aynakol veya aynakol göbeğinden gelen korkunç ses..:(

Deniz Ali

Üye
Tepki
22
yokuş çıkarken oluyor herzaman olmuyor çok nadir oluyor aynakoldan veya göbeğinden takırt diye bir korknç bir ses geliyor acaba neden yanlış mı pedala basıyorum o sesin geldiği zamanlarda yoksa bir sıkıntı mı var :(
birde sizin başınıza geldimi hiç böle bişi...
teşekkürler

Scudo

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Selam.
Aynakol marka ve modelinizi bimiyorum ama; bu bir göbek mili sorunu gibi gözüküyor.
Tane bilyalı ise bilyalar kırılmış olabilir. Rulmanlı isede aynı sorun olabilir.
Göbek satın almanız kaçınılmaz gibi..
Servis veya garantisi varsa bir gösterin derim.
Aynakolun dişli tarafındaki vida sıkılıklarını ve sol taraftaki kolun vidalarını bir daha elden geçirin.
Fotoğraf eklerseniz daha çok yardımcı olunur.
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Ali

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Tüm parçalara hasar verebilir. Dikkatlice elden geçirin lütfen.Mekanik bilginiz bir miktar varsa başarırsınız ve arızayı bulabilirsiniz. Yapamam diyorsanız mutlaka bilen bir teknisyen arkadaş baksın.

Bu linklerde tahmin ediyorum sizin parçalar var.

(link)

(link)

Saygılar.

• Beğen
Tepki
33
@Deniz Ali

bende oldu. kolay kolay bilyalarda birşey olacağını sanmıyorum ama dediğimi yapın eğer geçmezse bilyalardan şüphelenin.

pedal kolunu çıkarttıktan sonra o kare şeklindeki boşluğu koklayın(bisikleti biraz sürün ama açmadan önde ses gelecek şekilde, sonra yatırıp sökün ve direk koklayın) yanık kokusu gibi çirkin bir koku var ise kolunuz yuvasında cırtlıyodur. bende oluyordu cırt cırt her seferinde. yüklenince sol koldan çok can sıkıcı, kadro çatlağı gibi kadroda inleyen bir ses geliyordu. dediğimin aynısını yaptık söküp yağladık o kare kısımarı ve tetrar taktıp iyicene sıkıldı sonuç: sıfır ses..

eğer böyle de devam ediyorsa sorun göbeğinizde veya bilyalarınızda olabilir

• Beğen

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
sorun büyümeden orta göbeğinizi bir bilen ustaya gösterin diğer türlü komple değiştirmek size çok pahlaıya patlayabilir.

• Beğen