''Azcık Soğuk , Azcık Yağmur , Bir azda LebLebi ' DeğiL Rüzgar :) Darıca Yalova 45km.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selam Bisiklet dostları İnşallah iyisinizdir. İyi ve güzel bir Yılın Rabbim size de tüm müslüman Ailesine'de gelmesini temenni ediyor

Sizlere Saygılarımı iletiyorum.

Uzunn zamandır bisikletimden ayrı kalmam yeni bir şehir ve buna uyum sağlamam bir az zor oldu ...

Bisikletim geldikten sonra bir az sevinç bir az da burukluk vardır çünkü büyük şehirin büyük sorunları vardı .. Dikkatsizlik acele geçim sorunu , ay sonu gibi derler sitresler bir çok derdi vardır.. tabi bu banada yansımadı değil.
2hafta öncesinde bu turu kararlaştırmıştık ibrahim ozan arkadaşımla ama nasip değilmiş olmadı bende bir sonraki hafta yani bu bulunduğumuz günlerde gerçekleştirmeyi planlıyordum ama hava bana izin vermiyecek gibiydi ..

Fakat ben başladığım bir şeyi bitirmek için inatlıydım bir az ıslansamda olacaktı ...

Günler öncesinden hava tahminini son dakikaya kadar takip ettim hem tv hemde telefondan ..
Hava yağışlı değildi ve cuma günü acıyordu sadece cisemsi bir hava mecvuttu zaten evden cıkışımda ögle oldu..
Çarşamba gecesi iş yerimde son vardıyamdı ve geceliyordum cuma günüde tatil yaparım düşüncesi mevcuttu aklımda

Sabah 8 de paydos ettikten sonra 10-00 gibi yola koyuldum..

Hedef Darıca'dan topcular istikameti idi ..
Evden kısa sürede Gümüşvadi yolundan topculara ulaştım..
Ki öncesince gecen bir olayı da ileteyim.
yokuş aşağı inerken ögle gidiyorumki yol bir azda ıslak yol kenarlarında evler villalar mevcut.
(link)

Sonra ilerden bir ses havv havv :D bakıyorum sağa sola bir şey yok birde sesin yakınından gecerken tellere kocaman 2 metre sere serpe uzanmış kafasını dışarı fırlatmış beni selamlayan köpecik :D bir atlaşa tarkanın kurt'u Gibi benide bisikletimide sorgular Cinsten olacagından eminim neyse köpeklerin Hav hav seslerinden sonra Eskihisar'a vardım ilk defa bisikletimle arabalı vapura binecegim ..:D

Bir az vakit sonra Topculara vardıgımız zaman ...

tabi bu resim Eskihisar'a ait ..

(link)

buda denizin ortasındayız :D kuşlarda tura katıldı saolsunlar;)

(link)

(link)

Hele şükür geldik ... diyorsunuz her halde..

(link)

İnerken baktım bisiklet yerinde mi :D evet orada tüm ihtişamı ilen duruyor...

(link)

Ne Soğuk ne kara bulutlar beni durduramaz diyebilirdim ama bir kısmına kadar kaldırabilirdim tabiki sonuçta bizlerde fani birer insanlarız.. :D
Hava kararıklıgı bir az dinsede yinede iç acıcı degil ama bizdeki '' bende ki mtb ruhu her tarafta varım dercesine ''Eyt bee yollar beni bekler .. Sözlerini hatırlatıyor bana tabi uzun zamandırda uzun yola gitmiyorum ... Özlem bu olsa gerek ...

(link)

Gelmeden önce Sıcak bir cayada hayır demem di :D

(link)

Devamı ....
Topculara yaklaştık kaptan iskeleye kaçma :D

(link)

Yüze yüze karşıya gitsem 2. metrede donarak ölürmüyüm ? :D

(link)

Aman kaptan buz dağı geliyorrr :D

(link)

Soğuk ama Sıcak bir gülücük '' Her şeye bedeldir!

(link)

Ee Artık Denizlere aşta gel serkan diyorsunuz sanki tamam tamam sakin olun..

Sonra A.vapur Limana yaklaşıyor ben hazırlıkları tamamladıktan sonra bir telefon geliyor ..
Arayan serkan abimiz... Neredesin indinmi gibi suallerden sonra taş köprüde olduğunu belirtiyor ve pedallamaya devam ediliyor
..

Yalovaya iniş çok güzel ve seri oluyor çünkü eğim yokuş aşağı...

Scudo

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Rüzgarda Arkadan vurunca öyle bir Aheste aheste gidiyorum kii anlatmak ne mümkün.. Sonra taş köprüye gelince Serkan abimizle tanışıyoruz .. Akabinden yola koyuluyoruz.. git git git 12 km ne bitmez yolmuş yahu ..

Ama iniş bir harika ..

Örnek Şekil !A :)
Serkan abim ön tarafta son hız gidiyor..

