Sedona jant, lastik, bagaj, sele, gidon ve vites ayarları

dark_king_26

Aktif Üye
Tepki
38
Sedona 751 kullanıyorum Aynakolumdan ses geliyor bi bilgisi olan arkadaş warsa yardımcı olurmu???:( (her sol pedala yüklendiğimde çıkıyorr ses)

bi de lx yada xt aynakol nasıldır???

Scudo

sarda

Üye
Tepki
37
Benzeri bir sorun bende de var. Bisikletle uzun yol yaptıktan sonra daha da belirginleşiyor. Akın Bisiklet'ten Murat abi Aynakol yapraklarının darbe almış olduğunu söyledi. Bi kontrol ettirmekte fayda var bence ...

dark_king_26

Aktif Üye
Tepki
38
Teşekkürler İbrahim abi Murat abi ye gittim sadece aynakolu sıktık...

Buarada ben Ali Çevsad tan

pazar günü tura geliyomusun???

sarda

Üye
Tepki
37
@dark_king_26

Gelmeye çalışacağım Ali. Bisikletini de görmüş olalım bu arada :)

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
Ayna koldaki ses bendende geliyor.Pedal kollarının gevşemiş olmasından geliyordu sıktırdım geçti.Ancak yeni bir ses daha türedi oda göbekten geliyor.Bende sağ pedala yavaş basınca ses yok ama ayağa kalkıp sağ tarafa yüklendiğimde ses oluyor.Ayna kolumu değiştireceğim alivio alacağım ve tavsiye ederim.XT ayna kolun fiyatını bilmiyorum arkadaşım ama LX ayna kol sıfır göbek falan dahil fiyatı 150 ytl yada 150$ civarı birşey.

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
arkadaşlar sedona serisindeki 711-741-751 v.s. takılan aynakolda ortak bi sorun var, kartuş parçalanıyo, birazcık maddiyatınız varsa değiştirin...
ilk önce boşluk olduğnu düşünüp sıktırıyosunuz ses daha sonra tekrar ortaya cıkıo, ve bilinki orta göbeğiniz gümlemiştir :) biran önce değiştirmenizi tavsiye ediyorum, Eskişehirde sedona kullanan arkadaşlarımdan edindiğim tecrübelere dayanarak konuşuyorum :) iyi forumlar...

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
evet asansöre koydum sedona vitra bisikleti ama asansörde güvenlik kapısı olmadığı için seleyi ve boruyu yuttu daha doğrusu eğdi. mengenede düzeltmeye çalıştık ama nafile. yarın tornaya vericem. ne kadar sağlam bi boruymuş...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
olmazsa yeni bir tane alırsın boşver sana birşey olmasın. :)

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
sağol soneryen, ben de ona şükrettim mazallah. bu arada sele borum tranz-x baktım nette ama bulamadım . merak ettim.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İllaki aynısı bulmak zorunda değilsin. Amoeba markasının sele boruları güzel. tavsiye ederim. Fakat sele borusu yamulduda inşallah borunun kadroya girdiği yerde herhangi bir hata yoktur.

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
yok gayet sağlam ben de ona şaştım. mengenede bile eğemediğiz sele borusu eğilince kadroya herhangi bi zarar vermemiş.

Emirhan Kılıç

Daimi Üye
Tepki
128
İsim
Emirhan KILIÇ
Bisiklet
Diğer
tornaya vericeğine yeni bir vitra boru alsana daha mantıklı olur çunku tornaya vericeğin boru kendi direncini kaybetmıs ve dayanılsız olur birde tornada duzeltıldığınde daha kotu olucak ve extıradan tornaya pra vermiş olucaksınız
vitra sele borusunu tavsiye edrim fiyatıda uygun.

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
@omerrrr

Sedona SD-761'de traz sele borusumu :eek: onda bi hata var.Vitra olması lazım onunda.Bence aldığın yere git bi sor.;)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
SD-761'i nereden çıkardın bilmiyorum Koray ama ilk mesajı dikkatle okumanı tavsiye ediyorum.

moria

Üye
Tepki
9
Merhabalar,
Yaklaşık bir yıl önce sedona 761 (2007 model kırmızı kadro) aldım. Aldığım ilk günden beri pedala yüklendiğim zaman orta göbek bölgesinden gelen bir çıt sesi duyuyordum. Bisikleti aldığım yere bu durumu söylediğimde göbeğin çelik yatağıyla aliminyum kadronun birbirlerine uyuşması gerektiğini ve bir süre bu sesi duyacağımı sonrasında da sesin geçeceği söylendi. Aradan bir yıl geçmesine rağmen ses geçmekle kalmayıp rahatsız edici bir seviyeye ulaştı. Bu durum beni aşırı derecede rahatsız ediyor. Bu sorunumun sebebini araştırdım fakat bir çözüm ya da bir neden bulamadım. Kadro esnemesiyle ilgili olabileceğini düşündüm. Çünkü 2007 ve 2008 kadroların esneme paylarının farklı olduğuna ilişkin forumda da bir yazı okumuştum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek, en azından öneride bulanabilecek biri olursa çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler... Ayrıca sorunu Sedona firması aracılığıyla da çözümleme olasılığım var mı? daha önce bu tip sorun yaşayıpta firmadan yardım alabilenler oldu mu? biraz uzun bir mesaj oldu ama yanıtlanırsa çok sevinirim.

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Merhaba öncelikle kırmızı 761'ler 2006 modeldir 2007ler turkuaz renklidir.Benim bildiğim kadarıyla esneme 2006larda vardı.2007 modellerde bu esneme payı azaltıldı.zaten 2008 modellerde 2007nin sadece renk değiştirmiş halidir.Çıt sesine gelince göbeğin değişmesi lazım galiba.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
@kir-pi

Turkuaz 2007'ler Kırmızı 2006'ların renk değiştirilmiş şeklidir aynıdırlar :)
siyah-beyaz-kırmızı renkli 2008 ds-761ler tamamen yeni bir kadrodur.

Ses geliyorsa göbek açılıp bakılmalı veya kadro kontrol edilip,
sorun varsa geri gönderilmeli diyorum (garantisi geçmeden :D)

moria

Üye
Tepki
9
Çok teşekkürler arakadaşlar, haklısınız tarihlerde bir karışlıklık oldu kusura bakmayın. Aslında ben bir sorun olduğu kanısındayken bisikleti aldığım yer bunun sıradan bir durum olduğunu ve neredeyse bütün sedona ve kronlarda yaşandığını söyledi. Ben aslında sedona firmasıyla doğrudan bağlantıya geçmeyi düşünüyorum ama öncelikle sizlere bir danışayım istedim. İlginiz için teşekkürler.