Azerbaycan

Farid.A

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Focus
Selamlar arkadaslar! ben Farid! Aslen Azerbaycanliyim fakat 12yilim Istanbulda gecti hey gidi yillar be.. Yaklasik 3 yildir Londra'dayim ve yol bisikleti ve mekanik tutkunlugim 2 yildir artarak suruyor. Istanbul'a sikca geliyorum zira annem ve abim Istanbul'da yashiyorlar. Bisikletforumu epeydir okuyucu olarak takip ediyorum, simdi kismetse arada yazarim da :)
2 yila 4 bisiklet sigdirdim
Gecmishte sirasiyla Claud Butler Criterium 2011 ve Felt Z85 2012 oldu
Su anda herseyi ile kendimin topladigi Radon R1 Team ve Cervelo S2 var. Cervelo daha tam bitmedi ama sanirim bu ahfta ici biter :)

http://alkatrion.com/wp-content/uploads/2013/03/01-700x466.jpg
Selamlar saygilar!

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Selam aramıza hoş geldin.

Tepki
25
Bisiklet
Cube
Öncelikle sevgi dolu selamlar.Bisiklet sporu ile ilgilenen herkese bir dost gözü ile bakarım.Yalnız bisikletle değil,spor ve güzel sanatlarla, müzikle uğraşan herkese.Bizim komşunun kilerinde askıda kullanıma ara verilmiş bir Radon boynu eğil üzüntülülü durmaktadır.Bazı bizikletlerin kaderi olsa gerkeir.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hoşgeldiniz.

Farid.A

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Focus
Hoshbulduk arkadashlar, cok tesekkur ederim. Mustafa Sibik, tesekkurler, ayni fikirdeyim. Bu arada Radon (Cervelo'yu saymazsak, cunku daha kullanmadim, kismetse bu haftasonu test edecegim) bugune kadar kullandigim en suratli makina.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
bu RADON beni deli edecek. hakikaten fiyatı çok uygun, almanya dan alınırsa. bi gün almanya ya gdersem canyon,radon,cube den birini alacağım inşallah. bu arada aramıza hoşgeldiniz

kafkas

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Scott
Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar. Siteyi yeni buldum ve hemen katıldım. 31 yaşınde bir tarih öğretmeniyim. İstanbul Üsküdarlıyım. Çocukluğum ve gençliğim istanbulda geçti. 11 yıldır Azerbaycan'dayım. 15 yaşına kadar iyi derecede bisiklet kullandım. İlk bisikletim hepinizin yakından tanıdığı bir zamanlar baya bir meşhur olan bisan-ihlas idi:) Daha sonra yakalşık 10 yıl ara verdim bisiklete. Geçen sene pedagoji ile alakalı okuduğum bir kitapta spor ve hobi öneminden bahseden bir bölümden sonra tekrar bisiklet kullanmaya başladım. Olimpiya Verba aldım kendime bir tane. Ama bu yaz bulunduğum şehirden ayrılma ihtimali üzerine bisikletimi satmak zorunda kaldım. Bakü'ye tekrar dönünce hemen bisiklet satın alma fikrimi gündeme aldım. Bir iki güne kadar bir Salcano almayı düşünüyorum. İkinci bisiklet devrimde nisan ayında beri bisiklet kullanıyorum.
Bakü bisiklet için çok musait bir yer. Burada Velopark Bakü var. Sahil şeridi de oldukça müsait. Yollar çok geniş ve geçen yıl Salcano tam 60.000 bisiklet ihraç etti Azerbaycan'a. Zaten hepinizin malümu geçen yıl Velo Tour 2014 Azerbaycan'da yapıldı. Ondan sonra özellikle halkta da bir bisiklet sevdası başladı. Bir işi, bir hobiyi ya da etkinliği çocukluktan itibaren yaparsanız ona ara verseniz de sanki yeni bırakmış gibi hissediyor insan. 10 yıl ara verdim bisiklete ama sanki hiç bırakmamış gibiyim. Hafta içi kısa parkur hafta sonu ise uzun parkurlarda öğretmen arkadaşlarımla sizlere Bakü'den paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım. Tekrar hepinize iyi akşamlar diler ve sporun keyifli sohbetlerinde buluşmak dileğinde olduğumu belirtirim.

