Ayaş Dut Festivali'nde Yaşadıklarımız

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

 1. KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Merhaba Arkadaşlar,
  Bir festivali daha anlamlı bir şekilde sonlandırmış bulunuyoruz. .hi

  Sabah buluşma noktamız olan Çiftlik Kavaşağı'na geliyoruz. Saatime bakıyorum tam olarak 6:00.
  Şimdi bu noktaya kimler gelecekti diye düşünmeye başlıyorum... 5 kişiyiz, 2sini Batıkent'ten birini Eryamandan diğerini Sincan'dan alıcaz. E peki son kişi kim? Göker yok... Acaba gelmeyecek mi. Bakıyoruz hiç birimizde telefonu yok o da bizi aramadı öyleyse gelmeyecek diyip 6:15'e kadar bekledikten sonra yola çıkıyoruz.
  [​IMG]

  İleriden Funda'yı almamız gerek ama Funda ortalıkta yok... Aghhh uyuyakalmış. Yükses ses tonuyla bir kaç güzel sözden sonra hemen yola çıkıyor. Baktık bize doğpru sallana sallana biri geliyor. Acaba kim bu? Funda mı? Göker mi? Derken karşımıza Levent Abi çıkıyor... .oha E abi sen yazmamışsın siteye bir şey. Gelip gelmeyeceğpin belli değildi. Kesin olmadığı için bir şey yazmak istememiş. İyi ki Funda'yı beklemek için durmuşuz. Yoksa hayatta yakalayamazdın diyip basıyoruz.

  Tamam haydi bakalım inşallah başka sorun çıkmaz diyoruz. Tempoyu biraz artırıyorum. Hoooop Serci'yi de attık arkaya... Şimdi bas bas bas pedala.

  O da nesi? Semih'in lastiği patlıyor... :roll: Haydi hemen yapıp yola çıkalım diyorum. Benim tek endişem sıcakta rampalarda sürünüyor olmamız.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Funda Hemşosu Serkan'ı uyandırmaya çalışıyor...
  [​IMG]

  Biz de foto çekmeye... (Engel olmaya çalışsan Serci yüzünden)
  [​IMG]

  Optimum'dan Burak ve Serkan'ı da konvoya takıp bari düzlükte hız yapalım diyip yükleniyoruz. Ancak Eryaman - Sincan tarafındaki yol çalışması yüzünden karşı şeride geç gel toprağa çık derken yine zaman kaybediyoruz...

  Her şeye rağmen beklediğimden iyi gidiyoruz. Ancak tam karşımızdan esen rüzgar bizi baya engelliyor. En iyi rüzgar duvarı olarak Sercan'ı seçiyorum. "Arkadaşlar herkesin beni bu gözle görüyor olması çok can sıkıcı," diye esprili bir şekilde takılıyor. Yok canıııım yanlış anladın sen bizi. Ben seni sen olduğun için olduğun gibi çok seviyorum (yani irice hehehe). .heh Sonradan katılan arkadaşları saymazsak ilk molayı evden çıktıktan 45km. sonra Aysantı Geçidi'ne tırmanılan uzun rampadan önceki çay bahçesinde veriyoruz. .oha Dilim damağım kurumuş, dizlerimde ağrılar başlamış, kaba etlerim uyuşmuş durumda. .oly

  Gözleme kokuları herkesi cezbetmiş durumda. Sakın yemeyin! Yokuşta yağlı yağlı ağzınızdan gelir zorlanırsınız diyorum. Evden çıkmadan önce hazırladığım bazlama arası peyniri göstererek "bazlama yiyin" daha iyi diyorum.
  [​IMG]

  Bak bak şu yakışıklılığa bak büyüyünce bisikletçi olur inşallah...
  [​IMG]

  Sercan iki dakikada dinlenmeye gelen kamyoncuları ayarlıyor. "Abi yokuşun tepesine kadar bizi çıkarır mısın diye?" Arkadaşlar gelmek isteyen gelsin istemeyenler pedallasın tepede buluşucaz diyoruz. Valla ne yalan söyleyim sıcakta gözüm hiç yemiyor. Alnımdan akan ter gözüme girince yakıyor. Ben varım diyorum. Diğer ben de varım diyenler Serkan, serci, Funda, Halim... Gerisi pedallamayı tercih ediyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Yokuş o kadar çabuk bitiyor ki amaan bunun için mi binmişiz diyoruz. Korkuttukları kadar da değilmiş. Neyse ki güneşin etkisinden biraz da olsa kurtulduk.
  [​IMG]