(link)

Yol durumu rahat ve güzel emniyet şeridi bol :D

(link)

Tabi hava bir az soguk olunca benimde gülüşlerim bir farklı oluyor canımm .. :D

(link)

Güzel bir sürüş keyfınden sonra Yalovaya sağ sağlim varıyoruz mustafa kardeşime bir alo diyerek bulunduğumuz mevkiyi bildiriyoruz ve akabinde 5 dk ince yanımıza geliyor '' ve forumdan 3 arkadaşı daha yakından tanıma fırsatını buluyorumm hepside bir biriniden güzel insanlar .. saolsunlar var olsunlar..
Ben vardiyadan cıktıgım icin bir az acıktık tabiki darıcadan Eskihisar'a 4 km +12 km Topcular Yalova arası 16 km yol gidiyoruz..

bir az dolaştıktan sonra Serkan abimiz bize Bir şeyler ismarlıyorki bol kalorili boL enerjili :D

hem kış hemde havanın erken kararması dolayısıyla erkenden geri dönmek zorundaydım... Hemen karar verilerek serkan abimizi köyüne kadar eşlik ediyoruz Yalovadan cıkıp Kadıköy 'e gidiyoruz orasıda +12.5 km sürüyor tabi bende pil yavaş yavaş bitiyor yokuşlar cıkılıyor inişiyor tempo bir inip bir cıkınca benimde tansiyon oynuyor :D

Ama bi o kadar düz ve güzel yerler gittigim yerler karadeniz gibi ohh çektim şöyle şehir gürültüsünden uzak bir yer ....
Bir az dinlenlenme ve sıcak bir cayın ardından yola koyuluyoruzzz .. Diyorsunuz hani resimler hani fotolar 'Çekmek nasip olmadı cünkü her şey ani bir o kadarda hızlı oldu çünkü hava Çabukcak kararıp dur kalk'ın da bize hayli zaman kaybettireceginden kısıtlı olarak ben kareledim bazı mevkileri.

Buda kadıköyden geri dönerken İstanbul kadıköy değil :D

(link)

Geri dönüşte tamamlandıktan sonra Benim geri dönme vaktim gelmişti bu kısa arada Mustafa kardeşimin Resmini kareleyebildim bana eşik ettiği için çok teşekkür ederim..

(link)

Yalovadan cıkıyorum tabi indiğim yolu cıkmak bir az zor ve zahmetli olacak cünkü rüzgarda ters'e döndügü için benimde forumsuz oldugumdan dolayı bir az sıkıtıntı bir ara hızımız yalova cıkısında 30 küsür km cıksada ilerleyen bölümde yarı yarıya inmişti ..
Gitt gitt bitmeyen yol vardı önümde .. ama bir karara pedal ceviriyor içimdeki bisiklet sevgisi bana o isteği .. Enerjiyi veriyordu ..
Sonra vakfıkebir ekmegi yapan bir fırın vardı yol kenarında oraya saptım bu şehirin ekmegini bir türlü sevememiştim hem anneme güzel bir sübriz olacaktııı o yuvarlak kocaman ekmeğin yarısı istedim cünkü evde 2 kişiyiz 1 haftada zor biter ekmek .. yarısı 1,5 tlye alabilirsiniz.. topculara gelmeden yalova istikametinde bulunuyor kendisi ..

Neyse bir az daha gittikten sonra topculara varıyorum 3,5 tl verip doğru vapura ilerliyorum çünkü tıkabasa dolmuş kalkıyordu ve bende daha takat kalmamıştı ... bisikleti yine aynı yere park ettikten sonra . kendimi petegin yanında atıyorum bacaklarımı salıyoruım omuzumdaki ağrıda cogaldıgı icin artık ne düşüneceğimi bilemiyorum...

Akabinde eskihisar'a gelip yine bol yokuşlu yolda tırmanışa geciyorum Yine köpeklerin havlaması geliyor kulaklarıma amannnnn ısırıra ısırır diyorum çünkü yorgunluk üst seviyelerde ''' 2.5 aydır rolantide olduğumdan dolayı olsa gerek..
ve yolda giderken yolun kenarında bir araba tam arabanın ön kapısına acıktan yaklaştıgım anda kapı acıldı son anda kurtultum yoksa resim oluyordum ön camda ben adama adam bana baktı ama .. allahtan bir şey olmadı ... Yalovada geri geri gelen mercedes !! hiç mi bakmazlar arkalarına bodozlama gelinir mi hiç ?

Neyse yeniden gümüş vadi yolunu gittikten sonra evin yokuşuna geliyorum veee ! CATT diye bir sesss sağ pedal bilyaların oldugu kısımdan kırılıyor haydaaa !! olacagı varmışki oluyorr neyse onada eyvallah diyip eve varıyorum yemek yiyip tv izliyorum bir ara kendimi yataga atıyorum ve sabah'ın nasıl oldugunu anlayamadan uyanıyorum....

Bu turda bana Eşlik eden Serkan abime , Mustafa kardeşime çok teşekkür ediyorum...
Yazıyı okuyup yorum yapan Dostlarıma , Bisiklet severlere abilerime Saygılarımı iteliyorum..

Hayat paylaştıkca güzeldir.

(link)

Serkan Namazcı.

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
kardeşim ayağına ve ellerine sağlık.şehir hayatından hep kaçmak isteyen biri olarak buraları gormek guzeldi.yolun açık olsun

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı
Tepki
105
güzel olmuş dostum. Aslında şuda bir gerçek " KÖTÜ HAVA KOŞULLARI YOKTUR, KÖTÜ GİYİNME TARZIMIZ VARDIR" ayaklarınıza sağlık bol pedallı günler diliyorum. Devamını bekliyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@umut kadir yılmazer

yorumlar için saygılarımı iletiyorum . Bu turun inş. Bursa ayagı ocak icerisinde olabilir.