Ayakkabı seçimi

Konu, 'Giyim' kısmında mustafa özkan tarafından paylaşıldı.

1. mustafa özkan

mustafa özkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sevgili bisiklet dostları,
    Yol bisikletim için ayakkabı almak istiyorum fakat daha sonra bir de mtb bisikletim olur düşüncesiyle sadece tek bir mtb ayakkabısı almaya karar verdim. Malum ayakkabı fiyatları gayet yüksek. Yol bisikletinde mtb ayakkabısı kullanmanın dezavantajı olur mu? Hem yol hem mtb için tek bir mtb ayakkabısı mı almalıyım yoksa ayrı ayrı ayakkabılar mı satın almalıyım? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.:rolleyes:

2. gael

gael Yeni Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ayakkabı ile ilgili genel başlık yok sanırım kalabalık olmasın diye başlık açmadım,

Genel olarak sert tabanlı bir bisiklet ayakkabısı kullanmanın elzem olduğu ortadadır.

Ancak çok cahilce bir soru olabilir ama kilitli pedal kullanmadan bisiklet ayakkabısını kullanmak mümkün mü? Yani normal bir pedal üzerinde özellikle shimano mt3 ayakkabısını düşünüyorum, ama kilitli sistem olmadan da kullanmak istiyorum yani kal-kilit sistemi illa gerekli mi?

Ayakkabıların esnekliği kilitsiz kullanıma uygun değil illa kilitli pedal lazım diyosanız da alacağız artık çünkü nike salon spor ayakkabıları ile huzursuz sürüşler oluyor,

SH-MT3 - TOUR - CYCLING FOOTWEAR AND PEDALS - LIFESTYLE GEAR - SHIMANO

3. Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    @gael Sakatlığım dolayısıyla kilitli pedalla birlikte kalsiz bisiklet ayakkabısı kullanıyorum. mümkün fakat benim ayakkabının altı şöyle DSC_0474.JPG olayı yanlış anlamışım :D benimki gibi bir ayakkabı alırsanız sizin dediğiniz şekilde de kullanabilirsiniz.

gael bunu beğendi.
  4. gael

gael Yeni Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bazı ayakkabiları modelleri hem doğada yürüyüş için hem de sizinki gibi bisiklet kullanımına uygun gibi duruyor,

O kilit sistemi sizde inaktif heralde,

Teşekkür ederim@Mustafa Zeybek

5. hydrocon

hydrocon Kıdemli Üye

Seviye:
    Rocketman ve gael bunu beğendi.