Azerbaycanlı Lokman Hekim Bisikletle Iğdır’a geldi

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.870
  Beğeniler:
  4.920
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Azerbaycanlı Faig Allahyarov bisikletle Iğdır’a geldi

  [​IMG]

  2 Eylül tarihinde Azerbaycan’da Şehitler Hıyabanını ziyaret ederek bisikletle yola çıkan Faig Allahyarov, Dünyada kardeşlik ve Barış mesajları vermek için ülkeleri gezerek Iğdır’a geldi.


  Bakü’den yola çıktıktan sonra İran’a giden Orda Meşhet ve diğer kutsal yerleri ziyaret ettikten sonra Suriye ve Irak’a gitmeyi planlayan fakat Irak ve İran’a can güvenliği nedeniyle sokulmayan Allahyarov, İran’dan Nahcivan Özerk Cumhuriyetine geçerek buradaki Nuh Peygamberin mezarı, Asafı kefi gibi yerleri ziyaret ederek bisikletle Iğdır’a geldi.
  Iğdır’da Şehit Türkler anıt ve müzesini ziyaret eden Faig Allahyarov,anıtı gezerek şehitler için dua etti ardından yeşil Iğdır Gazetesi muhabirine yaptığı açıklamada şunları söyledi:” Tek amacım şehitlikleri ve kutsal mekanları gezmek, Dünyada bir birini katleden insanlara kardeşliği birliği ve beraberliği anlatmak için yola çıktım. Dünyada savaş yerine barışın olmasını istiyorum. Bu gezide 2 Eylül’de şehitler Hıyabanından yola çıktım ve Iğdır’a kadar geldim bisikletle hep yol aldım. Hiçbir yorgunluk hissetmedim. Buradan da Kars’a oradan da Ardahan üzerinden Gürcistan ve Azerbaycan’a döneceğim. Mekke’ye gitmeyi çok istiyordum planımda o vardı. fakat olmadı kardeş kavgası nedeniyle gidemedim. Hep Müslümanlar birlik olsun diye dua ediyorum. Müslümanları bölmek için her şeyi yapıyorlar buna fırsat vermeyelim.”dedi.

  Ermenilerin en vahşi millet olduğunu da belirten Faig Allahyarov, Ermeniler vahşi bir millet olmasaydı hamile kadınların karnını yarıp bebekleri çıkarmazdı.Asırlardır Türk milletine düşmanlık etmişlerdir. “şeklinde konuştu.
  Azerbaycan’da fizik tedavi lokman hekimi olduğunu belirten Faig Allahyarov,”Buda bana Allah vergisi dizleri ağrıyan mide rahatsızlığı olanları iyileştiriyorum ” şeklinde konuştu.

  30 Kasım 2011
   
  İbrahim Aslanhan ve MuhammedErkan bunu beğendi.
 2. MuhammedErkan

  MuhammedErkan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  897
  Beğeniler:
  440
  Şehir:
  Sivas
  Seviye:
  Güzel bir araç ile güzel bir amaca hizmet ediyor Allahyarov
  Paylaşım için teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-21_18-12-7.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
upload_2016-12-15_15-15-20.png
Hatırlarsınız, geçen yılın Aralık ayında Recovery nabızdan bahsetmiştim (*). Kısaca hatırlamak gerekirse; bir intervalin sonunda pedala basmayı bıraktığımızda nabzımızın ne kadar hızlı düştüğüyle...
upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...