Ayakkabı kılıfı

havatemiz

Üye
Tepki
2
Ayakkabı kılıfı, yazlık Sidi SPD ayakkabı ile kullanılırsa üşümeyi önleyebilirmi ? Yoksa, kılıf yerine kışlık SPD ayakkabımı almalıyım ? Ayakkabı kılıfı kullananların deneyimlerini merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: sare
Scudo

doğuş

Üye
Tepki
41
ben kullanmadım ama bildiğim birkaç $ey var ...

kılıf kı$ın kullanılır (benim bildiğim, gördüğüm, duyduğum kadarıyla) , yani bu demek $u oluyor; ayağın ıslanınca bir anlamda ayak için "windstopper" görevi görüyor ve ü$ümeyi azaltıyor... tabi ki rüzgarı %100 kesmesi beklenemez ama azalttığı bir gerçek.

• Beğen

ozzie970

Üye
Tepki
1
Selam,
Bence kışlık bir ayakkabıyı yeğlemek daha doğru olur. Kar, çamur derken ayaklar ıslanınca mahvoluyor insan. Üşümüş ayaklarla bisiklete binmek azap vermeye başlıyor bir süreden sonra.

• Beğen

doğuş

Üye
Tepki
41
$unu belirteyim yeri gelmi$ken, ayakkabının kı$lığını tavsiye ettiğim gibi eldiveninde "uzun" olanını tavsiye ederim.. yani parmakları açıkta bırakmayanları..

çünkü -Allah korusun- düştüğümüzde gerçekten koruyucu olabiliyor ve kaliteli bir ürün aldığınız taktirde fazla terleme yapmıyor, vede 2 eldiven alma masrafından kurtarıyor. (yazlık-kı$lık)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yaz sıcağında bana "neden uzun eldiven giyiyorsun :confused: " diyenlere uymamamın ödülünü salakça bir düşüşle aldım. Parmaklar uzun olduğu için olası bir zedelenmeden kurtardım parmakları. Tabi konuyla ilgisi yok ama söyleyeyim. Hatta ayakkabı kılıfı ayakkabıyı çizilmelerden, çamurdan vs den koruyup ömrünü uzatır şeklinde bağlayabiliriz :eek:

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence "hacı mesti".

Çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal

hasanazmi

Aktif Üye
Tepki
209
İsim
Hasan azmi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ciddi olarak iyi bir öneri. Yağmurlar başlamışken ben de kara kara dusunuyordum. Ayakkabıların üstüne olur mu ama ?
Ciddi olarak önerdim. Neopren kumaş olanı alırsanız hem yağmurdan hem rüzgârdan korumuş oluyor.

Kendi yapmış olduğum kılıf:

SAVE_20220925_135723.jpg

Buyrun konu başlığı:
(link)

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de aynı ürünü kullanıyorum. Kalin geldiği bölgeyi kestim, terzide kesilen kısma overlok yapıldı. Kesinlikle bu kadar az maliyetle bu kadar iş gören bir şey satın almamıştım bugüne kadar.
Topuk kısmını kesmedim fakat bence kesilmeli, siz kestirirken hem kal hem de topuğun yere temas alanını keserseniz ömürlük olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: kaganarda

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bunlar çok lanet ya fermuar çabuk bozuluyor giyerken ve çıkarırken özellikle fermuarlara çok özen gösterin
Evet neredeyse elimde kalıcaktı bugün malzeme kalitesi kötü lakin 150 TL lik bir fiyat bandında olduğu için fazla suç atamıyorum.

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
327
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
amasseia
batuhan-koksal
Ne alırım, herşeyin fiyatı artmış diye düşünürken harika oldu, müthiş bi buluş, en kısa zamanda ben de alıp deneyeceğim

Üzerine shimano nasıl yazarız:):komik:

Son düzenleme:

ahmetcaliskan

Aktif Üye
Tepki
704
İsim
Ahmet Çalışkan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@amasseia arkadaşın gönderisinden sonra bende termal mest edinip, fermuar vb.. işlem uyguladım.
Sabah 5 derecede deneme fırsatım oldu soğuğu çok iyi kesti.
Henüz yağmurda denemedim ama ondada başarılı olacaktır diye tahmin ediyorum çünkü kumaş değil değişik bir malzeme.
Bu arada 43 numara shimano spd ayakkabıya, 44-45 numara olanı aldım.
1666781276402.jpg1666781276413.jpg1666781276428.jpg

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
379
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese merhaba bu mest projesini 3 yıldır kullanıyorum okadar profesyonel ki cok sıcak tutuyor bazı arkadaslara yapıp hediye vermiştim adamlar beni dualarla cennete yollucak o derece normal ayakkabı kılıfından cok daha kalın ve cok daha ucuz ben biraz terziden yardım alıp yapmıstım ilk üzerinde yürümekten zamanla yırtılıyor ayakkabının altı boş kalması gerekiyor yoksa fazla dayanmıyor önce mesti giyip sonra ayakkabıyı giyiyorum sonra mesti ayakkabının üzerine gecirip alttan cırtlıyorum aynı bildigimiz sidi shimano gibi

Dosyalar