[B]Bianchi Maino[/B]

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
herkese merhabalar. bisiklet seçimi konusunda size danışmak istediğim bi konu var. bianchi maino diye bir model var carrefour da. 26" tek amortisör 21 vites mtb. indirimde oldugu için cazip geldi.(180tl) satıcı ile biraz konustum. parçalar bianchi montaj manisa da dedi. internette aratıyorum böyle bi model yok bianchi de. ne önerirsiniz. alayım mı ??
cevaplar için şimdiden tesekkürler.

Scudo

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
evet bianchi manisa topluyor bisikleti fabrika orda ama 180 lira bianchi orjinal sakın uzak dur...... yok oyle bir şey
abdullah bey iki konu açmanıza gerek yoktu....

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
bende bianchiden uzak dursanız iyi edersiniz pek tavsiye edilmeyen bir marka insanları kalitesiz parçalarla bunca yıl kandırıp kanlarını emen bir firmadan sizinde almanızı tavsiye etmem salcano sedona merida kron scoot gibi markalara goz atarsanız daha güzel olur

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
normal fiyatı 270 kampanya olduğu için 180 e düşmüş..yine de almamı tavsiye etmezmisiniz.???

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
uzun yıllar kullanmayacaksınız alabilrsiniz ama paranıza yazık olmasın diyedir bu ugraşımız

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@abdullah gökduru

alma derim ben laf dinle onca kişi boşa konuşmaz saygılar:)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Resmi yok mudur?

Merak ettim gerçekten. Ya da çekip buraya paylaşabilir misiniz?

Ne parçalar var, açıları nasıl, vites takımı fren takımı nedir görelim ne parçalar var?

Lastiğiydi jant setiydi her şeyini görebilelim ki değer mi değmez mi anlaşılır.

Ama iyi donanıma sahip bir bisiklet en kötü 300-400 liradan başlıyor, o da genelde ikinci el fiyat, ya da nakite sıkışık birisinin acele satması gereken bir fiyatsa.

t-wolves

Üye
Tepki
10
Arkadaşlar ben 240 a aldım geçen hafta, bisikletten memnunum açıkcası,
Bianchi Replay modelini incelemiştim 460 lira civarı, kadro, vites, fren ve dış lastik aynıydı.
Öncelikle kadro'nun hafif olduğunu söyleyebilirim.
Farklı olduğunu düşündüğüm parçalar
Jant, sele borusu - bunlar aliminyum değil ,dolayısıyla daha ağır yapıyor bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: abdullah gökduru

Semih Karadağ

Aktif Üye
Tepki
109
Bir resim olsaydı iyi olurdu.
Arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten bianchi ye bulaşma. Neden bu kadar popüler oldu bu marka bilmiyorum ama bisikletten anlamayan herkes en iyi bisiklet üreticisinin bianchi olduğunu sanıyor. Bütcenizi arttırıp 2.el ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Her bianchi kötü değildir. Sadece burada isim hakkı alıp da rastgele dan dun kafalarına göre üretim yapan model sayısı çok ama özel üretimler oldukça iyidir.

10-15 sene evvelinde bianchi ve peugeot(gazeteyle dağıtılanları saymıyorum) en iyileriydi. Gittiğim yazlıkta halen yıpranmamış halde bianchi aspid veya xc modelini görmüşlüğüm çoktur. Bianchi yıllar önce bu modellerle geldiği zaman yer edindi piyasada, o zamanlar adam gibi bisiklet girmiyodu bu ülke sınırları içine. Hatta kimi zaman çoğu bu zamanın çoğu bisikletine göre daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Hala vites fren takımında sorun olmadığına şahit olmuşumdur kiminde.
Yıllar önce alınmış bianchi sağlamlığında bir bisiklet almak için o zamanlar bianchiye verdiğinizin en az 10 mislini vermek zorundasınız şimdi. Üretim artık uzak doğuda ucuz işçiliğin elinde. Ancak özel serisinde vardır ancak ne varsa.

Bu arada hala merakla açıyorum bu sayfayı sürekli bir resim eklenmiş midir diye..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Nette öyle bir bisikleti bulamadım:( doğrusu çok merak ettim :D

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
Bianchi oldukça eski bir italyan markasıdır ve ABD dahil dünya çapında rastlamanız mümkün. Ancak Türkiye'deki gelişimi çok farklı. Eskiden gayet kaliteli modelleri ithal edilirdi. Mesela 2010 model Bianchi İnfinito full Campagnolo donanımlı.

http://www.bianchiusa.com/uploads/pics/C2CINFINITO-1.jpg

Burada isim hakkıyla üretim yapmaya başladıklarında farklı bir müşteri segmentine yöneldiler. Çocuk bisikletleri veya sportif olmayan süspansiyonlu bisikletler gibi... Sanmayın ki bu ürünler sadece Türkiye'de var. İngiltere'de de büyük marketlerde bu bisikletlerden satılır. Özellikle şehir içinde biryerden bir yere gitmek için bunlardan kullanıyorlar. Çünkü ne kadar kilitleseniz de tekerleği, gidonu vs. çalınıyor...

