Ayni yolda İkİ defa olmak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında murat kurukafa tarafından paylaşıldı.

 1. murat kurukafa

  murat kurukafa Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2014
  Mesajlar:
  24
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  kastamonu
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ben bir rota çizip, bisikletle bir tura gittiğimde özellikle 200 km üstü mesafelerde, aynı rota benim için tahammül edilemez bir durum alıyor. İlla bisiklete binecek isem de kesinlikle farklı bir rota olmalı.

  Mesela; Varsayalım, İstanbul - Sakarya arasını bisikletle gittim. Dönüş bana tahammül edilemez oluyor. Ama Yalova'ya geçip feribotla İstanbul'a dönmek beni daha çok mutlu eder. Hatta Bırakın Yalovayı, Çanakkale boğazından Marmara Denizini dolaşıp İstanbul'a gelmek bile beni daha mutlu eder.

  Diğer bir örnek; Bisikletle 1000 km yapmaya ihtiyaç duyuyorsam, bulunduğum yerden 500 km gidip, aynı yoldan 500 km geriye dönmem. Ankara'ya gidip geleceksem
  önce Adana'ya giderim. (Uçak, Tren, Gemi vesaire..) Adana'dan başlarım.

  Bu nedenle planlarımda hep ulaşım aracı mutlaka vardır.

  Hep merak ettim acaba benim yaşadığım bu duyguları yaşayan bisikletçiler var mı diye.
   
 2. Behram Belek

  Behram Belek Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  262
  Beğeniler:
  345
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Aynı yolu iki defa geçmek keyiflidir. Birincide fark etmediğiniz bir yığın başka şeyi ikincide görebilirsiniz. Fakat ben dahil turcular genelde bir yere kadar gidip başka vasıtayla dönmeyi tercih ediyorlar. Benim gerekçem vakit. Malum bisiklet yolculuğu fazla zaman gerektirdiğinden dönüşü başka vasıtayla yapıp zamandan kazanmış oluyoruz. Yeterli zaman olsa turumu tamamen bisikletle tamamlamayı tercih ederim. Tabi dönüşü de daha fazla yer görmek amacıyla muhtemelen başka bir rota üzerinden yapmayı planlarım. Ancak aynı yolu ikinci kez geçmek bana keyif veriyor. Mesela daha önce İznik'e birkaç kez gitmiş olmama karşın yine fırsat olsa giderim.
   
  BFOkuru bunu beğendi.
 3. #3
  murat kurukafa

  murat kurukafa Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2014
  Mesajlar:
  24
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  kastamonu
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Bulunduğunuz yerden İznik 230 km. Ben bu mesafeye 2 günde gidebilirim. Belki bir defaya mahsus aynı yolu geri dönebilirim. Ama sürekli olarak yollar altın kaplama olsa tahammül edemem.

  İki üç kez sanırım yol üstünde bir tanıdığınız olmalı ki tahammül edebilmiş siniz diye düşünüyorum.

  Benim İstanbul'da tahammül edebileceğim tek güzergah sahil yolundan Kadıköy - Tuzla. Sonra Eskihisar vapur ile Yalova oradan da Termal. Güzel bir kaplıca sefası. Bir gece konaklama Ertesi gün aheste aheste dönüş. Defalarca yapabilirim.:mlk:
   
 4. Behram Belek

  Behram Belek Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  262
  Beğeniler:
  345
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  İznik'te tanıdığım bir Allah kulu yok. Üstelik yolları da oldukça zorlu. Ancak yolun en zorlu kısmı en güzel doğaya da sahip. Gelecek yaz nasip olursa tur planlarım arasında yine İznik var. Her yer aynı zevki vermez ama bazı rotalar defalarca yapılabilir. Ben de sizin gibi her turu farklı rotadan yapmayı tercih ediyorum ama fırsatını bulunca bazı yerler bir daha görülebilir kanaatimce :)
   

İlginizi Çekebilir

rub-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-9-20_11-39-13.png
Forum selam, işler nasıl gidiyor? Umarım her şey yolundadır :) Form tutmak diye bir laf var. Ya da bir atlet iddialıysa onun için 'bugün formunda' deriz. Bu terimin bir geçmişi varmış. 1800'lü...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...