Ayda kaç kez sinemaya gidiyorsunuz?

Ayda Kaç Kez Sinemaya Gidersiniz?

• Toplam katılım
    72

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Ayda kaç kez sinemaya gidiyorsunuz? Her ay değişir ama ortalama bir şey yazın...

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
hiç huyum değildir. hayatım da izlediğim filmleri toplasan bi jantın tellerinin sayısı kadar yani. çok nadir giderim.şaka şaka zaman bulamıyorum bisiklete bile sahab erkenden bilenlerdenim. barbaros güzel yapmışsın yani öbürkinden güzel diyecem ama kimse anlamıyacak neyse aramızda kalsın :))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
vallah sinemaya niye para veriyim her gün evde en son filmleri izliyom (;

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
üzülerek söyleyeyim Para oldukça,kafama estikçe ayda 1 kez giderim. ;)

typhoon

Üye
Tepki
2
Yaa arkadaşlaryapmayın yaaa!
Pazar sabahı, sevgilinle gidip şöyle rahat ve güzel bir salonda (mesela Acıbadem Tepe Cinemaxx'ı öneririm ) film seyrettikten sonra, üzerine güzel bir yemek yemekten daha güzel birşey ne olabilir. :eek: :rolleyes: Aaa bir de film seyrederken içilen aromalı bir kahve ve yanında çikolatalı kurabiye :lick3:
Mutlaka yapın... :)

• Beğen
Tepkiler: t-genc

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Evet ya sinemanın keyfi bence hiçbirseyde yok!. Ben en çokda ne özlüyorum biliyormusunuz? Açık hava sinemalarını. Hiç kalmadı. Hayır hala var dediğinizi duyar gibiyim ama yok Hilton açık hava sineması demiyorum. Eskiden olurdu ya gerçekten açık havada, küçük yastıkları olan tahta sandalyelerde seyredilenlerden.

Alakasız olucak ama bir anımı anlatayım çok hoştur :

Ufakken aileden üç beş harçlık alırdık, ciklet çukulata derken hiç sinemaya gidecek paramız kalmazdı. Bizim mahalledeki sinemanının perdesinin gözüktüğü bir yükseklik vardı. Oraya ilk gidebilmek için koştururduk beleş izleriz diye ama filmin hep sol tarafını görürdük :) cocuk aklı işte. Bende evdekiler geç yemek yiyorlar diye pek yetişemez hep sonda kalır izleyemezdim. Sonra baktımki hic filim izleyemiyorum. Ne yapayım diye düşünürken, bir gün üst kat komşusuna oturmaya gittiğimizde oğullarının ( o zaman bizden yaşça büyük) sinemanın bilet satış kısmına girdiğini duydum. Benide çok severdi.Hemen aklımı çalıştırdım ve abi abi peşinde gezmeye başladım. Tam 1 hafta sonra ise bilet odasında yanında ona yardım ediyordum. Ayrıca her gece deli gibi çekirdek verirdi ve bilet odasından filmin bir kısmı (ne yazıkkı sansıma bu seferda sagdan bır kısmı gözüküyordu :) ). Ne kadar bahtsızım diye düşünürken 1 hafta sonra orada ilk işimi bulmuştum. Sinema sırasında bilet satış bittikten sonra içeri girebilecek, tüm filmi izliyecek hemde hem sağını hem solunu :) :), bunun karşılığında sinema sonrası yerlerde olan boş gazoz şişelerini toplıycaktım. Tabi hemen kabul ettim. O hafta diğer arkadaşlarımın yüzlerini görecektiniz...

O sinemanının anıları bende hep mevcuttur. O zamanlar kaç yaşımdaydım tam hatırlamıyorum ama su an 30'um. Aradan yıllar geçti, şu an oturduğumuz bina o sinemanın bulunduğu yer... :)

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Sinemayı ve tiyatroyu severim, genelde de ayda 1-2 kez giderim, onun dışında kaliteli olmak kaydıyla da birçok film izlemişimdir divx olarak..

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Oy vermeyen arkadaşlarıda oy vermeye davet ediyorum :)

hijack

Üye
Tepki
1
ne yalan söyleyeyim barbaros anını okudum çok hoşuma gitti valla anket oylarımı? yaptım yaptım ahanda yukarıda valla...
bide bişey soracam yaw neden daha fazla reklamı yok forumun nerdeyse kimse bilmiyor :(
SEVGİLERLE dostlar

• Beğen

epoxtr

Üye
Tepki
1
Ev sinema sistemleri evde sinema keyfini doruğa çıkarma konusunda üstüne yok. bu konuda ev sinema sistemi destekçilerine katılıyorum. Fakat katılmadığım nokta ise evin; bir sinema olmadığı. Bilmem anlatabildim mi? :brutal324

