Aynı ürünün fiyatı nasıl bu kadar değişebliyor?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Umut SEFLEK tarafından paylaşıldı.

 1. Umut SEFLEK

  Umut SEFLEK Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2012
  Mesajlar:
  84
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  İstanbul/Bostancı
  Seviye:
  Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim ürünü 2 hafta önce mağazadan 30 Tl'ye aldım. Az önce Bir Bisiklet mağazasının sitesine bakarken tesadüfen aynı ürünün 18 Tl olduğunu gördüm. Sonra aldığım yerin sitesinde fiyata baktım oradada 18 küsür olarak görünüyor aynı ürün. Bu durumda ben mağazadan aldığım icin kazıklanmış veya o gün bir şark kurnazının kurbanı oldum sanırım.

  http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=79&PID=390

  Evet insan hergün bir şey öğrenir derler ya, bugünün derside şu oldu; eğer bisikletine bir şey alacaksan küçücük birşey icin olsa bile üşenmeden 5-6 yere bakacaksın ve internettede o ürünün ne kadara satıldığını mutlaka araştıracaksın.

  Başka arkadaşlarında başına (daha pahalı şeyler alırken) böyle şeyler gelmesin diye özellikle bisiklet konusuna yeni girenlere yararlı olması icin paylaşmak istedim. Unutmayın bisiklet piyasasında neredeyse her şey ya euro ya da dolar olarak etiketleniyor ve fiyatları araştırırken bu farka cok dikkat etmek gerek. Bir cok € etiketli ürünü dolar zannetiğim icin almaya gittiğimde evdeki hesap carşıda tutmadı.

  Birde piyasada aynı ürünün fiyatının cok değişken olabilidiğini belirtmek isterim (şekil A'da görüleceği gibi).

  Ben şimdi kücük bir zararla bu dersi almış oldum. Ama mesela pahalı bir maşa alsam ya da bisikletimi değiştirecek olsam artık oradan almam kesinlikle. Mesela şimdi Jant almam gerekiyor. Bu fiyatı gördükten sonra beğendiğim jantı başka yerde bulup alacağım. Böyle ufak kurnazlıklar daha pahalı ürünler satılırken satıcının daha cok zarar etmesine neden olur. O yüzden dürüst esnaf temiz esnaf deyip, şansımı başka mağazalarda deneyeceğim.
   
 2. ugurkavcakar

  ugurkavcakar Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2012
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  bazı bisikletçilerimiz çok insafsız.20 gün beklesem de böyle küçük şeyler için dealextremeyi tercih ederim
   
 3. Mehmet Ser

  Mehmet Ser Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.206
  Beğeniler:
  526
  Şehir:
  İstanbul-Pendik-Aydos
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  ben cadde bisiklet muhammed ten 1.50 ıcr lastık aldım iç dış 150 tl ye sirkeciye gittim iç dış adam takım olarak 50 tl satıyor baan 40 tl ye bırakacağını söledi ? buna ne dersiniz ? işin çözümü şu araştıracaksın acele etmiceksin. kimseye güvenmiyeceksin.
   
 4. Mehmet Ser

  Mehmet Ser Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.206
  Beğeniler:
  526
  Şehir:
  İstanbul-Pendik-Aydos
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  sirkecide efor bisiklette bu ürün 15 tl
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-28_15-14-43.png
Konuyu açacak bir yer bulamayınca bu bölüme yöneldim; hatalıysa taşınabilir. Bir rüzgar tüneli kadar olmasa da başlıktaki soruya yanıt verecek bir ölçüm yöntemi var mıdır diye biraz araştırdım....
upload_2016-4-29_9-42-54.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
upload_2017-5-5_22-41-4.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...