aynakola ilave dişli...olur mu ki..????

spidro

Üye
Tepki
3
herkese selamlar,

Shimano FCM540 44/32/22 model aynakola bir adet daha büyük bir dişli takmak istiyorum.böyle bir işlem mümkün müdür?Eger mümkünse baska hangi parcaların değişmesi gerekir ve bisiklette neleri etkiler?Ayrıca bisikletimde
ön aktarıcı : Shimano XT
Orta Göbek : Shimano BB ES 30 Octalink
Zincir : Sram PC 951

Şimdiden teşekkürler..

Scudo

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Nasıl?? Doğru anladıysam dediğinin imkanı yok :)
Yolda hızlı kullanmak istiyorsan aynı aynakolun 48dişli versiyonu mevcut.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Aynakola 4üncü dişliyi takmak yerine 26-26-48 dişlisayılarına sahip büyük aynakol alabilirsiniz... çünkü diğeri mümkün değil....

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
ben bir bisiklette görmüştüm 4 yapraklı aynakol(bisiklet seri üretim dandik diye tabir ettiğimiz piyasada satılan 100-200 liralık demir yığınlarındandı).. 4. yaprağı ekledin diyelim 4 vites attıran ön attırıcıyı da bulman lazım.. yani çağrının da dediği gibi 48 lik bir aynakol al.. ruble de 11 olsun.. uçurur zaten seni..

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Yada yol bisikletleri aynakolları var(compact) alırsın yolda uçarsın...

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
YOK O 4 yapraklı aynakolları shımano aspıd modelınde denedı fakat hıc ıyı degıller fırmada bunun farkına wardı we bıdaa uretmedı zaten ben kendım kullandım we bende hıc memnun degıldım.ayrıca 4 lu on wıtes kollarının hala satıldıgını sanmıyorum.bencede 48 dıslı aynakol gıbı gorunuyor senın cozumun ama bende suan 48 dıslı xt aynakol war we benım gucum yetmıyo o aynakolu cewırmeye we satılık suan :D bunuda dusun bence 48 dıslı aynakol kullanmak ıcın ıyı kaslara sahıp olmakta gereklı bence:D