Buraya resim konsa da nasıl bir bisiklet olduğu az çok belli. Sonuçta 240 TL'ye (indirimden önce) XT donanımlı bir bisiklet olacak değil ya. Sizi bir yerden bir yere götürür. Yokuşlarda, çamurda zorlar. 1 yıl içinde boyasında ve metal aksamında korozyon başlar. Eğer sık temizlemezseniz, 2 yıl içinde çürümeler gözle görülür.

Diğer yandan bisikleti marketten kadro boyuna bakarak mı alıyorsunuz? Yoksa rengi tipine bakarak mı? Yanlış boy alırsanız ağrılardan bir daha bisiklete binmemeye yemin edersiniz.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@nightdriver

olsun kardeşim, ille de karbon gövdeli xtr donanımlı 5kilo ağırlığında grafik tasarımı müthiş stickerlarla donatılmış dt swiss göbeklere sahip harley davidson motor fiyatında bisiklet mi olması lazım resim görmek için? merak ettik işte ki soruyoruz resim varsa ekleyin diye de rica ediyoruz. Fiyat değil mesele, hem carrefour belirli zamanlarda elden çıkarmak uğruna bu tip indirimleri sürekli yapar. Hatta ay sonları gittiğinizde neredeyse yarı fiyatına baklava almanız mümkün. Orası da beni ilgilendirmez gerçi de, neticede merak ettik nasıl görüntüsü var, carrefourda çok alışverişim olmuştur ki kimi zaman bu fiyata imkansız denilecek ne ürünler almışımdır zamanında. Şansa belki iyi bir şey almış da olabilir. İlle de uzun uzun yazalım mı bir şeyi açıklamak için? Bu zamanda en dandik tourney sistemli 15kg bisikletler 350milyonun altında değil şimdi(cembio shimal ravelli ünal gibi markaları muhatab saymıyorum onlar zavallı), zamanında 260a almak mümkün olabilen bisikletin fiyatı şimdi 370, geçen sene aldığım bisikleti aldığım fiyata rahat satarım kafama koysam. Şahsen ümit evolution marka ve model bisiklet hala bana hoş görünür, ya da ne bileyim ümit superior'la çok ilgiliyim, mtbye göre daha ince tekerli oluşu ve 28" oluşunun yanı sıra alüminyum kadrolu olması benim ilgimi çekmesi için kafi. Bazen lanet ediyorum 26" alıp da dişli lastiklerle hamal gibi asfaltta pedal çevirmeye.

Kısaca farklı bir bakış açısı bizdeki, herkesin beklentisi aynı olmak zorunda değil, 28" mi 26" mı görünüşü nasıl nedir üstünde neler var neler yok merak ediyoruz neticede.Edebiliriz de.Gittiğim yazlık evde manava kasaba kumsala giderken kullanabilmesi için babama hediye de alabilirim, 180 lira olsun isterseniz 50lira olsun gene küçümsemeyin çok. Gittiğim yazlık yerde 10-15 senelik bisiklet vardır hep, onun da üstü oraya fazladır mesela, bu da farklı bir bakış açısı mesela ;)

Tepki
9
WALLA BENDE KAÇ YILDIR BİANCHİ KULLANIYORUM BÖYLE Bİ MODEL BULAMADIM!! AMA BİANCHİ HUNTER VAR BENDE GÜZEL BİSİKLET. HİÇ OLMAZSA SALCANODAN GÜZEL.HEM BİANCHİYE KÖTÜ DİYEN SALCANOLU ARKADAŞLAR SİZİN SERVİSLE ARANIZ NASIL? :d BEN FORUMA BAŞLADIĞIMDAN BERİ HEP SALCANO SERVİSİNDEN ŞİKAYET ADLI KONU AÇILIYOR BUNA NE DİYECEKSİNİZ?

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
Bİanchİ OlduĞu İÇİn Almayin ÜstÜndekİ ParÇalar Kalİtesİz

Semih Karadağ

Aktif Üye
Tepki
109
@BİLAL SÜRÜCÜ

Forum kurallarına uyup küçük harfler kullanın lütfen..

Tepki
4
bende resmi var bisikletimden de çok memnunum harika bir bisiklet hatta düz yolda 60 ı gördüm.resmi koymaya çalıştım ama koyamadım yardım ederseniz koyarım...