Ayvalık

Scudo

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@Nopasaran
Tekrar hoşgeldin :)
Pazar 10.00'da Doğa için pedal etkinliğine de bekleriz...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Ayvalık 'dan özellikle yol bisikletçilerine güzel haber.Ayvalık-Sarmısak arası,nefis doğasına rağmen yıllardan beri çok bozuk bir yola sahipti.
Bir önceki sene Ayvalık merkez-Çamlık koyu arası Ayvalık belediyesi tarafından yenilenmişti.Bu ay başında da ,geri kalan Çamlık koyu-Sarmısaklı arası Balkes. belediyesi tarafından yeniden inşaa edilerek hizmete açıldı.6 km. uzunluğundaki (gidiş-geliş 12 km.nefis oluyor) bu yol sezon içi erken saatlerde ya da yaz mevsimi dışında, yol bisikletçileri için güzel bir alternatif parkur.Şu anda,Temizel otelin önünden geçen,İzmir asfaltı-Sarmısak merkez arası eski parke taş kısmı da tamamen sıcak asfalt ile yenilenmekte.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne tarz rota seversiniz?
Mesela:
- Amaan düz olsun rahat rahat gezeyim, göreyim, çayımı içeyim, yemeğimi yiyeyim zorlama beni tipi rota mı?
- Tempo yapıp yüksek ortalama çıkaracak yüksek tempolu tipte rota mı?
- Dağ tepe gezeyim, manzara olsun, doğa olsun, yokuş zorluk önemli değil, önemli olan güzellikler içerisinde binebilmek mi?
Vb...

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Serkan.Sezer
Haklısın bununla ilgili bilgi vermem gerekirdi. Katlanır bisiklet kullanicisiyim fakat yokuş konusunda pek sıkıntım yok şükür. Ana yollar bayram nedeniyle çok yoğun olur. O sebeple gidiş dönüş yavas yavaş geze geze 50 60 km ye kadar olabilecek güzel manzaralı yerler olabilir.

ozips

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Slm bende Dikili kabakum da olucam bayramda. Bir günü ayvalık tarafına ayiricam. Eşlik etmek isteyen olursa haber versin.

• Beğen
Tepkiler: Serkan.Sezer

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@kaskreis Merhaba,
26 haziranda (bayram) Maden adasına bir etkinlik planlıyorum.Facebook sayfalarımızdan(ayvelo,ayvalık bisikletlileri vs.)takip edebilirsiniz...

@nonsteril
Cunda adası,ortunç bölgesi,Sarmısak-Badavut,Ayvalık-Köyler rotaları katlanır bisikletle keyif alacağınız rotalardan bir kaçı olabilir...

Nopasaran

Üye
Tepki
16
İsim
İlke Tamusta
Bisiklet
Merida
@Okan Örs gecen etkinlige izmirde oldugum icin katilamadim,bayramda buyuk ihtimal ayvaliktayim,facebook hesabim yok ,etkinligi bu baslik altinda da paylasirsaniz cok iyi olur

• Beğen

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@Nopasaran Ok.
26 Haziran saat 09.00 Ayvalık Cumhuriyet meydanı hereketle maden adasına gidiyoruz.Kumanyalı ve mayolu, 30 km. daha çok hibrit ve dağ bisikletleri için uygun.
Bekleriz :)

• Beğen

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@nonsteril
Örneğin bu;(link)

İzmir asfaltının üst kısmında yer alan bir güzergah.Zeytinlikler ve bamya tarlaları arasında bir güzergah.

Ya da Ayvalık'ın kuzey tarafına yönelip,şirinkent içinden sahil boyunca giderek keremköy'e de gidebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Ben yol arkadaşıma kiyamiyorum.Zemin hem kaygan hem kestaneli.
Gelirsen deniz ayakkabısı öneririm :)
Ama o iș,baya yaş:)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Okan Örs Hocam şimdi bodruma geçtim gitmeden gravitalp ile bir tura katıldım biliyorsunuzdur onları. Ağustos gibi döneceğim olursa katılmaya çalışırım..

cahar

Üye
Tepki
43
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
Ayvalık-sarımsaklı ve civarlarında -market bisikletleri dışında-bisiklet kiralıyabileceğim yerler var mıdır ?

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Maalesef yoktur.
Market bisikleti dahi bulmanız oldukça zordur...