Ayna kullanıyormusunuz? Hangi Aynayı kullanıyorsunuz? Neden?

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Merhaba Arkadaşlar;

Ayna kullanıyormusunuz? Hangi Aynayı kullanıyorsunuz? Neden?

Scudo

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Aslında gidona takılan aynalara çok sıcak bakmıyorum bende yada sola tarafa bir tane olabilir en çok..

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
maşaya takılan aynalar da var isterseniz bi araştırın :) bi arkadasım kullanıyor kendisi memnun :)

• Beğen
Tepkiler: DreamMaker

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Gidon aynası bana çok mantıklı gelmiyor, yolun sarsıtısından tam görülemeyebilir arkası. Ben kask aynası kullanıyorum çok memnunum, ayrıca kask takmak için bir neden daha olmuş oluyor :)

• Beğen

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Cevaplarınız için teşekkürler.

Kask Aynası = 2
Maşa Aynası = 1
Gidon Aynası = 0

Son durum budur. Keşke anket açsaymışım ya.

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Kask aynasına alismak zordur. Ama bana göre daha kullanislidir. Şöyle bir anım mevcut:
Yol kenarında aynayı ayarliyordum. Uzaklardan bir polis bana işaret etti. Ben yola devam edince beni durdurdu. "Burayi kameraya mi çekiyorsunuz" dedi. Bura dediği de poliseviymiş. Ben de kamera değil kask aynası olduğunu söyledim ve gosterdim. Polis bana "Ne egzantrik şeymiş bu" dedi ve özür diledi. Bilmeyen için garip görülebiliyor.

• Beğen
Tepki
25
daha yeni kask aynası aldım,çok kullanışlı ,tavsiye edilir...bana da cyborg a benziyorsun diyor görenler:)

• Beğen

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
En iyisi maşaya takılan aynadır.Sollama yapacağınız zaman ve pedallarken arkadan gelene bakmak için Kaska takılan ayna toplu pedallarken düştüğünüzde kaskdaki aynanın sapı birisine çart diye girer.veya size girer yeni takanlar otomatikman gözleri aynaya takılır sağdaki direklerin birine toslar.Gidona takılan ayna düşme anında bir yeriniz keser veya böğrünüze güzel bir darbe alıp nefessiz bırakabilir.Yukardaki yazdıklarım başımdan geçti en iyisi maşaya takılan küçük aynadır. Aynı zamanda gece arkadan gelen aracın ışıkları ayna solda aşağıda maşaya takılı olduğu için parlar sürücü sizi görür.Burada marka ismi vermiyorum reklam olmasın.Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese:) Not Bisiklet kullanır iken kafanızı arkaya çevirip bakabiliyorsanız aynaya da gerek yoktur.Ani bir bakış aynayı gerektirmez eğer gidon tutuşunuz sağlam ise)

• Beğen

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
@semih59

Cevabınız için teşekkürler.
Evet, Geriye dönüp bakabiliyorum. Ancak her geriye döndüğümde huzursuzluk yaşıyorum. Devamlı sol tarafı kontrol etme ihtiyacı yaşıyorum. Kask aynası hakkında söylediklerinizi hiç düşünmemiştim. Gideon aynalarına nedense hiç sıcak bakamadım. Maşa aynalarını hiç görmedim desem yeri, takıldığı yer itibari ile pedalları yoldan daha çok görüyor olmazmısınız? Sorum, Çok cahilce olmuş olabilir :( Marka önerinizi özel mesaj olarak alabilirmiyim?

• Beğen
Tepkiler: semih59

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
o hesaba göre gidonun uçları, fren kolları, barend lerde tehlike faktörü. tabiki de bu da bi risk ama burada bi öncelik sıralaması olmalı ve bisikletli olarak öncelikle kendimizi güvenceye almalıyız. :)

ayna kullanımında BENCE öncelikli kriter aynaya bakacağım diye gözlerin yoldan ne kadar süre ayrıldığıdır. kask aynasında kafa sabit sadece gözlerle bakıp bu süreç "göz kırpma" süresinden az iken , gidon yada maşa aynasında başı aşağıya eğerek tamamen öndeki yolla alaka kesilir bi an için.

o "bi an" da park halindeki bi aracın kapısı açılabilir, yola yaya atlayabilir, yoğun ve dur-kalk lı bi trafikteyseniz öndeki aracın ani frenini kaçırılabilir, ara sokaktan önünüze bi araç fırlayabilir, yerdeki çukur, kasis, mazgal farkedilmeyebilir , yola futbol topu bile gelebilir.

ben ne kadar anlatsam boş, varsa etrafınızda kullanıcısı biraz rica edin denemeyi, sonrasında siz de zaten böyle düşüneceksinizdir :)

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Özelden mesaj attım.

Engin EŞ

Aktif Üye
Tepki
65
@semih59

Selamlar birde bana özel mesaj atarmısınız marka konusunda.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
kask aynası küçücük ne görebiliyorsunuz arkada çok merak ediyorum ya

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
@Serkan.ÇABAŞ

arkadaki aracın plakasını yada insanların kaşını gözünü seçebilmeye gerek yok ki... "orada bişe olduğunu göstermesi" yetiyor bana.:)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Maşa aynası nasıl bişey ilk defa duydum resim veya satış linki varsa atarsanız sevinirim.