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Aynı bisikletten mi bahsediyoruz bilmiyorum ama büyükbabam kahveci. Kahveye gelen gazetelerden kupon biriktirip ya ben küçükken ya da doğmadan önce tek çatılı bir bisan almışlar. On yıldan fazla damda kaldı o bisiklet ben taa ki çift amortisörlü canım bisikletimi çaldırana kadar. İlk başlarda kaldırımdan biner kaldırımdan inerdim. Bana yolda amortisörün gereksizliğini öğreten bisiklettir. O da çalındı tabi ama ben bir daha çift amortisörlü bisiklet almadım :rolleyes: Selamlar hocam, hoşgeldin.

• Beğen
Tepkiler: kafkas

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Sizlerede Merhabalar üstadım. Aramıza hoşgeldiniz katılımlarınızın daim olması dileklerimle :)
Tekrardan Hoşgeldiniz. Bizden de Kardeş Ülke Azerbeycan a selamlar :)

• Beğen
Tepkiler: Ayxan ve kafkas

kafkas

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Scott
Hoşbulduk, evet evet aynı bisikletten bahsediyoruz. Kırmızı, siyah ve mavi renklerde gazetenin verdiği bisikletlerdi. Ben de yaklaşık 5-6 yıl kullandım. Hey gidi yıllar. Mahallemizde neredeyse tüm arkadaşlarımız bisikletleri vardı. Bizden bir nesil büyük abilerimizden öğrendiğimiz hareketler vardı. O zamanlar bisiklet olarak Bianchi, Castello, Bisan gibi markalar bizim aramızda daha çok moda idi. Üsküdar - Beykoz arası turlarımız vardı. 12-15 yaşa göre iyi bir mesafeydi. Ayrıca ben Şileliyim. Ailem Üsküdar'da ikamet ediyor ama Şile'de de köyümüz var. Bisikletimi köye götürür ve köyler ararsı tur yapardık. Şimdi burada İzmirli bir öğretmen arkadaşım var. Onunla birlikte güzel planlarımız var. İnşallah gerçekleştireceğiz. Bir iki güne alıyorum bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Can K.

kafkas

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim Cenk Bey. İnşallah hep birlikte. (link)
Buradan geçen mayıs ayıbdaki mini turmuzu izleyebilirsiniz. Bakü'de çekildi.

• Beğen
Tepkiler: Cenk_

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tam da iz tvde bakü belgeseli izliyordum ve konu başlığını gördüm :) Hoşgeldiniz keyifli forumlar. Azerbaycan'a selamlar.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Çocukluğumda bir sene kadar Bakü de yaşamıştım şimdi eskiye göre değişmiş fakat çok güzel bir şehir çok ta severim Azerbaycan'ı aramıza hoş geldiniz umarım çok güzel turlarınız olur bizlerde buradan okur mutlu oluruz :)

Murat L

Üye
Tepki
68
Bakü çok güzel bir şehirdir, aynı zamanda dünyanın en rüzgarlı şehirleri arasında yer alır.
rüzgar (külek) saatte 30 - 40'la arkadan estiğinde bisikletle uçacaksınız. Tabii kafadan estiğinde de sıkı antrenman olacak. Keyifli binişler, foruma hoşgeldiniz

kafkas

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Scott
teşekkürler hepinize inşallah Bakü'den bol bol paylaşımlar yapacağım sizler için. En çok da bisiklet pakı var oraya gitmek istiyorum.

Yusuf_AZE

Üye
Tepki
221
Bisiklet
KTM
Abiler, ablalar, kardesler. Azerbaycandan her kese merhaba.
Bu forumla yeni tanistim. ve faydalandigim bir cok bilgi var burda. Tabii ki de yeni arkadasliklar kurmayi da cok isterim. Cunku bir bisikletcinin dilinden en iyi bir bisikletci anlar. Ben kendim Azeriyim. Azerbaycanda oturan ve bisiklet kullanan turk ve ya bu foruma uye azeriler varsa memnuniyyetle tanismak isterim. :)

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed