Ayakkabı hakkında yardım...

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
New Balance ve benzeri ayakkabıları bisiklette kullanmıyorum. Benimde aklıma karting ve supermoto'da kullandığım ayakkabılarım geldi.Motorsiklette kullandığıma göre sizce bir artısı olur mu yoksa bunları kutuya kaldırıp yeniden bisiklet ayakkabısı mı bakayım?

http://i40.tinypic.com/2whphqr.jpg

http://i39.tinypic.com/2k28si.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Spd kullanmıyorsanız, ayakkabı hava aldırdığı sürece hangisi rahat ettiriyorsa onu kullanın. Sert tabanlı bir ayakkabı, ayak sağlığı için daha uygun diye biliyorum. (link)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bu arada ayakkabının altı dümdüz gördüğüm kadarıyla.
Pedaldan ayağınızın kaymasına bu yüzden de düşmenize neden olabilir.
Eğer bu ayakkabı ile kullanacaksanız dikkatli olmakta, ayakta çok fazla kullanmamaya gayret göstermekte fayda var.

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Evet gaz fren vesaire pedalı daha iyi hissetmek için, tabanı bir kaç tırtık dışında dümdüz... Ama yanmalara falan karşı zırhlı gibi bir yapısı var. Bisiklet için ezilme çarpma gibi olaylardan koruyabileceğini düşünmüştüm :) Sağolun Moderatör Bey :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Altının düz olması kaymaya, hava deliklerinin olmaması terlemeye, bileği saran bir model olduğundan özellikle pedal çevirirken ön-üst tarafta bilekte zorlanmaya sebep olacaktır. Bisiklet için hiç uygun değil bence..

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim... Sonuç yine Spd bakmaya kaldı o zaman...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@TaylanEr

Kilitlemeli pedal sistemi toplam 200 liraya felan patlıyor. İlla onu almanıza gerek yok bisiklet için, artıları var o ayrı tabi.

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Hmm öğrendim bende, galiba sky denen bir parça varmış pedalı tutmak için ? Peki bu resimdeki değilde başka bir ayakkabıyı, pedala tutma kuşakları taksak ta bir nebze iş yapmaz mı? Yani şu singlespeedlerdeki gibi fren yapmak için kullanılanlardan?

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
ben de newbalance ile kullanıyorum daha da hiç ayağımdan kaymadı aktarıcı ayarları biraz bozuk binerken kaymıştı sadece ben de yeni bir ayakkabı arıyorum hem günlük hem bisiklet için yazlık hava alacak bir şeyler önerir misiniz