Ayna Kol Zİncİr Sorularim

Tepki
0
Merhaba Arkadaslar Foruma Yeni Üye Oldum...yillardir Yatan Bİsİkletİme Tekrar Bİnmeye Karar Verdİm...ama Bugun Baktimki Ne Zİncİr KalmiŞ Ne Lastİk...Çok Cİddİ Masraf Yapmadan Bİnmek İstİyorum

Sikintilari
1:aynakolda BoŞluk Var...ayna Kol DeĞİŞmeden BoŞluk Gİderİlİr Mİ?
2:jantlarim Emin DeĞlİm Ama Yamukluk Var Gİbİ...eskiden BİsİkletÇİlerİmİz Tellerden Akort Ayari Yaparlardi... Yine BÖle Bİ Onarim Yapiliyor Mu?

DİĞer ParÇalari İse Temin Etmem Gerekecek...

Arka DİŞlİ
Arka Vİtes DeĞİŞtİrİcİ
Zİncİr
İÇ Lastİk

ParÇalari Nereden Temin Edebİlİrm? (ACIBADEMDE OTURUYORUM)
Önerİlerİnİz Nelerdİr..,
TŞkler Herkese Keyİflİ Forumlar

Scudo

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Öncelikle foruma hoş geldiniz...

Sorularınızın cevaplarına gelince,

1.Sebebinin ne olduğuna bakılması lazım ancak aynakoldaki boşluk değişmeden de giderilebilir.
2.Evet, bu teknolojide değişen bir şey olmadı hala aynı onarım yapılıyor içiniz rahat olsun...

Kızıltoprak-göztepe arasında kaçkar bisiklet, velespit, yeşil bisiklet ve delta bisiklet isimli dükkanlar var, ancak bu dükkanlar 700-800 liralardan 8000-10000 liralara kadar fiyatlı bisikletler satan yerler. Yani bahsettiğiniz bisikletiniz ağır kadrolu ve ucuz yollu bir ürün ise bu yerlere yönelmeniz doğru olmayabilir çünkü size gereken komponentleri bulma şansınız az buralarda...

Kolay gelsin...

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
1) aynakoldaki sorun muhtemelen yandaki vidaların gevşemesi yüzünden olabilir. Veya bilyeler dağılmış olabilir. Eğer biraz el beceriniz varsa bir anahtar alıp kendiniz yapabilirsiniz.
2) Şu andada hala yapılıyor.

Ama size tavsiyem gittiğiniz bisikletcinin iyi bir yer olması yönündedir. Çünkü ara sokak bisikletcileri genelde 'bu parça ölmüş abicim değiştirelimmi bak bu çok iyi ama diğerlerinden biraz pahalı' gibi öneriler olacaktır.