Aynakol göbek mil aks boyuna ayar çekmek

Konu, 'Tekerlekler' kısmında iskender şerit tarafından paylaşıldı.

1. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    zamanında aks uzunluğu 113 mm shımano bb-un26 göbek aldım. ama farkettim ki aks boyu kısa geldi. dişli tarafının kadroya çok yakındı. dişlinin biraz daha dışarda olması lazımdı. aksın biraz daha uzun olan yeni bir göbek almayı düşündüm. sonra aklıma bir fikir geldi. kendimce pratik bir yöntemle dişliyi yeteri kadar kadrodan dışarı kaydırırım dedim ve olduda..

göbeği zamanında 117 mm alsaymışım tam olacaktı.

paslanmaz özelliği olan krom malzemeden 3 farklı ölçüde 1-1.5-2mm bilezikleri Torna tezgahımda yaptım. Krom Bilezikleri araya koyarak aynakol dişliyi dışarı kaydırarak ince ayarı yaptım... ölçüleri tek tek denedim. şimdilik 2 mm yeterli dedim. bunu zamanla değiştirebilirim.

İlginizi Çekebilir

Aero-vs-Lightweight-2.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
upload_2017-1-21_18-23-21.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
upload_2016-1-19_12-34-57.png
How much speed can you buy? Cycling Weekly dergisinden Oliver Bridgewood giriş seviyesi bir Btwin'le üst model Canyon TT'yi hız açısından karşılaştırmış. İki bisiklete de ortalama aynı güç...