aynakol değişikliği

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
Herkese merhaba,

Bisikletimde 105 ön aktarıcı ve FSA compact aynakol bulunmakta.
Bunu Ultegra, az bir ihtimal DA, ile değiştirmek istersem;

1) Ona uygun göbek ile mi almam gerekir ?
2) Compact olmayan aynakol takarsam ön aktarıcı sorun çıkarır mı?
3) Bunlar dışında ne gibi sıkıntılar olabilir?

Cevap verebilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Scudo

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
değiştirme işlemi çok basit bir işlem değil bir bilene yaptırsanız çok daha iyi olur

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
@sadık özer

farkındayım kendim yapamayacağımın da, parçaları dışardan alma niyetim vardı ondan yazdım bilen varsa diye.

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
zaten shımanonun yol bisikleti aynakollarında sora ve sora dan üst modellerin hepsinde howoltec teknoloji göbek kullanılmakta diye biliyorum ultegra alırsanız göbek konusunda sorun yaşamazsınız yanlış bilmiyorsam howoltec teknoloji göbek sisteminde herzaman aynakol orta göbekle beraber satılmakta aynakolu değiştirirsen ön vites değiştiricin uygun deilse onuda değğiştirmek zorundasın zincir seçimi ise sadece aynakola deil ruble ve arka vitesinede bağlıdır vites fren kolların eni aldığın ön attırıcıya veya arka attırıcıya uymlu deilse onu da değiştirmelisin ve hala sorun varsa bu sorun zincirden kaynaklanıyordur az önce dediğim gibi rubleye aynakola ön arka vitese uygun zinciriniz yoksa performans düşüklüğüne yeni parçalarınızda da sorun çıkarmaya başlar model model kalınlık - incelik kodları vardır zincirlerde , bunuda araştırıp kendi sisteminize uygun bir incelikte zincir almanız gerekir böylece sorun kalmaz :) yadımcı olabilirsem ne mutlu bana :D herkeze iyi forumlar :)

• Beğen
Tepkiler: murat beyaz