Aydın' da Harika Bir Organizasyon Gerçekleştirdik (Bol Resim İçerir)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Değerli dostlar, birkaç gün öncesinde forumumuz kanalıyla duyurusunu yaptığım organizasyonu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız münasebetiyle başlayan Gençlik Haftamızın planlı etkinliklerinden ilki, Aydın' ın güzel ilçesi Yenipazar' da (Cittaslow Yenipazar) bir bisiklet şenliği idi. Yenipazar, öteden beri bisiklete önem veren, meseleyi özümsemiş güzel bir ilçemizdir. Hatta ilçe merkezinden Meslek Yüksekokuluna kadar olan 3 km lik yol, "Yoğun Bisiklet Kullanım Güzergahı" dır ve belediye bu amaçla, öğrencinin kullanımına yönelik 20 kadar bisiklet alarak öğrenci ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Yani ilçe bisiklet kültürünü bu kadar benimsemiş bir durumdadır.
Her sene ilçemizde bisikletin de dahil olduğu bir organizasyon mutlaka gerçekleştirilir. Bu yıl da Gençlik Haftası sayesinde bisikletseverler olarak buluştuk. Tertip komitesinde de yer aldığım için buradan özellikle teşekkür etmek istediğim bazı isimler var. Öncelikle teşekkür borcumu ifa etmeliyim.
Başta İlçemiz Kaymakamı Sayın Muhammed Sait Baytok' a teşekkür ediyorum. Bisikletin organizasyona dahil edilmesi fikrine sahip çıktığı ve her türlü desteği verdiği için,
Belediye Başkanımız Sayın Zafer Savcı, İlçemiz komite üyelerinden Mahmut Bey ve Necdet Beye, ayrıca yol emniyetini sağlayan ilçemiz Jandarma ve Emniyet Yetkililerine teşekkür ederim. Hiçbir aksama olmadan organizasyon nihayetlendi sayelerinde.
Özel bir teşekkür de Türkiye Bisiklet Federasyonu Aydın İl Temsilcisi Sayın Bayram Kurşunel ve Bisikletliler Derneği Aydın İl Temsilcisi Sayın Hümeyra Yıkılmaz için. Sağolsunlar, yaklaşık 70 katılımcı ile güne renk kattılar.
Bir teşekkür de, sonradan organizasyona katılan Nazilli Bisiklet grubuna.
Organizasyon, parkuru ilçe merkezinden Aşağı Dip Gölü ne kadar belirlemişti. Aydın ekibi sağolsun, 40 km nin ardından biraz daha yoruldular. Dip Gölü, ilçenin yer altı suyu ile beslenen güzel bir mesire alanı. Geka projesi ile finanse edilerek ilçeye kazandırılmış bir değer. Gerçekten güzel bir tabiat parkı. Bir kuş gözlem evini de bünyesinde barındıran Dip Gölü nde çeşitli tatlı su balıkları da yaşamaktadır.
Dip Gölünün dönüşünde, Yıldız, Genç, Master vb kategorilerde yarışlar da yaptık. Belediyenin dağıttığı kumanyalarla biraz enerji depolayan yarışçılarımız güne ayrı bir hava kattı. Resimlerin son kısmı, yarışa dair fotolardır. Burada dereceye giren arkadaşların madalya seremonilerine ait resimler var. Sunum sırasında öğrenebildiğim kadarıyla isimlerini doğru bir şekilde vermeye çalıştım. Yanlışım olduysa kusura bakmasınlar artık :)
Şimdi biraz fotoğraflara geçelim.(Resimlerin bazılarında Yörük Ali Efe nin heykeli görünüyor. Yenipazarlı Yörük Ali Efe ve Kızanları, Kurtuluş savaşımız sırasında işgalci Yunan ordularına ilk baskın yapan yerel milis grubudur ve başarılı olmuş halkın moralini yükseltmiştir)
Önce şirin ilçemiz Yenipazardan bazı kareler.
(link)
(link)
(link)
(link)
Sevgili Hümeyra Hanım, çok teşekkürler.
(link)
Bayram Bey(sarı forma), Hümeyra Hanım ve Kaymakamımız (gri gömlekli genç Kaymakamımız :)), start vermeden hemen önce
(link)
(link)
(link)
(link)
Çekebildiğim kadarıyla benim objektifimden bir kare, Dip Gölüne giderken.
(link)
(link)
(link)
(link)
Ve Yarış Sonuçları.
Yıldızlar
1. Sedat (mavi formalı), 2. Gökhan (kırmızı formalı) ve 3. Onur
(link)
Gençler
1. Emrah (koyu mavi forma), 2. Caner (siyah forma) ve 3. Uğur. Yalnız Uğur un yarış bisikleti ile yarışmadığını (sanırım tur bisikleti) belirtmeliyim :). Tebrikler
(link)
Büyükler
1. Abdullah (koyu mavi forma), 2. İbrahim (Etixx forma) ve 3. Zafer
(link)
Master
1. Mehmet (mavi, Aydın forması, ortada), 2. Ali (beyaz t shirt) ve 3. Uğur
(link)
Bayanlar
1. Ünzile (mavi siyah forma), 2. Orkide (Beyaz Forma) ve Melike
(link)
Bu da topluca bir resim. Bütün katılımcılara ve emeği geçenlere çok teşekkürler. En kısa zamanda güzel bir organizasyonda daha birlikte olmak dileğiyle :)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul
Scudo

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Yusuf Z. Şipal Güzel bir etkinlik olmuş, bir ayağı Aydınlı biri olarak bu duruma inanın çok ama çok sevindim. Dedim güzelim Aydınım'da bu işi benimseyip yapan insan varmış be dedim inşallah her sene devamını bekle ve daha da büyüyerek katılımcıların tap yapmasını isterim. Evet Nazilli bisiklet grubunu takip ediyorum ve hatta bir abimiz ayda bir Denizliye geliyor, yüz yüze olmasa da az çok tanıyorum. Bu konuda Aydın Merkezin bir bisiklet topluluğundan söz edilmemesi üzücü bir durum. Facebook'da da etkin değiller Nazilli'lere nazaran. Bu arada ben de bu yaz Denizli-İncirliova-Kuşadası yapacağım eğer yol üstüne yakınsanız görüşebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal