Ayvalık-Balıkesir-Bursa-Eskişehir turu için

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
ayvalık, edremit, balıkesir, susurluk, bursa, inegöl, bozüyük rotası hakkında bilgisi olan, kalınacak yerler var mıdır, nerelerde çadır kurulabilir?

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@bahadır76
Bursa-Eskişehir arasını iyi bilirim yardımcı olmaya çalışayım ama günde kaç km yol yapacağınızı yazarsanız ona göre daha mantıklı yorum yapabilirim.

Çadır ve kamp malzemeleri taşıdığınızı düşünerek Bursadan size uygun bir rota çizmeye çalışayım.Bursadan İnegöle kadar yaklaşık 50-60 km (başlangıcı aldıgınız noktaya göre) yakın gibi gözüksede Bursa çıkışındaki uzun ve dik rampa oldukça zorlayıcı rampa bitiminden inegöle kadar da iniş ağırlıklı güzel yol.Kısaca Bursadan sabah çıkarsanız yola öğlen İnegöle varırsınız .İnegölde bir öğlen yemeği.meşhur köfteyi muhakkak Orhan yada Zeynelde yedikten sonra yaklaşık 20-25 km yol yapacaksınız Mezitlerin hemen başlangıcında Kınık maden suyu tesislerinin dibinde benzin istasyonunun müsait bahçesinde kamp kuracaksınız.Böylece hem günü yaklaşık 80 km ile bitirmiş olacaksınız hemde ertesi gün mezitler bölgesini dinç bir şekilde tırmanacaksınız.

Kınık maden sularından Eskişehir yaklaşık 90 km Uzun gibi gözükse de sabah erken saatlerde 15 km lik Mezitleri tırmandıktan sonra Bozüyük ilçesine kadar iniş yapacaksınız.Bozüyük çıkışında ilk önce hafif eğim ile tırmanış yapıp sonra yaklaşık 3 km oldukça sert poyra rampasını tırmanınca Eskişehire kadar çok keyifli bir yolculuk sizi bekliyor olacak.Eğer mezitler sizi çok zorlar ise öğlen yemeğini Bozüyükte alırsınız yoksa direk Eskişehire de gelebilirsiniz.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
evet çadır ve kamp malzemeleri taşıyacağım. günde 80-90 km arası yol gidebilirim. daha çok çevremi tanımak fotoğraf çekebilmek ve tabi bisikletle haşır neşir olabilmek için. kınık maden suyu tesisleri not alıyorum. yazdıklarınızla çok yardımcı oldunuz diyecek bir şey bırakmamışsınız teşekkürler. :)

bir de ayvalık-balıkesir-susurluk-bursa hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa çok yardımcı olurlar, teşekkürler. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayvalık'tan Edremit'e kadar sorunsuz, bir çırpıda gelirsiniz fakat Edremit-Balıkesir arası 90 km bir yol var ve yer yer biraz dar ve rampalı. Yine de çok zorlanacağınızı sanmıyorum. Balıkesir'den sonra Susurluk ve Bursa arasında sıkıntı yaşamazsınız. Yollar geniş ve müsait. Su, dinlenme tesisi, gölgelik vs. bol.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
@Serkan Çoban

sorun değil rampa ama 90 km sonunda belki o taraflarda kalabilirim. en yüksek rakım 538'miş o bölgede. olmadı ilçenin birinde konaklarım. :) asıl merak ettiğim susurluk bursa yoluydu neyse ki yollar iyiymiş. teşekkürler. çok yardımcı oldunuz.;)

ozanpalas

Üye
Tepki
2
edremit balıkesir arasında edremit tarafından başlamak üzere yaklaşık 30 km lik bi bölüm çok kötü bi halde asfalt eriyor ve bir yandan da yol yapım çalışması var muhtemelen sakinlemşitir yoldaki trafik. ben bir ay önce kadar arabayla geçtim ve ona rağmen zulümdü yolun o bölümü. Not Eskişehirden yola çıkmıştım en sıkıntı çektiğim kısımdı. bu 30 km lik kısımdan sonra Eskişehir e kadar sürekli duble yol var. balıkesire girmeden direk çevre yolundan gidersen çok daha kolay olur o yol çok düzgün ve kesitirme oluyo tavsiye ederim fakat su yedeklemeyi unutma derim o bölüm için

• Beğen
Tepkiler: bahadır76

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
@ozanpalas

iyi bilgiler bunlar not alıyorum hemen. teşekkürler. balıkesir'in içinden geçmem lazım uğramak istediğim yerler var ama ondan sonra geri dönüp çevre yoluna dönsem olur herhalde öyle değil mi? aslında ben aydın'dan yola çıkıcam izmir üzeri ayvalığa geçicem de sadece balıkesir-bursa yollarını hiç bilmiyorum onun için soruyorum.:)

Serhan Çeki

Aktif Üye
Tepki
15
Turun tarihi nedir hocam?Balıkesir'de olursam Susurluk'a kadar eşlik etmek isterim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tarihi ben de merak ettim. Şu an Eskişehir'deyim. Eğer tur burda olduğum süre içinde gerçekleşecekse, belli bir noktaya karşılamaya gelmek isterim. Veya elimden ne geliyorsa... :rolleyes:

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
24'ü 25'i gibi yola çıkacağım yatağan'dan sonra hemen aydın'a geçip kuşadası, seferihisar, izmir, ayvalık, balıkesir, bursa diye devam edecek. şu an hazırlıkları yapıyorum eğer o tarihlerde (tabi başlangıç tarihinden itibaren sonraki günler olacaktır.) oralarda olursanız neden olmasın. şu an çok sıcak ve kavruluyor etraf ve ben de çok aşırı sıcaklarda bisiklete binmediğim için bu ay sonu çıkacağım. teşekkürler.:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
29 Ağustos'ta Eskişehir'den ayrılacağım maalesef.
Dediğiniz tarihlerde çıkacaksanız büyük ihtimal denk gelemeyiz.
Size şimdiden kazasız belasız güzel yolculuklar dilerim.
Takipteyim.. :in: