Ayna tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar ayna alacağız ama sizede danışayım dedim.Zefal spin modelini alalım diyoruz.Fiyatı yurtdışıyla aynı o yüzden ingiltereden alıp boşyerine yıllık kotayı doldurmak yerine kargoda fiyata dahil olan erdoğanlardan almayı düşünüyoruz.Bu ürünü kullanan arkadaşların yorumları nedir?Ya da başka önerisi olan arkadaşlarda var mı?

(link)

Scudo

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Bence kask aynası almanız daha kullanışlı olur. Ufak bi göz hareketiyle arkanızı görmüş olursunuz. Gidona takılan modellerin çok titrediğini ve kişinin arkayı görmesi için bayağı bi uğraştığını gördüm. Memnun olan var mıdır bilemem...

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
Kardeşim, bence alma! Kullandım ve senden 50 cm uzakta duran bit kadar ayna içerisinde ne gördüğünü anlayana kadar kaza yaparsın. Hatta ankaradaysan vereyim sana dene.

Berk'in dediği de tamamen doğru. Hadi diyelim ki kartal gözlüsün ama yol kaymak olmadıkça yine birşey göremiyorsun. :)

O nedenle bunlardan değilde kaska takılanlardan almanı bayağı bir şiddetle tavsiye ederim. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
peki forumda şey okumuştum, kask aynalarının konveks değilde düz camlı olanlarını tavsiye etmiş kullanan bir arkadaş.Acaba hangi model o şekilde düz? Sanırım nette sadece bu iki model var.Zefal ve Blackburn markalar.
(link)
(link)

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Batuhan Keleş

Hangileri düz bilemem fakat benimki dışbükey (bombeli) modelden. Ben de dışbükey modelden öneririm çünkü oldukça geniş bi alanı görebiliyorsunuz. Kask aynası zaten küçük bişey, bir de dar açılı alırsak arkayı görmemiz epey bi zorlaşır

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
@tunckuyel
bende katiliyorum.özellikle benzetmelerine bayag güldüm:D.bayag güzel yazi olmus:D.aynısı benimde basima geldi.kask aynası alıcam.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
o zaman en iyisi bayramdan once bisikletciye gidip gozumle gorup almak :=)

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben gözlük aynasından kullanıyorum. Yalnız hem forumlarda, hem Youtube'da şunu çok duyuyorum. "gözlerinde yakını görme sorunu olanlar kesinlikle almasın". Bu tamamen yanlış. Ben hipermetrop olarak, yani yakını görmekte zorlanan biri olarak yazıyorum. Göz kesinlikle aynaya değil, ayna içinden arkadaki araca odaklanıyor. Yani odaklanma yakın değil uzaktaki araç olduğundan aynanın çerçevesi bulanıklaşıyor ama arkadaki araç net görülüyor. Kısaca yakını göremeyen biri olarak çok rahat odaklandığımı söyleyebilirim. Üstelik bir bisikletçiden en ucuzunu seçmiştim. Hiç bir sürü para vermeye gerek yok arkadaşlar. Bir bisikletçide denemenize izin verirlerse deneyin.
Not: takar takmaz ilk önce zorlanıyor insan. Daha önce böyle bir şeyi hiç kullanmamış biri olarak şaşırıyorsun. Ancak elinle tam arkanı ayarladıktan sonra ve bir kez odaklandıktan sonra artık vücut öğreniyor ve bakar bakmaz arkaya odaklanıyor, görüyorsunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kask Aynası kullanıyorum ve tavsiye ederim. Yakın olduğu için odak sorunu yaşayacağımı düşünüyordum ama öyle olmadı. Ayrıca arkadaki aracın plakasını modelini görmenize de gerek yok, gözünüzü yoldan ayırmadan arkadan gelenin otobüs araç vs olduğunu rahatlıkla görüyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

Sinanthewhite

Aktif Üye
Tepki
402
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@er ai
Düşünce bileği keselim çok uzamasın can verişimiz isimli çalışma :ssrtcbya:

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: Barisc61 ve er ai

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
pazar sabah erkenden 50 km sürdük arkadaşla. kah son sürrat kah tıntın muhabbet ederek. Eve dönünce farkettim ki saatin bile bileğimde izi çıkmış. Kollar kızarmış parmak uçları hafif renk almış eller ve saatin olduğu yer bembeyaz kalmış. Hayatta bileğime ayna dolamam çok kötü bir ürün sevmedim beğenmedim. Kask aynası candır ötesi fantazi bence.

• Beğen
Tepkiler: er ai

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
pazar sabah erkenden 50 km sürdük arkadaşla. kah son sürrat kah tıntın muhabbet ederek. Eve dönünce farkettim ki saatin bile bileğimde izi çıkmış. Kollar kızarmış parmak uçları hafif renk almış eller ve saatin olduğu yer bembeyaz kalmış. Hayatta bileğime ayna dolamam çok kötü bir ürün sevmedim beğenmedim. Kask aynası candır ötesi fantazi bence.
Bu kadar şey olmuşsa vücudunuzda bir yerlerde sıkıntı var demektir. Sürüş sırasında ellerinizin konumunu ve kullandığınız materyallerin sıkılığını kontrol edin derim.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bu kadar şey olmuşsa vücudunuzda bir yerlerde sıkıntı var demektir. Sürüş sırasında ellerinizin konumunu ve kullandığınız materyallerin sıkılığını kontrol edin derim.
Güneş yanığı değil mi arkadaşın bahsettiği ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güneş yanığı değil mi arkadaşın bahsettiği ?
Bilmiyorum tam olarak ney ama parmak uçları beyazlamışsa kan akışında sorun olabilir. Dirseklerden itibaren parmak ucuna kadar düz olmalı, bilek kısmı bükülmemeli. Bilekten bükerek sürerseniz de parmak uçlarında beyazlama, ellerde ve parmaklarda uyuşma olacaktır. Durum ilerlerse karpal tünel sendromu denilen olay meydana gelir ve ciddi durumlarda ameliyat gerektiriyor.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: er ai

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben gözlük aynasından kullanıyorum. Yalnız hem forumlarda, hem Youtube'da şunu çok duyuyorum. "gözlerinde yakını görme sorunu olanlar kesinlikle almasın". Bu tamamen yanlış. Ben hipermetrop olarak, yani yakını görmekte zorlanan biri olarak yazıyorum. Göz kesinlikle aynaya değil, ayna içinden arkadaki araca odaklanıyor. Yani odaklanma yakın değil uzaktaki araç olduğundan aynanın çerçevesi bulanıklaşıyor ama arkadaki araç net görülüyor. Kısaca yakını göremeyen biri olarak çok rahat odaklandığımı söyleyebilirim. Üstelik bir bisikletçiden en ucuzunu seçmiştim. Hiç bir sürü para vermeye gerek yok arkadaşlar. Bir bisikletçide denemenize izin verirlerse deneyin.
Not: takar takmaz ilk önce zorlanıyor insan. Daha önce böyle bir şeyi hiç kullanmamış biri olarak şaşırıyorsun. Ancak elinle tam arkanı ayarladıktan sonra ve bir kez odaklandıktan sonra artık vücut öğreniyor ve bakar bakmaz arkaya odaklanıyor, görüyorsunuz.
Onlar optik dersini kaynatanlar 😂

• Hahaha
  • Beğen
Tepkiler: er ai ve suyunsesi

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hiçbir sıkıntı yok @BerkEvren in dediği gibi güneş yanığı. Eldiven parmaksız olduğu için parmak uçları hafif kırmızı. Saatin olduğu yerde bembeyaz yuvarlak kalmis kollar kızarmış. Amele yanigindan hallice olmuşum.

tarkanaslan

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Tarkan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ekteki aynayı aldım ama ayna direksyona montajlı.
Acaba el tutumaklarının yanlarını mı kesmem lazım.
Çünkü bunu takacak delik yok.

ayna.jpg

Dosyalar

Son düzenleme: