Azı gitti çoğu kaldı muhabbet ve ortam içerir.

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
Merhaba uzun zamandır almayı istediğim bir bisiklet var rockrider 8.1 onun için para biriktiriyordum astroyu 450 tl ye satsam bayramdada yaşım ilerlediği için sadece 300 liram oldu :( 1600 liraya alsam kışın kaldı 850 tl inşallah alırım.Pro üniversite öğrencilerinden teknik lazım para biriktirmeye yararlı helede memleketinden uzak başka bir şehirde okuyanlar iyi bilir :rolleyes: konuyu açma amacım birazda makara yapmaktır.

Scudo

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Sen yine iyisin arkadaşım düne kadar harçlık alan ben bu bayram mahallenin çocuklarına harçlık verdim :D neyse para biriktirme konusunda geçen sene 5 ayda 1.200 lira civarı bir para biriktirdim fakat babama lazım olduğu için 300 lirasına vermiştim geri kalan param ile de Salcano city sport 40 ı almıştım şimdi gayet memnunum he nasıl biriktirdin dersen eğer kedimi şartlandırdım her gün şu kadar miktar parayı köşeye koyucam kendime bir bidon ayarladım onun içine attım paraları :D öyle biriktirdim biraz agresif bir para biriktirme olmuştu :D aldığım devlet bursundan belli bir miktarı hiç harcamadan kenara atıyordum kafe vs. mekanlara çok az gidiyordum yani ıvır zıvır işlere pekte para harcamıyordum oraya harcayacağım parayı kenara atıyordum. Şimdi de para biriktiriyorum daha gidon sele değişcek üst baş alıcaz :D

Tepki
12
Valla siz iyi toplamışsınız ben bu sene 50 lira kadar topladım hayır arkadaş küçükken bol bol dağıtıyordunuz şimdi nolduda kestiniz anlamıyorum... :)
Neyse sizin konuya gelirsek benim kullandığım yöntem yanıma para almamak şöyleki ben 10 tl alıyorum her gün bu paradan lazım olan miktarı cımbızla çektikten sonra geri kalanını evde bırakıyoruz ve bu paraların hesabını yapıyoruz haftalık aylık çizelgeler halinde hafta bitimi ay bitimi şeklinde hesaplıyoruz gelir giderimizi netleştiriyor mümkün mertebe giderimizi minimize etmeye çalışıyoruz biraz sabır ile hayallerimize kavuşuyoruz. :)
İyi Geceler.