• Beğen

MoHiCaN

Üye
Tepki
1
ehueuheuh. hayatımda hiç sinemaya gitmedim desem yalan olmaz herhalde. bilgisayar böle işte insanı asosyal yapıyor. ah ah hani benim gençliğim :(

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sinemamı, oda ne? Sizin ev sistemlerinden haberiniz yok galiba. Ben gitmem.:):):)

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Kafama estikçe , iyi yapımlar için gelen teklifleri değerlendiriyorum. :cool: :ci:

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Selam
Sinema mı ? :(
Ahhh ah nerede o guzel sinemaya gitme duygusu, nerede o guzelim acik hava sinemaları,
Kalamış'ta vardı, Todori'nin yanında, sanırım ben orta okula gidiyordum o zamanlar, Jerry Lewis'in bir filmi oynamıştı. O tarihlerde birbirine yanyana çakılmış durumda tahta iskemleler vardı, yanımızda ince minder taşırdık. Hiç unutmuyorum, Charlie Chaplin (Şarlo) filmine gitmiştik ailece. Tepinerek gülmekten altımdaki sandalye kırılmıştı. :D
Çıtır çıtır çekirdek çıtlatırdık, patlamış mısır yerdi bazılarımız. Sigara içerdik ilerleyen yaşlarımız da. Ve o muhteşem Alaska frigooo dondurrmaaaaaaaa. :lick3:
Bu günkü o berbat alaska frigo ile alakası bile olmayan dondurmadan bahsediyorum.
Tabiii yaaaa, bende hayatımda bir eksiklik var diyordum, şimdi daha iyi anlıyorum,
1973 ler de sinemaya gitmek bir ayrıcalıkmış, çok güzelmiş o günler.
Büyüdüğümüz yaşlarda o muhteşem Süreyya sineması vardı, hatırlıyorum.
Ama sonrasını pek hatırlamıyorum. Ucuz Çin flimleri vardı. Çank Lee, Çanklee'nin amcası,
vs. vs. gibi. Birde berbat, sex gorunumlu, yerli yapım flimler vardi. Aydemir A. oynardı.
Sanırım o zamanlardan beri senede 2-3 kez sinemaya gider oldum. Sonra Vcd edimdim ki, bu cok zevksizdi. Ardında DVD sahibi oldum. İlk seyrettiğim zamanlarda sinemada cok güzel olmasına rağmen evimdeyken yerimden sıçrıyordum korkarak, alışmamışım, arkamdan yanımdan extra sesler geliyordu. Derken ucuz, vcd den bozma Dvd ler piyasayı sardı, sesler eksildi, dolayısıyla DVD seyretme keyfimde kaçıverdi.
Yani zaman içinde sinema keyfim hiç kalmadı. :mad:
Sewgiler

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Turhan kardes oy vermemıssın ankete onuda verseydın barı yaw :)

tico

Üye
Tepki
1
Ben bundan 3 yıl öncesine kadar her hafta sinemaya giderdim. Simdi ise TV bile seyredemiyorum. Çünkü benim artık biri 2,5 yaşında diğeri 8 aylık iki kızım var. Onlar sayesinde piyasadaki bütün çizgi filmleri izledim.
Bir de sinemaya gidemiyorum diye ev sineması da aldım ama nerdeee!
Tam filme baslıyorum bir ses
-BABAAAA ben balık nemo seyretmek istiyommm.
Artık bilumum çizgi filmi abartmıyorum en az 20 kere seyretmişimdir. Film seyredebilmek icin uykumdan feragat ediyorum...

Fakat bu durumdan hiç rahatsızlık duymuyorum onu da belirteyim.... Çocuk sahibi olmak isteyenlerin dikkatine.

• Beğen

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193

Hahaha süper,. Evet artık cizgi filmlerı ındırın bari bizim film download kısmından. Çocuklarla cocuk olmakda guzel :)

Sevgiler.
Barb.

cosinus_fi

Üye
Tepki
1
Aslında pek sık sinemeya gitmem, Ev sistemim de yok, anket şıklarında yılda bir olmadıgından ayda bir kezi işaretledim.

Sinema Sinemada izlenir. Evde en kaliteli sinema sistemiyle sinema izlesende o tv izlemek olur.

Sinemanın atmosferi farklı oluyor.

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Ben sinemaya sadece görsel efektleri çok güçlü olan filimlerde gitmeyi tercih ediyorum.Örneğin Yüzklerin Efendisi ,yada Matrix gibi.Hoş bunları sonradan evdede defalarca izledim :)

Ama bunun dışındaki filimleri evde izlemeyi tercih ediyorum.Özellikle kış aylarında canıma kastım mı var?! Sıcak evimde mısır pırpırlarım, sıcak çayım, pufuduk yastığım ve koltuğumla bir bütün oluyoruz ekran karşısında.

• Beğen