Ayvalık 4 Nisan 2010 Gezisi

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Sevgili BİSİKLET FORUM Dostları Haritatada görüldüğü gibi gidiş geliş 120 Km lik Ayvalık gezimizi sizlerin beğenisine sunuyorum.Bu gezimizde beraber pedalladığımız Sait Hasan ÇUFADAROĞLU kardeşimede teşekkürlerimi iletiyorum Gezi fotoları inşallah sizleri sıkmaz.Herkese sağlıklı ve bol pedallar.

(link)

Sabahın çok erken saatlerinde daha henüz güneş yeni doğarken Havrandan Sait kardeşimle buluşmak üzere yola koyluyorum
10--11 Km lik bir mesafeden sonra Burhaniye sapağında buluşacağız.

(link)

(link)

Eeee güneşin doğuşunu izlemek başka bir zevk.Hemen foto maknasından iki kare alıyorum.

(link)

(link)

Burhaniye yol ayrımında buluşup Ayvalığa gitmek üzere son kareleri çekiyorum.

(link)

Yol mesafemiz 50 Km civarında.Haritalardan baktığımda Km.Böyle diyor

(link)

Atlıyoruz bizim yoldaşlarımızın sırtına ve Bismillah Yol

(link)

Burhaniye ,sonra Örenden anayoldan geçip Ayvalığa devam ediyoruz.

(link)

Örenden sonra karşımıza saplam ve uzun bir rampa çıkıyor bşlıyoruz tırmanmağa

(link)

Eeeeeeeee nede olsa rampa bizim motorların hararetini yükseltiyor.

(link)

Rampanın bitmesine yakın zeytinliğin içine dalıp eşortmanlarımızı ve rüzkarlıklarımızı çıkartıyoruz.

(link)

Ve tekrar çokıyoruz yola .Tabii o ufacık üst değişimi bana bir soluk veriyor.

(link)

Bu arada rüzgar arkamızdan esiyor of be diyorum sürate bak .Gözüm KM saatine takılıyor Düz yol 33
Hemen fir foto.

(link)

Biraz daha yol aldıltan sonra İyice ısınıyoruz.Sexi kısa taytlarımızla yallah yola.

(link)

Burhaniye,Ören,Karaağaç,Gömeç buraları geçtikten sonra Ayvalık girişine varıyoruz

(link)

Buradada bir iki foto alamzsak olmaz

(link)

Yoksa Ayvalıkta olduğumuzu nasıl ispatlarız öyle değilmi ama?

(link)

Hava sıcacık yollar güzel bahar kokuları sarmış her tarafı
Bundan daha güzel bir şey varmı acaba.

(link)

Ayvalığın içine giriyoruz.Ayvalık çok güzel bir yer sokaklar tertemiz bakımlı her taraf asvaltlanmış.
Yolda gördüğümüz insanlar selam veriyorlar sanki herkes tanıdık.Sıcacık bir ortam

(link)

Saba h çokmadan yediğim portakal çoktan buharlaşmış.Karnım bana alarm veriyor

(link)

Sait kardeşimin gelmeden fırından aldığı tazecik açma,poaça ve simitlerin yanına yapıştırıyoruz çayları

(link)

Oturduğumuz çay bahçesinin hemen önü deniz bir sağdan bir soldan iki foto alıyorum

(link)

Biraz daha dinlendikten sonra sahil boyundan Cunda adasına geçmek üzere tekrar yola çıkyoruz
Karşıda görünen Cunda adası.

(link)

Sahil boyunda bir iki fotodan sonra asılyoruz pedallara ver elini CUNDAAAAAA

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

10 Dakikalık bir mesafeden sonra ada girişinde bir tabela ilgimi çekiyor

(link)

Daha boğazlarda köprüler yok iken Türkiyenin ilk noğaz köprüsü ile karşılaşıyoruz

(link)

Buradada bir iki foto olmazsa olmaz

(link)

(link)

(link)

(link)

çok küçük bir turlamanın ardında hemen sağ tarafımızda ilginç bir obje var
Yanaşıp bakyorumki çok farklı bir güneş saati.Kısaca hikayeside şöyle:Gönül adamı Ahmet Erol Keskin
28 Ağustos 1938 senesinde bu güneş saatini yapmış.

(link)

Aylara göre hareket ettiğinizde saatin kaç olduğunu doğru olarak görebiliyorsunuz

(link)

Biz test ettik aynen doğru çıktı

(link)

(link)

Adaya geldikten sonra ön keşif için bir banka seriliyoruz

(link)

(link)

Çevreye biraz bakındıktan sonra gözümüze kestirdiğimiz çay bahçesinde
Yine karnımızdan gelen seslere kulak veriyoruz.

(link)

Demli çaylarımız geliyor.Allah ne verdiyse açıyoruz çıkınımızı çay eşliğimde.......... Hımmmmmmmm

(link)

Bir kaç çay ve çevreden aldığımız birkaç fotodan sonra mendirekte bir iki foto için bisikletlerimiz ellerimizde gidiyoruz

(link)

(link)

(link)

Benim sevgili uol arkadaşımı atıyorum kayalara bi şipşak foto

(link)

birkaç fotoda bizimkiler

Scudo

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
İknci Bölüm devamı altta

(link)

(link)

(link)

(link)

O da ne Sait güneşi görünce kedi gibi mayışmış atmış kendini sıcacık betona
Oooohhhhhh Gel keyfim gel....

(link)

(link)

Buradada çektiğimiz birkaç kareden sonra dönme vakti deyip tekrar çıkyoruz yola

(link)

Deniz mükemmel akvaryum gibi, sandallar salınıyor
teknelerde insanlar balık tutuyor, bahar bütün güzelliği ile içimizi ısıtmış offff be

URL=http://img101.imageshack.us/my.php?image=img0376u.jpg]http://img101.imageshack.us/img101/7948/img0376u.jpg[/URL]

Gezilerin en sıkıcı tarafı geldiğiniz yolu anı şekilde geri gitmektir.Bu düşünceyle tekrar düşüyoruz yollara.
Ayvalıktan çıktıktan sonra acayip bir rüzgar Aman Allahım sanki bizi geri itekliyor

(link)

Hızımızı 8--9 Km ye kadar düşürüyor Bizde pillerin şarjını bitiriyor sık sık mola veriyoruz.

(link)

Baya bi rüzgar yedikten sonra 2 buçuk saat gibi bir yolculuktan sonra Örene geliyoruz

(link)

Burada aldığımız bir kaç kareden sonra yolculuğumzu tamamlıyoruz

(link)

Örenden birkaç foto

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sevgili forum dostları. Umarım sizleri sıkmadan bu gezimizi sizlerle paylaşmaya çalıştım
Sürşilisan ettiysem affola izleyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Saygı ve sevgilerimle.

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
Abi ayaklarınıza sağlık.
Uzun zaman olmuştu cunda' ya gitmeyeli. Bize resimlerle tekrardan gezdirdiğiniz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: kizak

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
Sevgili Kızak, ne lisanı ne sürçü Allah aşkına, daha ne isteyelim. Deniz dedin mi akan sular durur deli gönlüm çoşarda çoşar.
Turunuz ve paylaşımınız çok güzel, ellerin ve bacakların dert görmesin :))
sevgiyle sağlıcakla

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir coğrafyada, harika fotoğraflarla bize o günü yaşattınız.
Çok keyif aldık Ayvalık güneşinden, içimizi ısıttınız.
Denizi, doğası ve soluğuyla bize bu geziyi aktardığınız için teşekkürler.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@KAMİL TABAK

Sevgili kardeşim sizinde turlarınızı keyifle izliyorum.Sizlerinde ayaklarınıza gönlünüze sağlık.Bende teşekkür ederim:in: :in:

• Beğen
Tepkiler: haluk akalın

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Hakan Eşme

Hakancım keşke sizlerle beraber geziler yapabilsek inanın sizleri çok özledim .Bu arad foto makinası düzeldimi.sevgiler saygılar

• Beğen
Tepkiler: haluk akalın

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
bu bisiklet aşkı gerçeten bambaşka bir aşk.her foruma girişimde acaba yeni bir tur makalesi varmı diye bakıyorum ve makaleleri okurken gerçekten sanki kendimde oradaymışım ve sizlerle beraber pedallıyormuş gibi oluyorum.çok güzel bir tur olmuş.paylaşım için teşekkürler...

• Beğen

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Abi harikasınız ya ayaklarınıza sağlık. Manzaralarda çok güzel. Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen

sadık1964

Daimi Üye
Tepki
402
Resimler bir harika paylaşım için teşekkürler.Bir başka turlarınızda görmek dileğiyle ayağınızın altından pedal eksik olmasın,kazasız belasız sürüşler.

• Beğen

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Çok güzel tur olmuş.Şimdi oralar tam bisikletle turlama zamanı geçen yaz ağustosda oralardaydım Trafik bir felaket idi hele cunda çok kalabalıkdı sahilde bisikletle zar zor dolaşılıyor.Ayaklarınıza sağlık resimler çok güzel adeta bilgisayarda bakarken daldım gittim.Semih59

• Beğen

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
arkadaşlar geziniz çok güzel olmuş ören yerinin fotoğrafları buluşma noktanızdaki benzinlik fotosu benim ailemin yazlık evine 7 dk falan idi iş güçten gidemiyordum özlemişim oraları gerçekten iyi oldu :)ayaklarınıza sağlık!

• Beğen

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@cedrick41

Tatil için buralara gelirseniz beraber pedallarız.Yorumların için ayrıca teşekkürler.Sağlıklı bol pedallar

haluk akalın

Daimi Üye
Tepki
831
Sevgili Kızak senin tatlı dilinle anlatılmış fotolar hiç sıkıcı olurmu bilhassa senin turlarının dört göz özlemle bekliyoruz paylaşım için teşekkürler.

Tepki
173
Sevgili Muammer abi rüzgarla birlikte dönüşümüz muhteşem oldu.Resimler ile birlikte gezimizi diğer arkadaşlarla paylaştığın için sana çok teşekkür ederim. Durmak yok yola devam

• Beğen

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ağabey biz burada sen orada pedallıyoruz telefonlarımızı duymama sebebin anlaşıldı. Ne güzel yerler, fotoğraflar.Harikasınız ayaklarınıza sağlık.Sevgilerimle.

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Muammer abicim ellerinize, ayaklarınıza sağlık. Harika bir tur olmuş, için ısındı resmen o kareleri görünce. :) Bu güzellikleri bizlerle paylaştığın için çok sağol, en kısa zamanda tekrar birlikte pedallamak dileğiyle. Sevgiler, saygılar..!

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Sevgili Haluk kardeşim yorumların için çok teşekkürler.Bende sizin gezilerinizi ilgiyle ve merakla izliyorum.İnşallah yine beraber pedallamak dileği ile:in: :in: :in:

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@cihan aksoy

Sevgili Cihan kardeşim telefonlarımın kapalı olması çok zor ancak iki telefon var hangisi dolu olursa onu alıyorum yanıma.Bu durumdan dolayı özür dilerim.Herzaman siz arıyorsunuz Allah razı olsun nedeyim Sizleri çok seviyorum hep kalbimdesiniz.En kısa zamanda görüşmek üzere.:in: :in: :in:

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Kamil Yıldız

Sevgili Kamil kardeşim bende sizlerin gezilerinizi ilgiyle takip ediyorum. Sizlerinde ayaklarınıza gönlünüze sağlık.Hep aklımda,kalbimdesiniz:in: :in: :in:

• Beğen
Tepkiler: Kamil Yıldız