yaptığı için ve ailesini de 16 yaşındaki oğullarına inanarak Corratec Revolution karbon gibi iddialı bir bisikleti aldıkları için tebrik ediyorum.