Aynakol ve Arka Aktarıcıyı Değiştirsem...

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar...Bende 200 liralık normal mağazada satılan bisikletten var...Sabahları okul için ben,öğleden sonra ise babam kullanıyor...Günde 15 km sürüyoruz.Geçen hafta Tarsusta bir mağazada shımano aktarıcıları ve dişlileri gördüm.Arka aktarıcı ve aynakolu değiştirmeye karar verdim..Bununla beraber tüm teknik donanımı shımano yapmaya karar verdim ki;,tourney arka aktarıcı 15lira,aynakolun net etiketini göremedim ama 25lira'dan fazla tutar gibi ön aktarıcı 20lira,vites kollarıda 20 lira gibi benim için yüksek bir meblağ çıktı.Okuldan da iznimi aldığım için tüm günüm boş nerden baksanız günde 20 kmnin üstünde bisiklet sürecek vaktim var...Bisiklet 1 yıllık..geçen hafta arkadaşımın bisikletine bindim markası bimaş tüm aktarıcı ıvır zıvır shımano bisiklet daha rahat geldi bana ne bilim vites geçişleri pedala basınca tepki hızlı oluyor...benim bisiklette vites atınca tak tak ses geliyor,ön aktarıcı deseniz her ay 4 liraya yenisini alıyorum habire yanı kırılıyor...Bu dediğim parçaları değiştirsem boş masraf açmış olurmuyum,viteslerde yumuşama atışlarda sessizlik olurmu.Bisiklete hazır yaz ayı gelmişken vede daha çok bineceğim için baştan bakım yaptım 40 liraya yakın masraf çıktı ama değdi..Bu dediğim parçaları değiştirsem boş masraf açmış olurmuyum,viteslerde yumuşama atışlarda sessizlik olurmu....Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

selçuktan

Aktif Üye
Tepki
16
200 liralık bisiklet için iki parçaya bu kadar para verme
ilerde daha iyi bisikletin olduğunda parça değiştirmeyi dene derim.
bu şekilde idare eder sanırım.