Aynakoldan gelen ses :/

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bugün bisikletimle bi yerden geçerken büyük aynakolu orta serlikte betona çarptım ve pedala yüklendikçe büyük ihtimalle göbekten çıt çıt diye ses geliyor aynakoldanda olabilir ama göbekten geldiğini tahmin ediyorum sizin bir fikriniz var mı ? bisikletim cannondale f9 1. ayını doldurmak üzere yardımcı olursanız çok sevinirim

Scudo
Tepki
25
peki kadroda derin ezik var mı?çok şiddetli olmasa çok ses gelmezdi çünkü,bi açmak lazım bence....

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
@Tamer Kamalak

yok kadroda ezik yok ayrıca vites orta aynakoldaydı üst ayna boştayken çarptım bisikletçim bayram tatilini değerlendirerek uzun tura çıktı o yüzden bi danışayım dedim öyle kullanmam sakıncalı olabilir mi ?

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
eklemeyi unutmuşum ses çok değil sadece belirli yerdeyken geliyor dikkat edince sesi duyabiliyorsunuz öyle rahatsız edici bir ses değil ama genede önlem almak lazım

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Selam. Geçmiş olsun diyelim öncelikle.
Aynakolun Dişleri deforme olmuş veya eğrilmiş olabilir, çıt sesleri korkarım göbek rulmanlarından geliyor.. Kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamına girmez diyeceklerdir. Aynakol hangi marka ve modelse paylaşırsanız iyi olur. Aynı model yada üst seviye 2. el uygun temiz birşey bulabilirsiniz.
Umarım çözersiniz problemi..
Saygılar.

Tepki
25
evet aynısını diyecektim,bence dişlilerinde ufak bir sorun oluşmuş olabilir...malzeme metal olunca da küçük bir eğrilik bile olsa haliyle ses çıkarır,bence gündüz gözüyle yakından bir inceleyin,mutlaka bu tarz bir sorun vardır....

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
ses göbekten geliyorsa takip et , bir süre sonra ses kesiliyorsa göbekte toz vardır,

ses sürekli geliyorsa göbek te bir sorun oluşmuştur açılması lazım,

pedalları bisikletin üzeride değilken çevirip aynı sesin gelip gelmediğine de bakın,

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
evet büyük aynanın biraz bi yerinde hafif eğilmemi desem erimemi desem öyle bişey olmuş :) ama orta aynada yüklenincede çok az şekilde ses mevcut aynakolu değiştirmeden kurtulma şansım yok mu ??

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
@sonerveozer

ses sürekli olarak gelmiyor belirli yerde geliyor ve bisikletin üzerinde değilken ses gelmiyor

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammed yildirim

Suntour cw8 ayna var değil mi...Orta seviyede ama sağlamdır.Öyle hafif çarpmalartla eğilip bükülmez.Büyük ihtimalle,ayna ile birlikte krank darbe almıştır.Göbeği gevşetip bir daha sıkın.Anahtarınız yoksa bu işlemi bisikletçide yaptırın.Her ihtimale karşı aynaya sprey sıktırıp bir güzel temizleyin.Çıtırtı pıtırtı kalmaz.

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
@Derya Keçeci

orjinal aynakolu yok 27 vitese döndürürken aynakolda değişti vites kolları alivio aynakolun üzerinde alivio yada herhangi birşey yazmıo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammed yildirim
Yine de öncelikle söylediklerimi yapın.Bunlar masrafsız ve basit işlerdir.Düzelmezse 2. ve 3. aşama öneri belirtir,sorunu çözeriz.

Tepki
30
pedal atarken, pedal ayağının altında titreme yapıyorsa problem aynakoldadır, tozlanma nedeniyle de o ses çıkabiliyor. çıkarıp temizlemen ve yağlaman gerekebilir. Çok çok geçmiş olsun..