  Muhteşem bir inişten sonra yeniden rampalar başlıyor.
  [​IMG]

  Rampa başına az kala çiçekleri görünce dayanamıyorum. Fundayı da durdurarak gel foto çekelim diyorum. (İyi anlaşıyoruz canııım önceki rampada da elma ağacı için durmuştuk hehehe)
  [​IMG]

  Haydi gençler bir kiiii... Burak'ın ayağında bir problem var yanımıza gelmesini bekliyoruz.
  [​IMG]

  Kısa dinlenmeler ve grubu birleştirme aralarından sonra nihayet Ayaş'a inicez. "Kimse beni geçmesin lütfen, yavaşça düzeni bozmadan tek sıra halinde güzel bir giriş yapalım" diye arkadaşlara ricada bulunuyorum. Çok muntazam bir şekilde inişi gerçekleştiriyoruz. Arada kaçamak yapan Semih ile Tolga gözümden kaçmadınız bu arada... :wink:

  Tam merkeze yaklaştık dönücez bakıyoruz iki kişi eksik. Serkan ile Levent Abi. Bekliyoruz bekliyoruz gelen yok. Acaba mıcırdan düştüler mi bir şey mi oldu diye meraktan çatlıyoruz. Arıyoruz telefonu duymuyorlar. Bir kaç arkadaş hemen yukarıya tırmanmaya başlıyor. Biz de bu arada gelen arabaları durdurmaya çalışıyoruz ki yukarıda bir kaza falan gördüler mi diye soralım. İnsanlar çok duyarsız. Kimse durmuyor. Baya bir uğraştan sonra bir araç duruyor ve sorun yok bi arkadaşınız bisikleti ters çevirmiş bir şeyler yapıyor diyince lastiğin patladığını anlıyoruz.

  Ekip tamamlanıp tüm patlak lastikler yamandıktan sonra nihayet merkeze giriş yapıyoruz. Arkadaşlar zaman kaybı olmasın diye yanınızda mutlaka yedek lastik getirin demiştim. Lütfen uyarılarımı dikkate alınız. Bi kişi iki kişi derken çok fazla zaman kaybedebiliyoruz. (Merkezde sıkışıklıktan foto çekmeyi unutmuşum.)

  Merkezden sonra çok dik bir rampa tırmanıp göl tarafına şenlik alanına varıyoruz. Yolda durdurup ellerimize dut veriyorlar. Biz de çadırın altına girip tatlı tatlı yiyoruz.
  [​IMG]

  Hemşoların enerjisi yerine geldi. Birlikte dur dağıtıyorlar.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ohhh Şunun rahatına da bakın. Bana gülerek işaret yapınca yanına gidiyorum.
  [​IMG]

  Dedesi giydirmeye çalışıyor ama o ısrarlı.
  [​IMG]

  Babaannesi gel kızım dolma al diyor. Valla alırım teyze acıktık bakıyım nasıl olmuş diyorum. Derken piknik sofrasında börek, çörek, mercimek köfte, çay hepsinin tadına bakma imkanı buluyorum. Peki tek başıma mı? Elbette ki hayır... Tam 11 kişi... .oha .oha .oha
  [​IMG]

  Teyze yapma eyleme aramızda kalsın şu canavarları çağırma talan ederler valla dediysem de siz de gelin hepiniz gelin diye bizi sofralarına davet ediyorlar. Oğlu ve bir kaç misafiri gelmemiş yiyecekler çok gelmiş. Dünya yiyoruz ama bir o kadar da artıyor. Maşallah ne bereketliymiş. Allah razı olsun, çok büyük sevaba girdiniz. (Bu arada Serci bizim için sipariş ettiği 11 kahvaltıyı da iptal ediyor.)
  [​IMG]

  Teyzem Rizeli. Misafirperverliği karşısında ağzımız açık kalıyor. Tekrar tekrar teşekkürler buradan kendilerine... (Serkan kafasındaki havlu düğün konvoyundna düşmüş. O da alıp önce bisiklete sonra kafasına bağladı. Ha bu arada Sercan'ın da yüzünü yıkayıp sildiğini söylemeden geçemicem. Amma işlevselmiş heheheheh)
  [​IMG]

  Amcamız Cebeci'de muhtar oğlunun ise Kurtuluş da dükkanı varmış.
  [​IMG]

