Aynakoldan gelen sinir bozucu ses:(

Turhan Atakan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bir aylık yeni bisikletimin(kron xc150)aynakol kısmından düşük viteslerde yokuş yukarı zorlayınca crok crok diye inceden bir ses geliyor.Bunun bir çözümü var mıdır?Forumda bir iki bilgi buldum pedalı ve aynakolu yağlayın denmiş ama pedalın aynakolun neresini yağlıyoruz anlayamadım?Sırf bu yüzden komple aynakol,göbek ve pedalı değiştirmek istiyorum ama çok masraf olacak:(Bisikletçi aynakol çin malı yapar normaldir diyor ilgilenmiyor,yardımlarınızı bekliyorum.

Scudo

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Seleden gelir, pedaldan gelir.
Pedalı sökün, Pedalı aynakola bağlayan mili gresleyin gereken miktarda sıkınız.
Bisikletçi sallamış, toz girse bile ses gelir.
Orta göbeği sökmek için 2 anahtara ihtiyacınız var. Sorun çözülmezse kendiniz yapabilirsiniz.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Bisikletten anlayan birine goturun . Benımde 2. sürüşümde ses gelıyordu vidaları sıktı akord yapmıştı , ses gitmişti .

bisikletci malzeme satmak ıcın bu kotu bu cın malı dıyebılır farklı bırıne goturun . Eger onlarda malzemeden derse degıstırırsınız .

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
şahsi görüşüm eski tip bilyalı göbek var ise kapalı tip rulmanlı ile değiştirmen bende eski tip vardı hem boşluk hemde ses yapıyordu bir defa tamir ettireyim dedim mil dışında herşey değişti ona rağmen 1 haftaya kalmadan ses ve boşluk geri geldi

Turhan Atakan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Göbeği değiştirsem bisikletin akışı değişir mi acaba iyi bir göbekle?

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
misal şuan bendede ön en büyük dişlide iken sol pedala yüklenince bir ses geliyor iyice bakınca aynakolun orta dişlisindeki iki dişin diğerlerinden daha uzun olduğunu ve baskı dolayısı ile esnemeden dolayı sadece bu iki dişin ön aktarıcıya sürttüğünü gördüm nerden geldiğini iyi tespit etmek gerekir

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
hollowtech iyi güzelde her modele yada şöyle diyim ,eski bir vites grubu olan bisiklete tutup hollowtech takamazsın uyum sorunları olur