Aynakol ve zincir önerisi

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
arkadaslar yeni aldıgım GEOTECH ASCENT SHIMANO ALIVIO DISC BRAKE DAĞ BİSİKLETte bulunan ALLOY model aynakol ile Shımano Alivo Fc m 430-- (22-32-44) Octalıng Monteli deiştirmeyi düşünüyorum. öncelikle şunu söleyim bu aynakol ile ilgili hiç bir sıkıntım yok sadece vites seti alivo aynakol da alivo olsun die düşünüyorum deiştirmeye degermi ve deiştirdigimde ne gibi avantajlar ve dez avantajlar olur birde en önemlisi bisiklet 0 oldugu için garanti dışı kalırmı. bide kimi aynakol 170 kimi 175 milim bunlar arasındaki fark nedir şimdiden yardımlarınız için cok tesekkür ederim .

Scudo

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Garanti için satıcı ve servise sor fakat bisikletin garanti dışı kalacacağı bence kesin.eğer sana uyarsa ayna kolu değiştir fakat takacağın modelin kadroya uygunluğunu ve mil boyu tespitini,aktarıcı uygunluğunu tesbit etmeden alma.yani senin istediğin model bisikletine ve komponentlerine uygun mu?170 ve 175 olayı çevirmede ve güç aktarmada sana avantaj sağlayabilir.kendine iyi bak.

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
cok saolun yardımınız için vites seti komple alivio büyük ihtimal uygundur heralde ben bi üretici firmaylada görüşüp karar veriyim en iyisi garanti için

• Beğen
Tepkiler: ali tekintüre

Erol GÜLER

Aktif Üye
Tepki
20
Arkadaşlar bu orta mil boyunu nasıl tespit ediyoruz? Kadroya uyup uymayacağını nasıl anlarız? Benim şuan toplattığım bisiklette böyle bir sorunla karşılaştım. Bisikletçi orta milin uzun ön dişli arka dişliyi karşılamıyor diyor. Mono blok aynakolu ile beraber olan bişey al dedi. Ne yapmam lazım?? Alacağım aynakolu sadece deneme yanılma yoluyla mı tespit ediyor bu bisikletçiler? Yardım ederseniz sevinirim...

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletim Carraro Big 629. Uzayan zincirden dolayı aşınan ruble ve aynakolu değiştirmem gerekiyor. Zincir ve rubleyi (Shimano MF-TZ500-7) değiştirdim. Sıra aynakolda. Yalnız çok fazla seçenek var aynakol tarafında. Hangi aynakolu neden seçmeliyim? Bunların birbirinden farkları neler?

(link) --- (link) --- (link) --- (link)

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Merhabalar. Yaklaşık 3 yıl önce bisikleti sürerken muhtemelen aynakol yamukluğundan dolayı devamlı ön zincir atıyordu. En son attığında zinciri yamulttu bir daha da fırsatım olmadı 3 yıldır bisiklet yatıyor.

Bisikletin aynakolunu değiştirmek ve yeni bir zincir almak istiyorum. Şu anki aynakolu 43x34x24 bisiklet 21 vites.

Uygun fiyatlı yani zincirle beraber yaklaşık 200 liraya ürün tavsiyeniz var mı? Kafama göre alışveriş yapmak istemedim almadan bir buraya yazayım dedim. Yardımlarınız için teşekkürler :harika:

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@toprakakalin1 Aynakol Shimano M171 (FC-M171) , zincir Shimano HG40 (CN-HG40). Aynı siteden alırsanız en azından kargo bedava olur sanırım. Site olarak dogabisiklet ya da ozceylanbisiklet 'i öneririm. En uygun fiyatlar genelde onlarda oluyor. Toplam 160-170 TL civarı maliyeti olur.

saintco

Üye
Tepki
67
İsim
önder taşkınvardar
Bisiklet
Salcano
Selam aynakol yamuk oldugundan demişsiniz belkide ön aktarıcı ayarsız zincir o yüzden atıyor olabilir????

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Selam aynakol yamuk oldugundan demişsiniz belkide ön aktarıcı ayarsız zincir o yüzden atıyor olabilir????
Dişteki yamukluğu gördüm ordan biliyorum. Çok yavaş hareketle döndürdüğümde o yamukluk zinciri kaldırıp boşluğa atıyor.

• Beğen
Tepkiler: saintco