  Hele helee bisikletçilere bakın heleee...
  [​IMG]

  Beynim pişti, yapamıcam galiba diye ben gölgede durmayı tercih ediyorum.
  [​IMG]

  Kendini Teksas'da mı zannettin Haliiiimmmm. .hah
  [​IMG]

  [​IMG]

  Merkeze dönüp meşhur Ayaş güvecini deneyelim bakalım diyoruz. Hakikaten çok lezzeti ama çok yağlı. Kaşık kaşık yağını süzüp atıyorum. Ekmeğini banarak yiyen Funda ve Serkan yarıda tıkanıyor ve güveçlerini Halim'e veriyorlar. Maşallah Halim'de de ne mide varmış. Ha babam ye de babam ye... .heh

  Yemekten sonra yatacak yer arıyoruz. Doğru düzgün yatacak bir yer yok. Ne park ne bahçe. Bundan sonraki turlara matımızı da getirmeye karar veriyoruz. .bike Çay bahçesine gidip seriliyoruz yerlere ama beton.

  Ordan kalkıp başka çay bahçesine hehehe... Deniyoruz işte teker teker. Amanın burası 2006 yılında yaptığımız Ankara Turu'nda durakladığımız yer. Ben şurada mayışmıştım, bu masada karpuz yemiştik, şu masada haritada yol çizmiştik...

  Bu arada bahçede gördüğüm karadut ile yorumlarım değişiyor. Turlarda yanınızda bulundurmanız gereken 3 şeyden biri minyon bir bisikletçi. Kedi gibi ağaca tırmanıyor. Başlıyor ağzına atmaya. Valla düşürürüm bak çabuk bana da ver diyince dutlar gelmeye başlıyor. Çok küçük bir ağaç ve tam olgunlaşmamış. (Çarşıdan alacaktık unuttuk, sonra da bitti ühhü) Naaaaam br güzel ki sormayın. .ok Murat'ın eller adam öldürmüş gibi. "Bunun için beni çıkardınız di mi diyor." Ne alakası var Murat ben çıksam ağaç yana yatar hahahaha. Kendimi affettirmek için sabun veriyorum hehehe.. .heh
  [​IMG]

  Hemşolar iş başında. Funda ile Serkan ben pis yerde oturamam diyip başlıyor etraftaki çöpleri toplamaya. (Biz dut peşindeyiz bu arada)
  [​IMG]

  Çevreden gören çocuklar da görüp yardıma geliyor. Helal sana Funda eğitim işte böyle verilir.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Sağ olsun Halim hepimize pamuk şekeri alıyor. Ama bizi böyle kandıramaz tabi orası ayrı. .hah Murat Aydın'ın mangal organizasyonundan sonra bize katılan Murat ve Mustafa çifte mutluluk yaşıyorlar bugün. Ne mutlu onlara... .heh
  [​IMG]

  Yorgunluktan ve uykusuzluktan ağzı açık uyuyanlar mı var ne! .heh
  [​IMG]

  Akşam konsere de kalmaya karar veriyoruz. Belediyenin sözü var. Hangi saatte isterseniz sizi Ankara'ya bırakacağız diye. Vur patlasın çal oynasın eğleniyoruz.

  Kalabalığa ve geç saate kalmayalım diye hafiften otobüslerin son durağına gidiyoruz. Yol muhteşem. Gökyüzü yıldızlarla dolu. Pişen beyinlerimiz nihayet serin havada soğudu. Bisikletleri sökelim diyoruz ancak hangi otobüsün kalkacağı belli olmadığı için elimiz kolumuz bağlı kalıyoruz.

  Bari dinlenelim diyip otobüsün birinde uzanıyoruz. (Öğlendne beri aradığımız şey. Ne de olsa sabah 5den beri ayaktayız.)

  Nihayet kalkışa geldik. Ama biz yine acıktık. Saat 12'yi geçti. Merkezde köfte yapan biri vardı diyip bir kaç kişiyi aşağıya atıyoruz. Herkes dağılıyor adamın elinde kalmış köfteler... Doldurmuşlar ekmeğin arasına... Ohhh şimdi çok daha mutluyuz... .;
  [​IMG]

  Haydi artık Ankara'ya dönme vaktiii... Birazcık kestirelim bari... .evet

  Bizi festivalde en çok rahatsız eden şey yaklaşan seçimler nedeniyle belediye başakanının hakkındaki siyasi konuşmalar ve etkinlikler. Festival alanına gelen Deniz Baykal da işin tuzu biberi oldu. Tamam belki biraz yapılabilirdi ama festivale damga vuran bunlar olmamalıydı diye düşünüyouz. İlgi oraya kayınca bisikletlere yetkililerden kimse bakmadı tabi. Oysa ki ne kadar da önemli bir mevzuu. Ancak halkın çok fazla dikkatini çektiğimiz aşikar. Bize de bu yeter. Koltuk sevdası yapacak kadar büyük selelerimiz yok çok şükür!

