Ayni yolda İkİ defa olmak

Tepki
3
Bisiklet
Trek
Ben bir rota çizip, bisikletle bir tura gittiğimde özellikle 200 km üstü mesafelerde, aynı rota benim için tahammül edilemez bir durum alıyor. İlla bisiklete binecek isem de kesinlikle farklı bir rota olmalı.

Mesela; Varsayalım, İstanbul - Sakarya arasını bisikletle gittim. Dönüş bana tahammül edilemez oluyor. Ama Yalova'ya geçip feribotla İstanbul'a dönmek beni daha çok mutlu eder. Hatta Bırakın Yalovayı, Çanakkale boğazından Marmara Denizini dolaşıp İstanbul'a gelmek bile beni daha mutlu eder.

Diğer bir örnek; Bisikletle 1000 km yapmaya ihtiyaç duyuyorsam, bulunduğum yerden 500 km gidip, aynı yoldan 500 km geriye dönmem. Ankara'ya gidip geleceksem
önce Adana'ya giderim. (Uçak, Tren, Gemi vesaire..) Adana'dan başlarım.

Bu nedenle planlarımda hep ulaşım aracı mutlaka vardır.

Hep merak ettim acaba benim yaşadığım bu duyguları yaşayan bisikletçiler var mı diye.

Scudo

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Aynı yolu iki defa geçmek keyiflidir. Birincide fark etmediğiniz bir yığın başka şeyi ikincide görebilirsiniz. Fakat ben dahil turcular genelde bir yere kadar gidip başka vasıtayla dönmeyi tercih ediyorlar. Benim gerekçem vakit. Malum bisiklet yolculuğu fazla zaman gerektirdiğinden dönüşü başka vasıtayla yapıp zamandan kazanmış oluyoruz. Yeterli zaman olsa turumu tamamen bisikletle tamamlamayı tercih ederim. Tabi dönüşü de daha fazla yer görmek amacıyla muhtemelen başka bir rota üzerinden yapmayı planlarım. Ancak aynı yolu ikinci kez geçmek bana keyif veriyor. Mesela daha önce İznik'e birkaç kez gitmiş olmama karşın yine fırsat olsa giderim.

Tepki
3
Bisiklet
Trek
Bulunduğunuz yerden İznik 230 km. Ben bu mesafeye 2 günde gidebilirim. Belki bir defaya mahsus aynı yolu geri dönebilirim. Ama sürekli olarak yollar altın kaplama olsa tahammül edemem.

İki üç kez sanırım yol üstünde bir tanıdığınız olmalı ki tahammül edebilmiş siniz diye düşünüyorum.

Benim İstanbul'da tahammül edebileceğim tek güzergah sahil yolundan Kadıköy - Tuzla. Sonra Eskihisar vapur ile Yalova oradan da Termal. Güzel bir kaplıca sefası. Bir gece konaklama Ertesi gün aheste aheste dönüş. Defalarca yapabilirim.:mlk:

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
İznik'te tanıdığım bir Allah kulu yok. Üstelik yolları da oldukça zorlu. Ancak yolun en zorlu kısmı en güzel doğaya da sahip. Gelecek yaz nasip olursa tur planlarım arasında yine İznik var. Her yer aynı zevki vermez ama bazı rotalar defalarca yapılabilir. Ben de sizin gibi her turu farklı rotadan yapmayı tercih ediyorum ama fırsatını bulunca bazı yerler bir daha görülebilir kanaatimce :)