İptal Edildi Aynakol koruması aranıyor

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
pantolon paçalarım hep yağ oluyor, resimdeki gibi veya benzeri bir aynakol koruması arıyorum. bisikletim corratec x-vert expert..http://img197.imageshack.us/img197/7721/84497854.tif

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
bu görevi görecek korumalıgı herhangi bir bisikletcide bulabilirsin, hatta kendin bile yapabilirsin.. internet ten almakla ugrasma derim =)

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
ah ah buradaki bisikletçilerde üst model aynakollara uygun koruma yok. kendim bir tane uydurdum lakina yine yağ oluyor...

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
@GiciK eRay ADALI

Kendimiz nasıl yapabiliriz? Bununla ilgili video veya anlatım var mı? Bana da çok lazım çünkü!

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
sıradan bisikletçilerde satılan ortası boş kenarlı bir koruma alıyorsunuz, daha sonra anu uyduruyorsunuz

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
@baris dağ

Böyle birşeyi uğraşıp da yaptığınızı zannetmiyorum. Sadece teori. Diğer arkadaşın da dediği gibi; normal bisikletçilerde satılanlar, üst modellere uymuyor. Zaten bazısı 4 bazısı da, 5 vidalı. Onlar sadece Beldeyama, Genix gibi bisikletin hazır yedek parçaları. Üst model aynakol dişlilerine, monte olmuyorlar. Eğer ki; yok ben alıp uyduruyorum diyorsan, sadece resimli anlatım bekliyorum. Hem o zaman birçok kişi de istifade etmiş olur.
Resimli anlatım lütfen! Yabancı bir siteden video veya anlatım da olabilir!

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
ben yaptım oldu ancak yine yağ oluyor, orjinal arıyorum varsa böyle bir parça,, her zaman taytla sürecek halimiz yokya... bence bir ihtiyaç ve olması gerekir. ama nerde işte...

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
Ek bir not :

ben de alıp kendi aynakoluma uyarladım yağ olması benim için sorun değil (çok yağ olmuyor nedense :D ) ama dayanıksız oluyor

çıt çıt kopyor vidalarından 3 tane kırdım 3-3-3 9 lira para verdim :D

artık aynakol çıplak geziyorum paça bandı ile bulunursa ben de alabilirim bir tane...

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
@baris dağ

Resimdeki aynakol koruması, aynakolun en büyük dişlisinin yerine takılan türden bir koruma ve asıl amacı paçaları yağdan korumak değil (gerçi o işe de yarıyor) aynakolu taş vb sert maddelerin çarpmasından korumak. Eğer böyle birşey arıyorsanız, ben de satılık var bir tane. En büyük dişliyi iptal etmeden takılabilecek birşey arıyorsanız büyük ihtimalle bulamazsınız. Çünkü üst model aynakolların büyük dişlilerinde, bunların takılabilmesi için gerekli vida delikleri vs. bulunmuyor.