  İkinci yaşadığımız sorun ise bizi Ankara'ya kadar bırakacağını söylemişlerdi. Koskoca otobüs boş gitmesin diye Sincan'da aktarma yaptılar. Haydiii söküp yerleştirdiğimiz bisikletleri bir daha taşıdık. Büyük ihtimalle şoförlerin kafasına göre aldığı bir karardı. Bunun hesabını kime nasıl verirler onu da bilmiyorum. :roll: Araç konusunda yardımını esirgemeyen belediyeye ve araç amiri Nuri Bey'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Her şeya rağmen böyle basit olumsuzluklara takılacak kişiler değiliz. İnanılmaz çok eğlendik, bolca muhabbet ortamı bulduk...

  Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle efeeeeeem... .heh
   
 2. Metin Güler

  Metin Güler Kıdemli Üye

  Kayıt:
  26 Haziran 2007
  Mesajlar:
  370
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  BURSA
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  güzel bi gezi olmuş gerçekten ayaklarınıza sağlık..buarada ufaklığa bittim ya çok doğal:D
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 3. jemboy

  jemboy Kıdemli Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2006
  Mesajlar:
  392
  Beğeniler:
  684
  Şehir:
  eskişehir
  Seviye:
  vala arkadaşlığınız gezideki ortamlarınız süper imrenmemek mümkün değil doğrusu canımız ceke ceke izliyoruz teşekkürler....
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 4. enis57

  enis57 Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  307
  Şehir:
  İSTANBUL/MALTEPE
  Seviye:
  valla varya
  gün içerisinde iş güç strees felan bi şekilde geçiyor,,,,
  çok sinirlendiğim bişşi olduğunda (sizi zaten yakından takip ediyorum)
  resimlere bakınca inanın o kadar rahatlıyorumki.........
  o yüzden ben sizi seviyorum sizde beni seviyorsanız resimleri ihmal etmeyinnnnnn
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 5. mustafa-yapıcı

  mustafa-yapıcı Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  189
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  konya
  Seviye:
  elinize ayagınıza sağlık güzel resimler
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 6. derya.yildirim

  derya.yildirim Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  785
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Süper olmuş Kevser süper. Ben de haberlerde sizden nebze bahsedilmediğini görünce üzüldüm. Deniz Baykal'ın ağzını şapırdatarak dut yemesini bile gösterdiler fakat sizler yoktunuz :(

  İzmir kavruluyor bu arada tur falan hak getire. Evden kafanı çıkarsan büzüşüyor sıcaktan :D
   
 7. deli kadir

  deli kadir Bisikletkolik

  Kayıt:
  8 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.268
  Beğeniler:
  544
  Şehir:
  suz
  Seviye:
  uha ya bu kadar da yemek yenmez ki :D:D:D:D her foto da farklı bi şey yiyorsunuz nereye gidiyor bu kadar yediğiniz şey??? hani deseniz ankaradan çıktık ayaşa kadar çevirdik sonra ayaştan çıktık ankaraya kadar çevirdik tamam da giderken kamyon gelirken otobüs... bu nasıl bisiklet turu :D
   
 8. Serdar TEBER

  Serdar TEBER Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.215
  Beğeniler:
  1.368
  Şehir:
  Ankara, Antalya
  Seviye:
  Yine çok güzel bir gezi olmuş. Tebrikler...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 9. #9
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Sorma yaaa propaganda almış başını gitmiş. Bir de basın sorumlusu bizle ilgileneceğini söylemişti. Yoğunluktan adam yanımıza bile yaklaşamadı. Ben dedim ki bizimkilere bisikletleri alıp Baykal'ın yoluna çıkalım. Trafiği biraz engelleyelim. Nasıl olsa haber olur ama herkesin beyni sıcaktan piştiği için kimse yerinden aniden fırlayamadı kaçırdık fırsatı. Neyse bakalım güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz inşallah.  Len deliiiii alırım ayağımın altına haaaa. Sen Deli Kevser'i görmedin deeeeee mi... :D Bi laf daha söyliiim deli deliyi görünce sopayı saklarmış... :p

