Aydın

montrama

Üye
Tepki
61
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
Herkese selamlar.

Birkaç yıl önce Adana'dan Aydın'a taşındım. Şehri ve ilçelerini çok iyi öğrenmedim. Şimdi bisiklet sürmeye başlayınca normalde arabayla girmediğim ya da gitme ihtiyacı duymadığım yerlere sadece gezmek için gidebilirim diye düşünüyorum. Fakat Aydın şehir merkezine yakın (Şu anda kondisyonum en fazla 30 km yapmama izin veriyor ama yavaş yavaş artırıyorum.) gidilecek çok yer bulamadım. Sürekli Çine yoluna ya da Umurlu tarafına gitmek de istemiyorum. Arabalardan uzak biraz daha doğa içinde yerleri bulmaya çalışıyorum ama nafile. (İllaki vardır fakat ben bilmiyorum.) O yüzden belki Aydın çevresinde gidilebilecek yerleri bilen kişiler burada kullandıkları rotaları paylaşabilir diye düşündüm.

Başlangıcı da şöyle yapayım:

Aydın - İkizdere barajı rotası
Gidiş-Geliş Mesafe: Yaklaşık 30 km
Rota: İncirliova yolu - Kızılcaköy - Dereağzı köyü - İkizdere barajı
Yokuşların zorluğu: Düşük
Yol trafik durumu: İzmir yolu üzerinde araç trafiği yoğun fakat emniyet şeridi oldukça geniş. Anayoldan çıktığınızda trafik neredeyse yok.
Yolların genel durumu: İzmir yolu yeni asfalt ve oldukça düzgün. Anayoldan çıktıktan sonra çoğunlukla stabilize yol ve parke taş mevcut. Çok kısa bir bölüm bozuk satıh ve toprak yol.
Genel görüşler: Sürüşü keyifli, biraz doğaya yakın, fakat ikizdere barajı yakınındaki insan portföyü değişebiliyor (Piknik yapmaya gelen aileler, kafa çekmeye gelenler, kuytu yerlerden faydalanmaya! çalışanlar) Dönüş yolunun büyük bölümü hafif yokuş aşağı olduğu için çok pedal çevirmeye gerek kalmıyor.

Harita:

Belki biraz fazla detaylı olmuş olabilir. Kafamdaki formatı aktarmaya çalıştım sadece. Umarım katılım olur ve faydalı bir konu başlamış olur.

• Beğen
Tepkiler: Shanyu
Scudo
Tepki
0
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
selam ben bisiklet tur yapmak için başvuracaktım

selam ben bisiklet tur yapmak için başvuracaktım

Tepki
77
İsim
Dj Engin Öztürk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.10-15 gün Aydın da kalacağım.Yol bisikletim var.Gidebileceğim güzel rotaları tavsiye edermisiniz lütfen? Aydın otogara yakın muhit,Cuma Mahallesi. Birlikte de pedallayabiliriz. Maksat her yerde bisiklete binmek :)

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Dj Engin Öztürk Merhaba,
facebook hesabınız varsa, "bisikletliler Derneği Aydın Şubesi" grubunda paylaşmanızı öneririm. Yol bisikleti kullanan epey arkadaş var. Ben naçizane rota tavsiye edebilirim. 1- Aydın -Çine duble yol asfalt kalitesi güzel, emniyet şeridi var. Bir yerde rampa var. Gidiş dönüş yaklaşık 60 km. 2- Aydın-(bunun ilk 20 km.si yine Çine yolundan) Savrandere- Bahçearası- Çakırbeyli Koçarlı-İncirliova- Aydın. Diğer rotaya göre daha az tırmanış var. Toplam yol yaklaşık 75 km. Eğer bol rampalı istiyorsan: Aydın merkezden üniversite merkez kampüse tırmanıp zafer meydanına inip, oradan hükümet bulvarına devam edip Kalfaköy Danişment köyü yolundan tırmanıp geriye Kemer mahalesine inip yeniden şehir merkezinde olursunuz. Toplamda 10 km civarı olur herhalde. Başta da dediğim gibi facebook üzerinden daha fazla dönüş alabilirsiniz. Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Tepki
77
İsim
Dj Engin Öztürk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tuğrul Tomba Çok teşekkür ediyorum.Rotalara mutlaka gideceğim :) Facebook a da yazayım hemen.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba ben Ahmet Aydın Nazilli'den katılıyorum şuan bisikletim yok ama temmuz ağustos aylarında almayı planlıyorum araştırdığım markalar TREK SPECİALİZED GİANT MERİDA SCOTT FELT CANNONDALE LAPİERRE PİNARELLO inşallah bu saydıklarımdan birine yaz bitmeden sahip olabilirim. Değerli tavsiyelerinizi beklerim.

bir sorum olacak Endurans kadro nedir Gravel kadro nedir aradaki fark nedir başlangıç yol bisikleti alacak birisi hangisine dikkat etmeli modeller TREK 1 SERİES 1.2 GİANT TCR SLR 2019 GİANT CONTEND 1 (bu bisiklet endurance kadro ) yada başka tavsiye edebileceğiniz modeller varsa beklerim

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Arkockutay

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Kutay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İzmie- Kuşadası arası dolanıyorum. Bu yerlerden başlayan turlara katılabilirim.

