az önce dükkanın önünde kaza oldu

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
dükkanın önünde otururken orta yaşlı bir adam bisiklet sürüyordu bisikletide eski model scott'tu bisiklete bakarken hızlan bir bayan sürücü arkadan gelip adama çarptı adam arabanın ön camına yapıştı cam kırıldı çok kötü bir sahneydi bayan sürücüde şok geçirdi hemen abmlans geldi adamı götürdüler ama o sahneyi gördükten sonra içim çok acıdı :( :( :(

Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Allah şifa versin. Geçmiş olsun diyelim amcamıza. Olayı an be an yaşamakta ayrı bir şok durumu ne yazıkki

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Yusuf Ziya Özen

amin ama o sahneyi gören bisiklet sürücüsü bisiklete binmekten vazgeçer o derece ben hayla aklımdan çıkaramıyorum adam bayabi bağırdı sonrada sustu herhalde komaya girdi dedim 35-40 yaşlarında bir abiydi her gün geçiyordu buradan :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Allah acil şifa versin. Bayağı bağırdı derken sinirlendi de mi bağırdı yoksa inledi mi demek istediniz. :(

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Offf.. Geçmiş olsun, Allah şifa versin o abiye. Çok acı...

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
çok geçmiş olsun,dileriz ki durumu ciddi değildir..

hergün birimizin başına birşey geliyor..!

çok dikkatli olalım..

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Uğur SARIGÖL

acısından dolayı bağırıyordu

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Allah acil şifalar versin. Kimseye de böyle acı göstermesin.

@mehmet ertuğrul duyan
İlk yardımcılara göre bu durum hastanın bilincinin açık olduğu anlamına gelir ki acı da olsa iyiye işarettir. En azından bilinç kaybı yaşamamış anlaşılan.

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
çok kötü bir durum :( Allah acil şifalar versin İNŞALLAH..

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@mtkeskin
ama adam bir süre sonra sustu hiç ses filan yoktu herhalde bayıldı dedim yada komaya girdi

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
allah şifa versin
arkadaşlar lütfen bisikletlerimizi sürerken dikkatli olalım hayatımız bize ait onu tekerlekli sandalyede geçirmek istemiyorsak dikkatli olmalıyız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sürücünün özellikle kadın olduğunu belirtmeniz hoş değil.
kadın sürücülere yönelik sürekli aşağılayıcı sözler ve yorumlar kadınların psikolojik olarak etkilenmelerine neden olup onları kötü sürücü olmaya itiyor. bazı kadınlar kötü sürücü olabilir, buradan hareketle kadınlar iyi araç kullanamaz diye bir kaide oluşmasın. çünkü bu durum hiçbir şekilde bizim lehimize değil(kadınları aşağılamak). aksine daha fazla kaza riskine davetiye çıkarmış oluruz. birine 40 kere deli dersen gerçekten deli olur mantığı...

bisiklet kazalarının en önemli sebebi bence bisikletlilerin araba kullanıcıları tarafından farkedilmemeleri...sürücüler bisikletlileri görmüyor veya görsede onları yaya gibi görüyor. yani akan trafik içinde onlara hayat hakkı olduğuna inanmıyor. bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun bütün sürücüler tarafından içselleştirilmesi gerekiyor. tvlerde kamu spotu dedikleri kısa filmlerin bisiklet üzerine de çekilmesi gerekiyor. koca gençlik ve spor bakanlığı ne iş yapar? bisikletlilerin haklarını ve bisiklet sporunu savunmak gençlik ve spor bakanlığının görevlerinden değil midir?

bu arada bisiklet kullanıcılarının da hepsinin kurallara ve kendi güvenliğine yeterince önem verdiğini söyleyemeyiz. açıkçası kazalarda suçun biri arabada ise genelde ikisi de bizde oluyor malesef. tabi bu araba kullanıcılarının suçunu ortadan kaldırmıyor.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@aligüler

bastırarak bayan sürücü demedim sürücü bayandı ve şoka girdi onuda götürdüler dedim kazalarda zaten sürücü bayansa çok aşırı bir şekilde tepki verirler bayılırlar
diğer dediklerinize katılıyorum evet türkiyede bisiklet kültürü 0

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. Allah (c.c) amcanın şifasını versin. Zor bir durum.