  Sıcaktan bunaldık da kamyona çıktık bi kerem, zate çıktığımıza da değmedi azıcık bir yolmuş. Ayrıca eve geldiğimizde gece 1'di. O saatte ışık zerresinin olmadığı mıcırlı bir yolda arkadaşlarımı bisiklet sürmeye teşvik etmek çılgınlıktan öte aptallık olurdu. Yanımda gelen insanların hayatını riske atamam. Yoksa acaba bisikletle mi dönsek ne macera olur fikirleri çıkmadı değil! Sana şiddetle hıııııh yapıyorum. Kızdırma seni arkaya bağlar sürükleyerek (sürtünme kuvvetini sen düşün) çıkarım o yokuştan heheheheheheheheh... :D :D :D
   
 10. Şerif Şentürk

  Şerif Şentürk Bisikletkolik

  Kayıt:
  26 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.145
  Beğeniler:
  786
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  belediye bayağ iyimiş
   
 11. gatila

  gatila Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  9 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  668
  Beğeniler:
  963
  Şehir:
  çerkezköy
  Seviye:
  gezin bakalım gezin
  bu gidişle zaten ben ya Konya'ya taşınıp Iron'lara katılacam, ya da Ankara'ya taşınıp size katılacam :)
  bana bi iş bulsanıza oralardan, ne iş olsa yaparım valla :)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 12. ZekiAlper

  ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.911
  Beğeniler:
  1.653
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Antalya Downhill Özel Antrenör
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Off ya süpersiniz! Bayılıyorum KevSer hanım bu turlar hep mi böyle bayram havasında geçer yanii pes!:p
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 13. Ahmet Göker Derya

  Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  449
  Beğeniler:
  478
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Merhabalar arkadaşlar,ben de kendi objektifimden yani telefonumdan :D geçirdiğimiz bu güzel günü paylaşmak isterim. Kevserin anlatımında "E peki son kişi kim? Göker yok... Acaba gelmeyecek mi?" kısmından devam ediyorum.
  Sabah 5.50'de çiftlik kavşağına varıyorum;bir allahın kulu yok.. Allah allah nerde bu millet acaba benim geleceğimi unutup çıktılar mı yola diye düşünmekteyim. Ee kimsenin telefonunu almazsam olacağı bu. Neyse bir 10dk bekliyim diyorum ama saat 6 oluyor ve hala kimsecikler yok?? Bu saat olur da kimse gelmez mi. Neyse nasılsa yol üzerinden alacağımız arkadaşlar var onlar da yerlerinde yoklarsa kesin çıkmışlardır yola diyorum ve basıyorum optimuma doğru pedallamaya.
  Gölgem ve ben başlıyoruz birlikte pedallamaya...
  [​IMG]
  [​IMG]

  Yol üzerinde kimseye rastlamıyorum. Saat 6.30'da eryaman optimum.un önündeyim.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Burak 6.30'da burada olacaktı,7'ye kadar bekliyorum ve Burak da gelmeyince artık yola çıktıklarına kesin kanaat getiriyorum ve basıyorum ayaşa doğru pedallamaya... Sincan yakınlarında bir benzinlikte yakıt ikmali yapıyorum(1lt su,1 cappy,1 de çikolata)

  [​IMG]
  [​IMG]

  Enerjiyi aldıktan sonra bizimkilere yetişmek umuduyla bastırıyorum

  [​IMG]
  [​IMG]

  Karşıdan esen rüzgar gerçekten de beni çok etkiliyor,rampanın da iyiden iyiye dikleşmesiyle hızım 15km/s seviyelerine düşüyor. Tabi bu arada yarım saat önce aldığım 1lt su buhar oluyor.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Nihayet rampa bitiyor ve bu sefer iniş başlıyor. Yer yer 70km/s hızı gördüğümüz bu inişte çok tehlikeli olan bir durum yolun yeni yapılmış olması nedeniyle araçların tekerlek izlerinin hemen bitişiyinin mıcır olması. Yol dalgınlık kaldırmayacak kadar dar ve mıcırlı.

