Az bütçeyle bisiklet almak

Konu, 'Arşiv' kısmında frknk tarafından paylaşıldı.

1. frknk

frknk Yeni Üye

Bu soruyu sizin gibi bu işle haşır neşir insanlara sorabilmek adına siteye üye oldum. İstanbul'da öğrenciyim, aynı zamanda bir hazır giyim firmasında part time çalışıyorum. İş çıkışı spora git ordan eve git, yol parası ve trafikten (hatta bazen taksiye binmek zorunda kalmaktan) sıkıldım. Bundan birkaç sene evvel arkadaşımın aldığı decathlon triban yol bisikletini görünce öyle bir heveslendim, bende 80 liraya aldığım emektar beldeyama dağ bisikletimle 100 km üzerinde 2-3 sefer yol yaptım. Maddi durumum çok iyi olmadığından bisiklet alamadım. Ama şuan zaruri bir durum ve birazda keyif işin içinde olduğundan bir maaşımı yatırmaya karar verdim. 600 tl civarında bir bütçeyle yaptığım araştırmalara göre toplama veya klasik şehir/yol bisikleti alabiliyorum. Ama kadrosu alüminyum mudur çelik midir, boyu iyi midir? Vites gibi kompleks aksamları arıza yapar mı ne yazık ki kestiremiyorum. Bu paralarla eski bir kadro bulup güzel bir şehir bisikleti toplayabilir miyim? Veya sağlam bir yol bisikleti alabilir miyim?

2. Ahmet Bilge Kaan AKIN

Ahmet Bilge Kaan AKIN Yağmur Getiren

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yok hocam 600 e bi bisiklet söylerler sonra birisi çıkar 200 daha koy iyisini al der sonra 200 daha koyunca sen 200 daha koy daha iyisini al derler bu 2500 liraya kadar gider :D Sen 600 liraya hoşuna gideni al zaten çok fark olmuyor başlangıçlarda :) Bu arada siz yeni üye olmuşsunuz konu açabiliyorsunuz ben bayadır üyeyim konu açamıyorum nasıl oluyor anlamış değilim :S :S :S

frknk

frknk Yeni Üye

Ahmet Bilge Kaan AKIN ve engin444 bunu beğendi.
  4. semih_07

semih_07 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    salcano bianchi ya da kron filan bakacaksın.diğerlerini boşver.bianchi 1000 almıştım ilk olarak vitesleri ve biraz ağır olması haricinde sevdiğim bir bisikletti.salcanolar da güzel görüntü olarak bence alınabilir.

frknk

frknk Yeni Üye

@semih_07 peki 300 daha koyup triban almamı önerir misiniz? 10 kilo civarında hafif bi bisikletti...

6. semih_07

semih_07 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @frknk o senin kararın ne alacağına karar verdiysen model konusunda burada bilgili arkadaş çok yönlendiriler seni.sen birkaç model belirle kafanda sonra donanım olarak en iyisi hangisiyse zaten bilgi alırsın.benim o konularda çok bilgim yok açıkçası :)

sercansekkin bunu beğendi.
  7. Hues

Hues Mütercim-Tercüman adayı

Adı:
    Burak Hüseyin
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Salcano City Fun 70i öneririm ben kullanıyorum gayet de memnunum fakat bütçeni bi 100 aşman gerekebilir

frknk bunu beğendi.
  8. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

hep söylerim ister yeni üye olun ister eski fark etmez, soru ve cevap bölümüne sizde konu acabilirsiniz.
    Bunu yöneticiler ve moderatörler de hep söyler ve kendileri dogru bölüme tasiyacaklarini da söylüyorlar.

konu acmak.png

9. Aenescan

Aenescan Aktif Üye

Adı:
    Abdullah
    Seviye:
    Ben bir saat belki daha fazla bir süre kadar önce benzer bir konu açtım. Site içi arama yapın önce diye konumu sildiler. Anlamış da değilim aradım baktım benim sorduğum olayla yakın zamanda bir konu açılmamış. Böyle emek edip bir şeyler sorma için yazdıktan sonra vakit harcadiktan sonra pat diye sildiler hoş olmadı. Tekrar bir şey sormak için de konu açmam artık. Selametle

10. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sorunuz neydi? Bosyere konuyu silmezler bence vardir bir nedeni.

11. sercansekkin

sercansekkin Bisiklet sevdalısı...

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yemin ederim aynı acaiplik bende de var :D ödül üzerine ödül alıyorum ama konu açamıyorum en son açtığım konu ilk kayıt olduğum gün açtığım konu. Başka yok hahahhaahah :D

@Murat Cömez oo eyvallah üstadım şimdi gördüm yorumunu... İhtiyaç hâsıl olduğunda bir deneyelim bakalım :)

Ahmet Bilge Kaan AKIN bunu beğendi.
  12. Aeloulaev

Aeloulaev Yeni Üye

Adı:
    Deniz KAYA
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletin fiyati kadarda aksesuar alınıyor iyi ayarlaman lazım bütçeyi

İlginizi Çekebilir

bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
upload_2016-8-14_11-49-50.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
1.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...