Aydın'da Salavatlı - Sultanhisar turumuz

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,
geçen pazar Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz turumuz. imageshack isimli siteye fotoğraf yükleyemediğim için {sanırım artık paralı hizmet verecekler, 30 gün deneme süreniz bitti yazıyor, azıcık ingilizcemle böyle anladım :) } Bu nedenle facebookta paylaştığım albümün linkini alta yapıştırıyorum. Sağlıcakla kalınız.
(link)

Scudo

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Photobucket' ı deneyin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Nedense ilk olarak sucuklara odaklandım :)

Güzel tur olmuş. Epey katılımcı varmış. Gittiğiniz yer de çok güzel.
Pedalınıza sağlık.

Fotoğraf için ben tinypic.com kullanıyorum. Pratik ve üyelik derdi de yok. Tavsiye ederim.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
5 yaşımdan 18 yaşına kadar kaldığım yerdir Aydın. Beni büyüten lise çağlarımın en güzel zamanlarını geçirdiğim yerdir Aydın. Tuğrul Bey Aydın dediniz içimde bir şey cız etti. Ne güzel yerdir Aydın yöresi. Sultanhisar ı Nazilli'si Atça kasabası Köşk'ü Umurlu'su hepsinin ayrı ayrı anısı vardır. Özellikle Sultanhisar dan geçerken yıllanmış çam ağaçları eşlik eder sizlere. Şimdi durup düşünüyorum da keşke bu spora orada başlasaymışım. Bana anılarımı hatırlattığınız için teşekkür ederim Tuğrul Bey.

Bu arada başka upload siteleri de var onlara ekleyin isterseniz. Herkes Sosyal medya kullanmıyor. Örn: (link)

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.Nuri TEKE
@Oktay Erkan

@Mustafa T. Erhan

Güzel satırlarınız için hepinize teşekkür ederim. fotoğraf yükleme sitelerine bir göz atayım. Aydın'a yolunuz düşerse burada çekinmeden çalabileceğiniz bir kapınız var. Sağlıcakla kalınız.

• Beğen
Tepkiler: Oktay Erkan

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Fotoğraftaki yer haramiler mi? Sanırım şimdi Nyssa diyorlar. Bizim köy yavlu şimdi ismi yavuzköy. Baba tarafı Sultanhisar ve Yavuzköy de büyümüş. Bir ara orada sağlam bir bisiklet turu yapmayı düşünüyorum. ^^

Yavuzköy Atatürk'ün dedesi Selanik'e gitmeden önce göçerken bir süre yaşadığı köy. Atatürk'ün öz babasının mezarı burada olduğu söyleniyor. Yerini araştırıyorum. Sultanhisarlı Yörük Ali Efe Sultanhisarlıdır. Yörük Ali Efe'nin babasının mezarı gene Yavuzköydedir. Kurutluş savaşında önemli bir yere sahip olan Malgaç baskını Sultanhisar ve Atça arasındaki derede yapılmıştır. Ziyaret edeceğim yerler hakkında bilgiler edip veya edindiğin bilgiler sonrası oyere gidip bir de görmek hoşuma gidiyor. Bilinçli olarak bir yeri ziyaret etmek gezmek baya güzel bir haz veriyor. ^^ Tavsiye ederim. :)

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Turan Babacan

Merhaba Turhan bey,
fotoğraflardaki antik kent Salavatlı yakınındaki Akharaka. Nysa, Sultanhisar sınırlarında bulunuyor. Oraya da önümüzdeki pazar bir tur var. Buyurun gelin. Ancak yazdıklarınızdan bir noktada sanırım hata var: Atatürk'ün öz babasının mezarı demişsiniz, "öz dedesinin mezarı" olmalı diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kalınız.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Tuğrul Tomba

Wikidia dan babası diyor. Yerini bilen arıyorum bir türlü bulamadım daha. Yerini bilmediğim için bir şey diyemem.

(link)

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Geçen Pazar Aydın'daydım bisikletli bir grup görmüştüm Aydın-Nazilli ana yolundaydı. Siz miydiniz bilmiyorum :) Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen

Erdal YAVUZ

Bisikletkolik
Tepki
80
Bisiklet
Whistle
Tuğrul bey çok güzel bir gezi olmuş,fotolarda çok iyi, ancak; ençok sucuklu fotoları sevdim,ahanda şimdi sucuğa doğru ani bir hamle yapıyorum.Sağlıcakla.

• Beğen