  [​IMG]
  [​IMG]

  İnişin bitmesiyle hafif rampa yukarı çıkaraktan yaklaşıyoruz ayaşa. Yolun kenarındaki mıcır tabakası açıkça görülüyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Saat 9'a 5 kala Ayaş'a varıyorum ve bizimkiler hala ortada yok. Bomboş festival alanında bir bankta 1saat kadar kestirdikten sonra kalkıp kalabalıklaşan festival alanını gezmeye başlıyorum.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Saat 11.30 gibi Deniz Baykal ile bizimkiler geliyorlar nihayet. Dedim neredeydiniz? Onlar da bana aynı şeyi soruyorlar neredeydin diye :D Sabah bi 5dk daha beklesem bizimkiler geliyorlarmış. Tolga ile Semih saat 5.30'da gelmişler,kimseyi göremeyince bari işkembeciye gidelim demişler :D :D
  Dutları mideye indirirken.. :D

  [​IMG]
  [​IMG]

  Deniz Baykal belediyenin jipiyle geçerken...

  [​IMG]
  [​IMG]

  Şenlik alanından bizim Angaralılar... :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Misafirperver ailemizin yanında yemeklerimizi yedikten sonra konser alanına geçiyoruz. Sıcağa rağmen halay çekip kurtlarımızı döktükten sonra saati 4buçuk ediyoruz ve benimle birlikte 5kişi daha pedallayarak döneceğimiz için toparlanıyoruz yavaştan. Bu sırada Serkan jandarmanın motoruna niyetleniyor :p

  [​IMG]
  [​IMG]

  Dönüşte Ayaş Beli'ni çıkarken karşıdan esen aşırı derecede rüzgar ve yokuşun dikliği hepimizin enerjisini tüketiyor. Her geçen kamyona takılmak için el kol yapıyoruz ama nafile..

  [​IMG]
  [​IMG]

  Yokuşun sonlarına doğru Ayaş'dan dönen bir kamyon yanaşıyor ve Ayaş Beli ve ardından bir sonraki yokuşun tepesine kadar kamyonun kasasında çıkıyoruz :eek:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  Kamyondan indikten sonra o şiddetli rüzgar arkamıza dönüyor ve yaklaşık 20km boyunca 60km/s altına neredeyse hiç düşmüyoruz. Varın rüzgarın şiddetini bir de siz düşünün...
  Ankara'da evlerimize ayrıldıktan sonra son derece mutlu bir gün geçirmenin sevinci ile yine gölgem ve ben huzurlarınızda eve doğru pedallıyoruz...

  [​IMG]
  [​IMG]

  Çok güzel bir turdu arkadaşlar,kaç aydır bu kadar güzel vakit geçirdiğimi hiç hatırlamıyorum. Geziyi planlayan ve katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum
   
 14. Ahmet Göker Derya

  Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  449
  Beğeniler:
  478
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Teknik verileri de vereyim arkadaşlar;
  Bisiklet üzerinde geçen zaman:5sa 5dk
  Toplam alınan yol:129km
  Ortalama Hız:25.4km/sa
  Max hız:74 km/sa
   
 15. Akçakocalı81

  Akçakocalı81 Yeni Üye

  Kayıt:
  9 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  Ankara/Eryaman
  Seviye:
  Ben de katılıyorum Göker, hakikaten çok güzel vakit geçirdik ve harika bir tur oldu:) Burak Pazvant
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 16. #16
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Bu sana ders olmuştur herhalde Göker. Bir dahakine telefonsuz, habersiz çıkmazsın yola. Benim anlamadığım bir şey var. Asi Oğlan Rüzgar'ın bisikletçilere bir kastı mı var da gelirken de giderken de önden esmeyi başarabiliyor... Son anda arkadan yakalayabilmişsiniz neyse ki. Bizim için en buruk şey ise Sincan'dan beri tırmandığımız yokuşları inmek nasip olmadı... :( Ama karanlıkta yıldızları izlemek, havai fişek gösterisinin altında amanın üzerimize yağacak demek de güzeldi... hşç..
   
  Ahmet Göker Derya bunu beğendi.
 17. Onur Kahraman

  Onur Kahraman Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.448
  Beğeniler:
  988
  Şehir:
  EU
  Seviye:
  çok güzel gezi olmuş:D
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 18. lindemann

  lindemann Onursal Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2006
  Mesajlar:
  1.665
  Beğeniler:
  1.201
  Seviye:
  Süper bir gezi, imrendim şimdi. Keske haberim olsaydı. Bir daha giderseniz lütfen bana da haber verin...
   

İlginizi Çekebilir

chris-froome-descending.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
leg-cramps.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...
upload_2016-10-3_17-1-4.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...