Ayna kol değişimi

theoneking

Üye
Tepki
2
İsim
Tuğberk
Bisiklet
Salcano
Bisikletim salcano ng750 pedaldan sesler geliyor ayna koldan sanırsam sorun bisikletçi 35 dedi internetten kendim Alıp yapabilir miyim sizce daha yeniyim bisiklete :)

Scudo

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar herkese keyifli forumlar.. Bir süredir bisikleti yükseltme yolunda değişiklikler yapıyorum. Sonuçta kadro ve vites grubu kaldı. Vites grubunu da mekanik sram red olarak 22 vites grup seti temin ettim. Kadro ile birlikte vites grubunu kullanmayı düşünüyorum ancak sadece ayna kolu şu anki sram apex vites grubuna taksam bir sıkıntı yaşar mıyım? Kas hafızasından söz etmiyorum. Mesela şu anki ayna kol da gxp göbek sram red de.. Fakat ayna yaparakları 50/34 ten 53/39 a yükselecek. Bunun zincire olumsuz bir tansiyonu direnci olur mu?

engursafak

Üye
Tepki
73
İsim
Şafak Özcan Engür
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar herkese keyifli forumlar.. Bir süredir bisikleti yükseltme yolunda değişiklikler yapıyorum. Sonuçta kadro ve vites grubu kaldı. Vites grubunu da mekanik sram red olarak 22 vites grup seti temin ettim. Kadro ile birlikte vites grubunu kullanmayı düşünüyorum ancak sadece ayna kolu şu anki sram apex vites grubuna taksam bir sıkıntı yaşar mıyım? Kas hafızasından söz etmiyorum. Mesela şu anki ayna kol da gxp göbek sram red de.. Fakat ayna yaparakları 50/34 ten 53/39 a yükselecek. Bunun zincire olumsuz bir tansiyonu direnci olur mu?
Zincir kısmına bir şey diyemeyeceğim çok bilgim yok ama ön aktarıcının o aynakola uyup uymayacağına Sram'ın sitesinden bakabilirsiniz; grupsetlerindeki aktarıcıların hangi dişli oranlarına uygun olup olmadığı yazar muhtemelen.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@SerdarCYCoo2Bursa Dişliler büyüdüğünden zinciri mecburen biraz uzatacaksın zaten. Zincir ideal boyutlandırıldıktan sonra bir sorun olmaz. Ayrıca, zincirin kısa olması ihtimali seni zincir bakımından değil de pahalı olan arka aktarıcı bakımından endişelendirmeli :)

Bu kadroya yatırım yapmayacağına yönelik konuşmuştuk diye hatırlıyorum. Vazgeçtin sanırım?

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa Dişliler büyüdüğünden zinciri mecburen biraz uzatacaksın zaten. Zincir ideal boyutlandırıldıktan sonra bir sorun olmaz. Ayrıca, zincirin kısa olması ihtimali seni zincir bakımından değil de pahalı olan arka aktarıcı bakımından endişelendirmeli :)

Bu kadroya yatırım yapmayacağına yönelik konuşmuştuk diye hatırlıyorum. Vazgeçtin sanırım?
Çok teşekkürler, dikkate alacağım 👍 evet, kadroya yatırım yapmayacağım ama son değişim kadroda olacağı için ve bu süreye kadar da bisikletsiz kalmamak adına kadroya göre bir orta göbekli vites grup seti tercih ettim. En kötü kadroya geldiği zaman sıra, yeni nesil bir orta göbekli kadroya göre yine ayna kolu değiştireceğim.. Biraz saçma gibi duruyor ama 😅 kılı kırk yara yara, ihtimallerden yürüyorum. Çünkü ekonomik kaygılar, durumlar, parça tedariği konuları ortada..