Aynakol

Tepki
122
İsim
Tayfun Kutlu
Merhaba
Aynakol 50/34 veya 53/39 hakkında yorum yapabilir misiniz?
Performans için kaç dişli tercih edilmeli?
50/34 yeterli midir?
Selamlar

Scudo
Tepki
122
İsim
Tayfun Kutlu
Cevaplar için teşekkürler . . .:in:

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Tayfun merhaba , Bazı akşamlar birlikte binme şansımız olmuştu. Tekrar karşılaştığımızda kendi üşüncelerimi yüz yüze daha iyi aktarabilirim ama ön bir bilgi istersen şu şekilde kendi tecrübelerimi paylaşabilirim; 53*39 u uzun süre kulandım ve genelde 39 dişli ile 53 e geçmeden devamlı kadans yaparak bir sıkıntı çekmeden kullanıyordum düz yolda hızlanacağım zaman ise 53 çok keyifli oluyordu, yeni bisikletim ise 50*34 ile geldi ve bu sistemde ise 34 ü kullanmak daha fazla kadans yapmamı gerektirdiğinden zorlanmaya başladım kısa sürede hemen 50 e geçtiğimi farkettim ancak compact sistem( 50*34 ) yokuşlarda oldukça işe yarıyor fakat düzyolda 53*39 u daha verimli kullanıyordum ancak yokuşları sevdiğimi düşünürsek 50*34 daha çok işime yarıyor ve profesyonel sporculuk yaşantısı sürmeyeceksek dizleri düşünerek compact kullanmak daha faydalı olabilir diye düşünüyorum, tekrar görüştüğümüzde daha detaylı konuşuruz, saygılarımla

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Bu konuda yazdığımızı hatırlıyorum ve yine 34-50 diyorum.her yolda daha rahat kullanmak için.özellikle rampa çıkmaya hevesliysen yada yolların rampaysa...