Aynı bisiklete aynı ölçülerde fakat farklı desen lastik takmak.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Salih Bisan Pacific 1996 tarafından paylaşıldı.

1. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, dün bisikletimle okula giderken bir şeyin üstünden geçtiğimi farkettim. Sonrasında, yaklaşık 5 cm uzunluğundaki bir çivinin arka lastiği yardığını gördüm. Lastiğim Continental Sport Contact http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_145&products_id=3299 yenisini almak istesem 25€ vermem gerekecek. Onun yerine biraz daha dişli fakat aynı ölçülerde, benzer ağırlıkta ve en önemlisi daha ekonomik bir lastik koysam bana zararı olurmu?

2. S26

S26 Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Titreşim hissetmeye ve ses duymaya başlarsınız dişli lastik takınca. Bunun dışında, asfalttaki akıcılığı linkteki lastiğe göre düşük olabilir. Ama iş görmesine görür.

Ön-arka farklı diş yapısında satılan aynı marka/model lastikler de vardı piyasada. Mesela bir zaman kullandığım IRC Piranha Pro, ön dişleri uzun V şeklinde, arka teker dişlileri ise kısa parçalar halinde hafif v gibi ama yatay konumdaydı. Önün V şeklinde olması çamur ve karda teker sağa-sola kaysa bile dişlerin yön verme etkisiyle düz gidebilmeyi sağlıyordu, arka ise patinajı azaltıcı etki yapıyordu. Örnek olması açısından yazmak istedim.

Salih Bisan Pacific 1996 bunu beğendi.
    Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Görüşleriniz için teşekkürler. Örnek gerçekten faydalı oldu :)