Az Telli Teker Seti=Tavsiye?

murat856

Üye
Tepki
8
Slm,
Kron xc1000 e estetik görünümlü,sağlam ve hafif bir teker seti almak istiyorum.Az telli olması tercihimdir.Tavsiye edebileceğiniz setler var mıdır?
Kolay gelsin...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yeşil Bisiklet'in yeni çıkardığı jant setine sitesinden bir göz at derim. (link)
Bir de Shimano'nun Deore jant seti var. Çok estetik bir görünüme sahip...
XC 1000 dediğin için aklımda olan ekonomik jant setlerinden örnek verdim. Yoksa benim kalbimde Mavic Crossmax XL veya A-Class Cervino geçiyor :D (Yaklaşık fiyat 500+Euro)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir önceki mesajıma ek olarak;
Yeşil Bisiklet'in çıkardığı Formula marka jant seti sadece IS2000 rotor (6 vida bağlantılı disk çeşidi) kullanan disk frenler ile uyumluymuş. Bu durumda en iyi alternatif Shimano Deore oluyor. Ayrıca görüntüsü de çok etkileyici bence :)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Halil yahu bu deore jant seti disk uyumlu mu? Bir link versen. ;)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yahu Tayfur'cum ne üşangeç adamsın :) Araştırmacı ol yahı biraz :) Şaka tabi ki...
Maalesef Deore jant setinin disk uyum yok. Aslında Deore demek uygun mu bilmiyorum WH-M540 asıl adı.
Detaylı bilgiyi(link)alabilirsiniz. Ben disk uyumu konusunu sitesinde bulamadım 2006 Shimano kataloğundan baktım. (Evet Tayfur'cum nispet yapmak gibi olmasın ama 2006 Shimano kataloğum var ;):D)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
yahu m540 deore değil de XT ayarında olmasın ? o katalogdan ben de istiyom :D bi de bu set nerede vardır? Delta'da var 400 ytl. Acaba Mavic Cross Roc'dan iyi mi?

yahu yeni farkettim 250euroluk set 95euroluk sete nasıl altrenatif olur Haliiiil :D:D:D sen ucuz falan gibi konuşunca hevelenmiştim bak :p

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Valla haklısın Tayfur :) Fiyatlarına o kadar da dikkat etmemiştim. Dedim ya benim gözüm A-Class Cervino ve Mavic Crossmax XL den başkasını görmüyor.
Bana kalırsa Crossroc, Deore'den daha iyi, çünkü tubeless ve IS2000 disk uyumlu. Deore'nin de sadece görüntüsü var. Bu arada bugün Delta'ya da uğradım, jant setini canlı canlı görme fırsatım oldu :) Güzelmiş beğendim ama Yeşil'de hazır indirim yapmışken Crossroc'lar iyi bence ;) Hem tubeless :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
wh-m540 shimano jantlarını şiddetle tavsiye ederim. çok güzel görünüyorlar, özellikle gri kadroda kendini fazlasıyla belli ediyor. ayrıca yeterince sağlamlar... tel sayısına kıyasla...

nicaleus

Aktif Üye
Tepki
23
arkadaşlar konuyu böldüm kusura bakmayın
Halil abi ya bu shimano kataloğu çok büyükmü yani 5 10 sayfa ise scanner imkanın varsa bizlere de ulaştırabilirsen herkez faydalanır düşüncesindeyim..
ama müsayitsen tabi illa yap diyemeyiz:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

aşağıdaki link shimano'nun bisiklet sektöründeki ürünlerinin linki.
(link)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
wh-m540 deore ayarında bir teker seti ve disk uyumu yok ayrıca tubeless diğil fakat çok sağlam bir teker seti v-fren kullanmak isteyen arkadaşlara duyurulur fakat biraz aırlar benim standartlarıma göre (1900gr civarıydı tartmıştım).Crossroc lara gelince shimanoya göre tek üstünlüğü ve ayrıca fiyat farkının sebebi tubeless olması onun dışında göbekleri özellikle arka body bölümnleri oldukça hassah çabuk arıza gösterebiliyor veiçi pislikle dolabiliyor... ayrıca şunuda hatırlatıyım disk uyumlu olan crossrock diğil crossland modeli ve centerlock uyumlu...
yani bu durumda tubeless olayı sizi çok ilgilendirmiyosa wh-m540 şeklen ve dayanıklılık olarak sizin teker setinizdir...
Ayrıca halilcim senin şu cmxl ler senin bisikleti süper yapacak inş bende v-fren için istiyorum ama malesef seramik tabakası çabuk çatladığı ve bozulduğu için ayrıca o paraya aynı ağırlıkta tubeless teker seti toplayabiliyorum.(cmxl ya çembere bişey felan olursa diye tırsıyorum....) yani v-fren uyumu için corossmax xl almayı düşünenlerin haberi olsun diyorummm...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7

Shimano'nun kataloğu tam 250 sayfa :) Bir ömür alır sanıyorum tarayıp siteye yüklemek. Gerçi buna teknik detaylar ve bir sürü ıvır zıvır da dahil. Ancak (link) da da istediğinizden daha fazlasını bulabilirsiniz.

Çağrı'cım jantlar için "Napolyon"la bahanem aynı. Ama olacak inşallah :)

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
Dedigin gibi;saglam,hafif ve az telli bir teker seti..
benim tavsiyem bunlar.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
433 YTL'ye CrossMax XL leri çok iyi bulmuşsun. Ben en ucuz Amerika'da eBay'de 550 Dolar'a bulmuştum. Acaba bir yanlışlık olmasın?

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
hayır yalnışlık yok tam dedigim fiyat..
Bu adresten inceleyebilirsin..(link)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
433 YTL'ye crossmax xl varsa bisikletimi satar da alırım :D