Aynakol yamuldu.

Tepki
1
Bisiklet
Beldeyama
Merhabalar;
Dün bisiklet sürerken aynakolun yamulduğunu gördüm. Pedal çevirirken yamularak dönüyor.
Yeni aynakol almayı düşünüyorum. Ucuz bir fiyat arıyorum.

Birde km saatı alacağım.
20-30tl lik km saati arıyorum.

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletin modeli, vites sistemi, su andaki aynakol modeli olmadan kimse tavsiyede bulunmaz. Cunku buyuk ihtimalle bisikletine uymaz...
Km saati de 30 - 35 TL'ye 2. el bir saat bulamadigin takdirde uzakdogu urunu bir saat olur. Pek cok kisi bu tip saatlerin saglam olmadigi, cabuk bozuldugu, yanlis olcum yaptigi konularindan sikayetci... Internette aratirsan online satan magazalarda "assize" "echowell" gibi markalarin Turkiye'deki saticilarini bulabilirsin.

Tepki
1
Bisiklet
Beldeyama
bisikletim beldeyama nevada.
kadrosu ağır bir bisiklet. aynakolları uzakdoğu ürünü galiba. marka-model yazmıyor. plastik. kadrosunu değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önce kullanan varmı bilmiyorum ama kadrosu ağır.

km saati olarak assize-880 alacağım.

birde aynakolları sökmeye çalıştım. sökemedim. özel bir aparatı varmıdır?

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynakol sokmek icin pedal koluna giren çektirme olarakta tabir edilen özel bir alet vardır. Takarken de bunu kullanirsin. Onume cikan ilk siteden bir link veriyorum:
(link)
Arastir, markasina gore ucuzunu veya pahalisini bulursun. Eger bu yoksa sokmen cok zor ve bisikleti hirpalarsin. Bu varsa 5 dakikani almaz :)
Bu da nasil yapildigina dair video:
(link)