Melamy

Üye
Tepki
3
İsim
İbrahim
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Aydınlılar, ben de aydın merkezde yaşıyorum, buralı olanlar bilir üniversite biraz tepede kalıyor ve ADÜ Tıp fakültesinde doktorum, haftada 2-3 gün çıkmaya çalışıyorum ama burda çalışan başkaları varsa aslında birlikte yapsak çok daha zevkli olabilir, bunun yanında birkaç arkadaş ile küçük veya orta çaplı turlar yapıyoruz fakat sayımız az olduğu için her zaman herkes aynı zamanlarda müsait olmuyor ve sanırım aralarında en fazla vakti olan benim, en son Aydın'dan Muğla'ya gittik geldik en uzun yolumuz vu oldu. Aranızda benim gibi arkadaşlar arayan varsa aydın içinde tanışabiliriz

Son düzenleme:

osmann68

Üye
Tepki
2
İsim
Osman
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaslar, sokede yasiyorum ben de, bir sehir/yol bisikleti alma arefesindeyim ama cok bilgisiz oldugumu anladim biraz forumu karistirinca, yardima ihtiyacim var acikcasi, konu acmayi da beceremedim bir turlu, 5052447133 numaram vakti ve sabri olan birinden yardim bekliyorum acil.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@osmann68 söke'de yaşıyorum ben de, yardım ederim seve seve. Özelden ulaşabilirsiniz

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bu forumu cozemedim tam olarak, ozelden mesaj atmayi bile bulamadim, tel yazabilir misin, tesekkur ettim simdiden
Merhaba,
bu okuduğunuz bölümün sol tarafında, mesajı yazan kişinin bilgilerinin hemen üstünde özel mesaj gönder düğmesi var. Sağlıcakla kalın.

Ali Ozan

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar, bende baba memleketi Aydın'a atandım. Merak ettiğim burada destek alıp alışveriş yapabileceğimiz popüler bisiklet mağazaları veya dükkanları hangileridir? Aydın'ın içini hiç bilmediğim için sorma ihtiyacı duydum. Ayrıca bisikletliler derneği Aydın şubesinin facebook dışında kullandığı başka bir platform var mı? Teşekkürler :harika:

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar, bende baba memleketi Aydın'a atandım. Merak ettiğim burada destek alıp alışveriş yapabileceğimiz popüler bisiklet mağazaları veya dükkanları hangileridir? Aydın'ın içini hiç bilmediğim için sorma ihtiyacı duydum. Ayrıca bisikletliler derneği Aydın şubesinin facebook dışında kullandığı başka bir platform var mı? Teşekkürler :harika:
Merhaba,
hoş geldiniz. Yeni iş yerinizde başarılar dilerim. Aydın'da bisiklet kullananlar arasında en popüler iki bisikletçi var. Bir tanesi Sarızeybekler konumu(link) Mimar Sinan Mahallesinde. Sarızeybekler'de her türlü bisikleti satın alabilirsiniz, aynı zamanda shimano service center olarak hizmet veriyor. İkincisi de İki Teker Bisiklet Tamir ve Bakım Atölyesi burasını konumu da (link) . Sarızeybeklerin 2-3 dükkan güneyinde. İkiTeker'de ise aynı zamanda lisanslı bir yarışçı ve bisiklet antrenörü Abdullah isimli arkadaşımız tamir bakım hizmeti veriyor, ayrıca elinde bir miktar kullanılmamış ve 2. el satılık bisikletler var. Arkadaşımız aynı zamanda İki Teker Spor Klubü ile genç ve genç hisseden :) arkadaşlarla hafta içi veya hafta sonu erken saatlerde yol bisikleti antrenmanı yapıyorlar. Bunların dışında sanayi içinde ve şehir içinde bir çok mahallede bisiklet tamircileri ve satıcıları var (beyaz eşya dükkanları vb.) Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin, benim bildiğim kadarıyla sadece facebook hesabı var. Her perşembe akşam şehir içi veya yakın köyler ve her pazar yakın ilçelere günü birlik turlar düzenleniyor. Sağlıcakla kalın.