Aynakol titreşimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında UtkuSener tarafından paylaşıldı.

1. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sıfır yol bisikleti aldım 200km kadar yol gittim aynakol 2 yaprak 52 dişli 105-5700
    küçük yaprakta sıkıntı çekmiyorum ama büyük dişliye çıktığım anda titreşim başlıyor, titreşim sürekli değil her pedal turunda aynı yerde titreşim yaşıyorum sizce sebebi nedir?
    aynakolun belli bölümünün eğri olma durumunu düşünüyorum ama gözle görülecek bir eğrilik yok

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Çok teknik bir konu olacak ama bunu anlatmanında başka bir yolu yok. Yeni teknolojilerden biriside HOLLOWTECH II teknolojisidir, amaçlanan ise tamamen daha fazla güç ve denge, hafiflik ve dönme performansı üzerinedir. Bu sebeple 24mm çaplı mil ve yataklar aynakol her döndüğünde göbeğe bir baskı uygular ve bu baskıdan çıkan sonuç dönme performansı, burulma rijiditesi(katılık, sertlik anlamında), bükülme ve zayıflama eğilimi gösterdiğinden yüksek torklarda bu gibi titremelerin olması çok doğaldır. Korkulacak, endişelenecek bir şey yok.

mhtozel, UtkuSener ve ProfessionaL bunu beğendi.
  3. Holidey

Holidey Üye

Seviye:
    bu titreşim vitesi yanlış kullanmaktan oluşuyor gibi geliyor bana. birden bire sağlıklı şekilde çeviremeyeceğin sertlikte vitese geçip abanınca oluyor sanki. çünkü hızlanıp pedalın sertliğini rahatlattığında ortadan kalkıyor titreşim. o yüzden titreşim varsa o an bir düşük viteste olmalısın aslında gibi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-3_16-59-34.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
4ii.jpg
Arkadaşlar kendi bilgimle özetleyecek yada tarif edecek olursam pedala aktardığımız gücü watt cinsinden ölçen ama süre ve ortalama hız gibi; eğime, rüzgara veya hava koşullarına göre çok fazla...